Podstrešná reflexná fólia Guttafol?

Podstrešná reflexná fólia Guttafol?

Poslaťod stavebník » Pia 11. Sep 2009 8:32:06

Zdravím všetkých.
Chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosti s poistnámi hydroizolačnámi fóliami s reflexnou vrsvou (hliník odrážajúci teplo). Celkom sa mi to pozdáva, ibaže Dorken je drahý jak šlak a tak som hľadal a našiel som Guttafol DO 135 Reflex. Poznáte to niekto? A čo vôbec hovoríte na značku Gutta?
Ďakujem.
Naposledy upravil emkac dňa Pia 11. Sep 2009 22:09:32, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
stavebník
 




Re: Podstrešná reflexná fólia Guttafol?

Poslaťod emkac » Pia 11. Sep 2009 22:43:36

Naco potrebujes reflexnu foliu?
Aby folia odrazala teplo, potrebuje pred sebou par cm medzeru. Cize musis jednako pracne tu medzeru urobit a zabezpecit, aby tam stale bola aj pri pokladke vaty. A jednako tym zbytocne prides o par cm, ktore radsej vypln vatou.
A navyse ked dobre zaizolujes, tak mi nie je jasna funkcnost. Cez izolaciu prejde k folii len cast tepla. To sa odrazi a spat cez izolaciu do miestnosti prejde nic.

Otazka do plena: to co som napisal hore je nieco, co som sa snazil vydedukovat. Neviem to 100%. Je to tak? Ak ano, naco sa potom vyrabaju take folie?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Podstrešná reflexná fólia Guttafol?

Poslaťod tomas g » Pia 11. Sep 2009 23:49:14

Emkac, trochu si sa asi nechytil. Toto nie je reflexna parozabrana, ale podstresna difuzna folia, reflexna vrstva ma za ulohu zabranit prehrievaniu v lete. Prakticke skusenosti s nou ale nemam.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Podstrešná reflexná fólia Guttafol?

Poslaťod emkac » Sob 12. Sep 2009 0:16:23

To ze je to podstresna som pochytil. Ale naivne som myslel, ze ma odrazat teplo zvnutra spat dovnutra. Nie od slnka prec. Ale aj to mi pripada ako kravina.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron