Ako správne urobiť dodatočne preklad?

Ako správne urobiť dodatočne preklad?

Poslaťod Bororo » Str 17. Jún 2009 10:38:15

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o názory resp. skúsenosti s dodatočnými prekladmi. Rekonštruujem starý dom a všetky okná a dvere boli bez prekladov. Momentalne postupne vybúravam dvere, ktorých rám tvorili hrubé dubové trámy. Nad dvere idem dávať preklady.
Pri dverách v nenosnej priečke hr. 15 cm som chcel dat KPP "na ležato" : http://www.wienerberger.sk/servlet/util ... sk_home_sk
A v nosnych prieckach hr. 45 cm som planoval najskor KP 23,8: http://www.wienerberger.sk/servlet/util ... sk_home_sk
Je mi jasne, ze KPP sam o sebe nie je nosny preklad a musi sa nad nim vymurovat niekolko radov, ale ako to co najlesie urobit, aby mi nespadol na hlavu zvysok muru?
Taktiez by som chcel vediet, ci je mozen pouzit KPP "na stojato", lebo si neviem predstavit ako vyburam skoro 25 cm steny aby som tam nejako vsunul 23,8cm nosnik.
Mate prosim niekto skusenosti, postup, ako co najlepsie urobit dodatocne preklady?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako správne urobiť dodatočne preklad?

Poslaťod boro » Str 17. Jún 2009 19:50:00

Ja som do 50 cm nosného dával 4 x KPP, naležato. Najskôr som z jednej strany opatrne do polovice vybúral otvor pre dva preklady (otvor dveri je 80 cm, preklady 125 cm), vložil, zamuroval expanznou maltou, počkal kým stvrdne (tuším deň, alebo dva), vybúral otvor z druhej strany a vložil ďalšie dva preklady. Polovica múru na ktorej sa nepracovalo bola podopretá stojkou.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako správne urobiť dodatočne preklad?

Poslaťod boro » Pon 07. Sep 2009 16:13:21

Chcel by som dodatočne urobiť okno v šíte strechy staršieho domu. Sklon strechy je 45 stupňov, štítová stena široká 8 m je z plnej tehly, 15 cm hrubá, preklad okna by bol vo výške cca 6 m nad terénom (cca 2,1 m nad podlahou povaly - vyššie nemôžem, je tam stolica krovu).

Viete mi aspoň orientačne poradiť, či si takéto dodatočné úpravy môžem v štítovej stene vôbec dovoliť (aké široké okno tam môžem dať?) a tiež postup, ako to urobiť bez lešenia a aby mi to pri práci celé nespadlo?
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron