JIKA Ravenna - ako namontovat ?

JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod k+k » Pon 10. Aug 2009 23:14:26

Ahojte stavebnici,
mam (dufam :)) posledny problem v kupelni. Kupili sme keramicku vanicku do sprchaca. Samozrejme ze kanalizaciu sme riesili este pred finalnym vyberom a teraz mam problem, ze odpad je cca 40 cm od vytoku vanicky. Problem je v tom, ze ta vanicka je sice 11 cm vysoka, ale pod nou je len cca 1cm, takze mam samozrejme problem ako vanicku napojit na odpad. Moznosti co ma napadaju:
  • Podmurovat, zdvihnut o xxx cm a s odpadom nie je problem. Akurat ze by som musel oblozit ten Ytong, ktorym to podmurujem :nie: A to ma nelaka
  • Nejako postupne zasekat zarez do poteru az k odpadu (ten je vyvedeny pod urovnou poteru). Problem ale je, ze poter je beton a pod nim je teplovodna podlahovka :nie:
  • Nejaky ultratenky odpad, co by vosiel do tych 2 cm. Len som ziaden taky nenasiel :ano:

Este dalsia vec. Pozeral som navod na montaz od JIKY http://www.jika.cz/website/resources/pdf/MI_JIKA_Ravenna_2332107562050.pdf a teda vobec z toho nie som mudry, ako tu vanicku nainstalovat :cry: . Predpokladam, ze vanicku treba vypodlozit po celej ploche (napr. pieskom), ale treba ju aj zalepit lepidlom o zem alebo iba polozit ?
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod joko » Uto 11. Aug 2009 17:46:20

Skús opraviť ten odkaz lebo sa nezobrazuje.
Pravdepodobne ostali Ti iba dve možnosti, to tretie je nereálne.
Jednoduchšie, no škaredšie je to prvé riešenie, a hlavne vanička bude spolu vysoká 20 cm, lebo sifón je najčastejšie 9 cm vysoká s 1 cm spádom !!!
Asi by som začal uvažovať o alternatíve č. 2. Malý sekáč, malé kladivo, a pomali ručne vysekať tých 40 cm. Presne vymeraj miesto sifónu, začni tam sekať, či tam spravíš 9 cm dieru na sifón, ak sa ti to podarí, tak rúru by si mal bopojiť aj keď s 0% spádom na 40 cm. z pevnej rúry to vytečie, vrapovú hadicu pod sprcháč nedávaj.
K montáži: skúsim nájsť na stránkach Jiky, lebo link nefunguje, ale, ak vanička nie je samonosná, tak vypodložiť medzery pevným materiálom. Piesok tam nemá čo hladať. Položiť na pevné podložie, nachystať presne spodok sifónu, do akrilu položiť vaničku , a dopojiť vrch sifónu, ak je všetko OK, tak druhý deň oblepiť rohy Silikonom - akrilom. Nezabudni na vodováhu, aby si vedel aj kút na to postaviť, a nemal dole 1cm medzery.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod k+k » Uto 11. Aug 2009 21:51:52

Mne ten link funguje v poriadku. Navody su tu: http://www.jika.cz/servlet/portal/FvEcorporateSvl?sesid=-1&planguage=CS&ppais=CZ&page=14732802321837

Co sa tyka toho odpadu, to bolo myslene 9 cm do poteru ? Lebo ten je len 5 cm, potom je tam uz podlahovka.
Vanicka vyzera takto:
Obrázok
Pred zaliatim poterom to vyzeralo takto:
Prílohy
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod joko » Uto 11. Aug 2009 22:13:53

Bohužiaľ podľa mňa ostáva iba tá nepopulárna 1. verzia. Keď vidím fotku s podlahovkou až do rohu, tak aj keby ai pod sifónom priamo nemal hadicu kúrenia, ale potrubie odpadu Ti asi dva razy križuje podlahovku. Vidím to tak, že ostane jedine podmurovať a zdvihnúť vaničku o výšku sifónu. dvíhať to budeš musieť o výšku telesa sifónu, to znamená priestor medzi spodkom vaničky a poterom bode výška sifónu. Tie nové sifóny sú väčšinou 9 cm, no musiš odmerať aký vysoký je ten sifón , čo máš doma, a podľa toho osadiť vaničku. 90 st. koleno na doraz po poter, a sifón má výtok 1 cm od dna, čo stačí na odtok. Ak nedokážeš odpad dostať na poter pri zaústení do kanalizácie, tak to sú cm navyše smerom hore, aby si nemal protispád, a sprcha sa ťažko bude odtekať, časom sa upchá od telesných mastnot.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod k+k » Str 12. Aug 2009 23:49:23

No toho som sa obaval, ze skoncim s podmurovanim. :(
Takze budto necham ten sprchac do hornej kupelne ;) a do dolnej kupime iny alebo podmurovat a niecim oblozit.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod k+k » Pia 21. Aug 2009 9:23:12

Pozeral som original sifon na tuto vanicku. Ma len 6 cm (nie 9 cm), co ma zase nakoplo k variante zasekania odpadovaj rury do poteru. Akurat ze dalsi problem je, ze odpad je prilis blizko pri stene. :( Vanicka samotna ma zdola ram, ktory mi bude zasahovat do toho odpadu. Odpad je ale 50 mm, sifon len 40 mm. Existuje nejaka redukcia z 50 mm na 40 mm najlepsie ako 90 stupnove koleno, pricom zuzenie priemeru by nebolo symetricke na os ? Hrozne nerad by som tu vanicku podmurovaval. Teda hlavne polovicka by bola nerada. :yahoo

joko píše:K montáži: skúsim nájsť na stránkach Jiky, lebo link nefunguje, ale, ak vanička nie je samonosná, tak vypodložiť medzery pevným materiálom. Piesok tam nemá čo hladať.

Ten piesok nebol moj napad. Je to v tom navode.
Naposledy upravil k+k dňa Pia 21. Aug 2009 9:25:27, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod k+k » Uto 08. Sep 2009 16:14:51

joko píše:Bohužiaľ podľa mňa ostáva iba tá nepopulárna 1. verzia. Keď vidím fotku s podlahovkou až do rohu, tak aj keby ai pod sifónom priamo nemal hadicu kúrenia, ale potrubie odpadu Ti asi dva razy križuje podlahovku. Vidím to tak, že ostane jedine podmurovať a zdvihnúť vaničku o výšku sifónu. dvíhať to budeš musieť o výšku telesa sifónu, to znamená priestor medzi spodkom vaničky a poterom bode výška sifónu. Tie nové sifóny sú väčšinou 9 cm, no musiš odmerať aký vysoký je ten sifón , čo máš doma, a podľa toho osadiť vaničku. 90 st. koleno na doraz po poter, a sifón má výtok 1 cm od dna, čo stačí na odtok. Ak nedokážeš odpad dostať na poter pri zaústení do kanalizácie, tak to sú cm navyše smerom hore, aby si nemal protispád, a sprcha sa ťažko bude odtekať, časom sa upchá od telesných mastnot.


Tak nakoniec som to poriesil tym zasekanim (aj ked tie rury podlahovky boli tesne). Buracie kladivo s majzlom, pekne opatrne vysekat 60 cm betonu. Odpad z HT rur je natesno (rura je v rovine), ale spolahlivo odteka. Ak sa casom upcha sifon, no problema. Ten sifon je nastastie uplne genialny. :) Snimem tu "chromovu" krytku, vyberiem vnutorny sifon a zostane mi pekne pristupna 40 mm odpadova rura. Vnutorny sifon len preplachnem a ide sa dalej.



Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: JIKA Ravenna - ako namontovat ?

Poslaťod joko » Štv 10. Sep 2009 21:24:13

Pekne si to spravil. Tam hrozilo jedine poškodenie podlahovky. Pokiaľ si sa tým dokázal poradiť, tak vidíš a užívaš výsledok. :ano:
Minulý týždeň som tiež "bojoval s vaničkou, kde vývod zo stupačky bol cca + 4-5 a chceli sme najnižsie vaničku. Riešenie sme našli takto: vanička vysoká 4 cm, položená na 15 cm Ytongu, na celej ploche, ale celý stred, okolie sifónu , vyspádovanie samotnej vaničky sme vybrúsili do Ytongu, takže hotový vrch vaničky + 17 cm od dlažby , oblúk obložený 5 cm širokými pásikmi do oblúka vo farbe obkladu. Vrch vaničky do úplnej vodováhy. Položil som to do Baukléberu ešte pred dokončením obkladu, takže obklad 9 mm nad vaničku akril vo farbe rugy. V Antracitovej farby to ukazuje "famózne", kút grafitová, dlažba, fugy a lišty okrové. Som s tým spokojný. Ale odpad ako Ty, spád takmer do 0 - 1%, rúra 40 mm, taktiež otestovaná pred prilepením vaničky. Nožičky som nepoužil. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia