Je potrebný projekt ku elektorinštalácii?

Je potrebný projekt ku elektorinštalácii?

Poslaťod Grey1 » Str 03. Dec 2008 13:29:04

zaujímalo by ma, či je potrebné mať urobený projekt pre elektroinštaláciu v dome. vyžadujú to pri kolaudácii? zatiaľ som si ho nedal spraviť, ja tak som všetko niekoľko krát zmenil a nerád by som mal projekt, podľa ktorého by sa nič nerobilo. Takže, dať si ho spraviť? alebo mi káble naťahajú aj bez toho a nebude s tým žiaden problém? koľko to môže na taký dom s obytným podkrovím stáť? (zlá otázka, viem, že mi sumu koľko zaplatím asi nepoviete, ale môžte napísať koľko to stálo Vás a na aký dom).

díky ;)
Naposledy upravil emkac dňa Str 03. Dec 2008 23:05:32, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: projekt ku elektorinštalácii

Poslaťod MiroM » Str 03. Dec 2008 14:35:32

Grey1 píše:zaujímalo by ma, či je potrebné mať urobený projekt pre elektroinštaláciu v dome. vyžadujú to pri kolaudácii? zatiaľ som si ho nedal spraviť, ja tak som všetko niekoľko krát zmenil a nerád by som mal projekt, podľa ktorého by sa nič nerobilo. Takže, dať si ho spraviť? alebo mi káble naťahajú aj bez toho a nebude s tým žiaden problém? koľko to môže na taký dom s obytným podkrovím stáť? (zlá otázka, viem, že mi sumu koľko zaplatím asi nepoviete, ale môžte napísať koľko to stálo Vás a na aký dom).

díky ;)


Pokial ti bude robit niekto elektrinu, kto ti urobi aj reviziu, teoreticky by si projekt nepotreboval. Inac ho potrebovat budes, pretoze v reviznej sprave sa na ten projekt priamo odkazuje a revizak robi podla neho reviziu.
Ja sa myslim ze slusne v elektrike vyznam, ale bol som dotlaceny do projektu. Dal som si teda spravit reailizacny projekt, ale poviem ti, take nezmysly, co mi tam projektant porobil, zavesil by som ho do prievanu za gule...... Aj tak som si to nakoniec urobil podla seba. Projekt ma stal 4k, ale realizacne projekty sa pohybuju vo vyssich cenach. Je to aj s hromozvodom.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Je potrebný projekt ku elektorinštalácii?

Poslaťod emkac » Str 03. Dec 2008 23:08:56

Projekt elektro je potrebny k stavebnemu povoleniu. Ak to uz mas, projekt nepotrebujes.
Realizaciu si sprav ako chces, ak ti niekto da reviziu.
Na reviziu projekt potrebny byt nemusi aj moze, to zavisi od revizneho technika.
Mne prisiel, pomerali sme nejake zasuvky, rozvodovu skrinku, zem okolo domu a dal mi spravu. (pravda je, ze bol z rodiny :) )
Ale ani Tvoj revizak nemusi chciet projekt, je to na dohode. On by mal merat, a nie kontrolovat pocty zasuviek. (obrazne povedane)
No a ku kolaudacii potrebujes reviznu spravu.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Je potrebný projekt ku elektorinštalácii?

Poslaťod Grey1 » Štv 04. Dec 2008 8:55:48

emkac píše:Projekt elektro je potrebny k stavebnemu povoleniu. Ak to uz mas, projekt nepotrebujes.
Realizaciu si sprav ako chces, ak ti niekto da reviziu.
Na reviziu projekt potrebny byt nemusi aj moze, to zavisi od revizneho technika.
Mne prisiel, pomerali sme nejake zasuvky, rozvodovu skrinku, zem okolo domu a dal mi spravu. (pravda je, ze bol z rodiny :) )
Ale ani Tvoj revizak nemusi chciet projekt, je to na dohode. On by mal merat, a nie kontrolovat pocty zasuviek. (obrazne povedane)
No a ku kolaudacii potrebujes reviznu spravu.



projekt elektro som k stavebku nepotreboval, resp. iba pripojky, ale nie instalacie v dome. nechcel som si ho dat urobit, lebo som vedel, ze realita bude ina, ako by bol ten projekt. ine je, ked sa pozriem na papier a ine ked na skutocny stav, myslim tym izbu, dom atd.
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Je potrebný projekt ku elektorinštalácii?

Poslaťod joko » Sob 06. Dec 2008 18:50:51

Ja som tento rok kolaudoval, a keďže revízneho som presvedčil, že nepotrebuje projekt, ku kolaudácii ho som nemusel predložiť. Stačila revízna správa. Na margo projektant - realizácia je najlepšie riešenie, že keď už máš hotovú realizáciu, po tom si podľa toho necháš vypracovať projekt. A to neplatí len pri elektrike.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron