Ako odhlucnit steny medzi izbami?

Ako odhlucnit steny medzi izbami?

Poslaťod lesny » Pon 27. Júl 2009 9:03:47

chcel by som sa spytat ci mi viete poradit ako efektivne odhlucnit steny,a by nebolo pocut z jednej izby do druhej za podmienky ze mur nemusi byt "1m siroky"?
Vdaka
Naposledy upravil emkac dňa Uto 28. Júl 2009 18:58:54, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy, tema presunuta
lesny
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 27. Júl 2009 8:54:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: odhlucnenie

Poslaťod MartinH » Pon 27. Júl 2009 9:29:06

Steny uz stoja alebo len planujete ? Ja som dal spravit niektore priecky zo Silky. Zvukovoizolacne ovela lepsie ako Ytong priecka. Aspon na papieri, prakticky zatial nemozem vyskusat.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: odhlucnenie

Poslaťod Andrej » Pon 27. Júl 2009 10:19:23

Ja mam obycajne derave tehly 11.5cm a izoluju normalne. Slabe mieste su aj tak dvere, nie steny. Teda pokial su bezprahove.
Andrej
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 10:47:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: odhlucnenie

Poslaťod Rudi_M » Pon 27. Júl 2009 10:41:15

principiálne - kombinácia ťažkého a ľahkého materálu zabezpečuje max.útlm hluku - akustické steny = z oboch strán ťažký materiál (betón, plná tehla, sadr.bloky, SDK) a v strede ľahký materiál (min.vlna, skl.vata a pod.) nalepený len na jednej z vonkajších a medzi nimi ešte aj vzduchová medzera pár cm.
ja mám medzi spálňami a dennou/nočnou zónou akust.priečky v prevedení sadr.bloky (VG Orth v hrúbke 80mm) a v strede je min.vlna 50mm a vzduchová medzera 20mm; všetky priečky sú oddelené od zákl.dosky vrstvou najtvrdšieho styroduru 100mm a samozrejme potery sú oddilatované od všetkých priečok tiež
určite náročnejšie je riešiť oddatočne útlm hluku ako pred stavbou priečok
nákres Ti posielam cez SS
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ako odhlucnit steny medzi izbami?

Poslaťod dixon » Uto 01. Sep 2009 22:41:35

Dobry den,
rad by som sa pridal k tejto teme. Takisto mam problemy s hlukom od susedov. Nechapem preco, ale cely byt ma kvalitne hrube steny az na 2 za ktorymi je susedova obyvacka. Tu je sirka steny odhadom rovna iba sirke tehly (jedna sa o tehlovy byt). Najhorsie na tom cele je, ze na konci tychto oboch stien zacinaju dvere, takze je nemozne odizolovat steny po celej dlzke. Myslite, ze by pomohlo odhlucnit stenu, aj ked nebude kompletna? Existuje nejake plnohodnotne riesenie? Neviete mi poradit nejaku firmu z BA, ktora by mi vedele v tomto poradit/urobit kalkulaciu/odviest kvalitnu pracu? Dakujem...
dixon
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 01. Sep 2009 22:36:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť