Ako zaizolovat podlahu na poschodi nad nevykurovanou plochou

Ako zaizolovat podlahu na poschodi nad nevykurovanou plochou

Poslaťod Bob » Pon 15. Dec 2008 13:29:14

Servis,
presnejsie...... vchod nie je zarovno s fasadou domu, ale je zapusteny cca 1m do vnutra.
Cize mam tam taky vyklenok a nad nim je izba.
Zaujimalo by ma akou hrubou izolaciou to mam zateplit.... zo spodu ten strop (resp. aky tep. odpor tam mam dosiahnut.)
Fasada je zateplena 20cm polystyrenom.
Dakujem.

....dufam ze je to zrozumytelne :?
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Ako zaizolovat podlahu na poschodi nad nevykurovanou plochou

Poslaťod MiroM » Pon 15. Dec 2008 13:55:59

Bob píše:Servis,
presnejsie...... vchod nie je zarovno s fasadou domu, ale je zapusteny cca 1m do vnutra.
Cize mam tam taky vyklenok a nad nim je izba(dufam ze je to zrozumytelne :? ).
Zaujimalo by ma akou hrubou izolaciou to mam zateplit.... zo spodu ten strop (resp. aky tep. odpor tam mam dosiahnut.)
Fasada je zateplena 20cm polystyrenom.
Dakujem.

Ja to mam nejako podobne. Samozrejme ten podhlad mas zatepleny takisto 20-kou? Mne cca 1m z kupelni vysiel prave nad toto zavetrie. Podhlad mam samozrejme zatepleny 20-kou a este v podlahe v kupelni mam 5cm EPS.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako zaizolovat podlahu na poschodi nad nevykurovanou plochou

Poslaťod Bob » Pon 15. Dec 2008 13:58:49

MiroM píše:Ja to mam nejako podobne. Samozrejme ten podhlad mas zatepleny takisto 20-kou? Mne cca 1m z kupelni vysiel prave nad toto zavetrie. Podhlad mam samozrejme zatepleny 20-kou a este v podlahe v kupelni mam 5cm EPS.


Mam to presne ako ty kupelka nad tym, len rozmyslam ci sa to nema zaizolovat vacsou hrubkou ako tych 20 cm.
Ake mas vysoke vstupne dvere?
Naposledy upravil Bob dňa Pon 15. Dec 2008 18:29:38, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako zaizolovat podlahu na poschodi nad nevykurovanou plochou

Poslaťod MiroM » Pon 15. Dec 2008 14:08:28

Bob píše:
MiroM píše:Ja to mam nejako podobne. Samozrejme ten podhlad mas zatepleny takisto 20-kou? Mne cca 1m z kupelni vysiel prave nad toto zavetrie. Podhlad mam samozrejme zatepleny 20-kou a este v podlahe v kupelni mam 5cm EPS.


Mam to presne ako ty kupelka nad tym, len rozmyslam ci sa to nema zaizolovat vacsou hrublou ako tych 20 cm.
Ake mas vysoke vstupne dvere?

Tak pardon, teraz som si spomenul, uz je to predsa nejaky ten mesiac. Povodne tam bolo myslene, ze to zateplim 20cm EPS. Ked som vsak zateploval tak na podhlad som dodatocne este prilepil 6cm EPS. 6cm kvoli tomu, ze to vysle presne po horny ram dvier. Teda zospodu je 26cm a v kupelni dalsich 5cm. 31cm je myslim uz postacujucich aj vzhladom na to, ze je tam kupelna a vzhladom k R ostatnych konstrukcii.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako zaizolovat podlahu na poschodi nad nevykurovanou plochou

Poslaťod Vydra » Uto 08. Sep 2009 21:21:45

Idem riešiť podobnú situáciu, akurát s tým rozdielom, že tá obytná plocha je ešte aj vysunutá (pôvodný balkón) a je to celé podopreté ŽB stĺpmi. Tie chcem tiež zatepliť, najlepšie asi s XPS. Pomôže tam 3, príp. 4 cm?

Vďaka
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron