Frézovanie a vložkovanie starého komína

Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod kexo666 » Uto 25. Aug 2009 21:52:01

Na Slovensku je asi 5 firiem, ktoré frézujú staré komíny a podľa mojich zistení sa ceny za bm pohybuje od 40 do 50EUR. V podstate budem potrebovať vyfrézovať starý komín o priemere 150 na 180. Cenovo by ma takáto záležitosť stála nakomplet 22tisíc pri zadaní objednávky firme v Považskej Bastrici aj spolu z vyvložkovaním.
Ako iste chápete, ide o cenu vyššiu ako by stál nový komín. Viem že inej cesty nemám, no i tak by som sa rád dozvedel viacej, či neexistuje iný sposob. Ozval sa mi prednedávnom pán, ktorý mi ponúkol vyvložkovanie komína hliníkovou rúrou 0,8mm na pripojenie ku krbovej vložke. Neviete mi niekto poradiť či je toto riešenie vhodnejšie ako antikor? Pán spomínal. že antikor sa v podstate po troch rokoch začne správať ako železo, pretože vyžíha a nakoniec i tak zkoroduje a jeho cena je dvojnásobne vyššia ako u hliníku.
Ak má niekto z vás skúsenosti s touto surovinou a jej správaním sa v komíne dajte mi prosím vedieť. Potrebujem urobiť komín bezpečným pre pripojenie krbovej vložky 14KW do obývačky v staršom dome. V mojom prípade búranie neprichádza do úvahy, pretože komín je súčasťou nosného múru a múru v spálni. S frézovaním určite rátam. Ide mi iba o to vyvložkovanie hliníkovou rúrou...

Ďakujem za informáciu
kexo666
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod yoyo » Str 26. Aug 2009 9:35:21

preco ho vlastne potrebujes frezovat? je zadechtovany?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod quark » Str 26. Aug 2009 10:44:53

skôr kvôli nadimenzovaniu výkonu vložky na priemer a účinnú výšku komína. Na požadovaní ťah komína.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod kexo666 » Str 26. Aug 2009 17:51:31

Nie je zadechtovany, no potrebujem ho hlavne prisposobiť výkonu krbovej vložky aby sa nestalo že mi začne dymiť v obývačke. Neviete niekto poradiť, či je hliníková rúra 0,8mm vhodná na vyvložkovanie komínu na krbovú vložku???

Dík
kexo666
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod jojkoz » Pon 07. Sep 2009 13:37:48

kexo666 píše:Nie je zadechtovany, no potrebujem ho hlavne prisposobiť výkonu krbovej vložky aby sa nestalo že mi začne dymiť v obývačke. Neviete niekto poradiť, či je hliníková rúra 0,8mm vhodná na vyvložkovanie komínu na krbovú vložku???

Dík


Nieje !

Hlinik neodola takym teplotam.
Hlinikove vlozky sa pouzivaju pri plynovych spotrebicoch. Ku pevnemu palivu musi byt antikor.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod sigma » Pon 07. Sep 2009 14:39:18

kexo666 píše:Nie je zadechtovany, no potrebujem ho hlavne prisposobiť výkonu krbovej vložky aby sa nestalo že mi začne dymiť v obývačke. Neviete niekto poradiť, či je hliníková rúra 0,8mm vhodná na vyvložkovanie komínu na krbovú vložku???

Dík

jojkoz píše:
kexo666 píše:Nie je zadechtovany, no potrebujem ho hlavne prisposobiť výkonu krbovej vložky aby sa nestalo že mi začne dymiť v obývačke. Neviete niekto poradiť, či je hliníková rúra 0,8mm vhodná na vyvložkovanie komínu na krbovú vložku???

Dík


Nieje !

Hlinik neodola takym teplotam.
Hlinikove vlozky sa pouzivaju pri plynovych spotrebicoch. Ku pevnemu palivu musi byt antikor.


Volakedy sa pouzivali, ale hlinik zoxiduje aj pri pouziti na digestor, nieto este pri sirnatych spalinach. Hlinik urcite nie.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod Bororo » Pon 07. Sep 2009 15:48:01

hlinik v ziadnom pripade, to nema zmysel. pred samotnym vlozkovanim odporucam pozriet pomocou maleho zrkadla zospodu hore, ci nie je nahodou komin "uskoceny" - velmi casta zalezitost ak je komin sucastou nosnej priecky na starych domoch, uskocenie v oblasti tramov - vtedy vam komin mozu vyvlozkovat maximalne antikorovou hadicou s odolnostou do 600 stupnov.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod ivvan » Uto 08. Sep 2009 15:31:03

ja som mal starý komín uskočený medzi poschodiami, vložkoval som to nerezovými rúrami, musel som dať ešte koleno na tom uskočenom mieste. hliník neviem ktorý kominár by podpísal revíznu správu pri pripojení krbovej vložky.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Frézovanie a vložkovanie starého komína

Poslaťod kexo666 » Pia 11. Sep 2009 16:19:05

Ďakujem všetkým za odpoveď, už mám všetko hotové. Komín mám vyfrézovaný na 210 a vyvložkovaný 180 rúrou antikor ako ste mi doporučili. V podsate samotná výška komína bola iba 6 metrov, no i tak bola cena 19500SKK. Som nakoniec rád že sa to urobilo, aspoň budem môcť pokojne spávať a cez zimu sa vyhrievať pri krbe. Ešte nadpojím rúru ku krbovej vložke a začnem obstavovať. Ak by niekto zvás mal ešte nejaké praktické rady ako postupovať pri obstvbe krbu budem len rád. Mám platne IZOL 3 cm. V Krb-Tech mi povedali, že bude dobre pred spájaním spoje navlhčiť a spájať iba tmelom, čo sa mi nejaví ako najlepšie riešenie...vie mi niekto konkrétne poradiť cenovo dostupný spojovací materiál na krb? šte jeden krát vám všetkým ďakujem za radu.
kexo666
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron