Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Poslaťod MadaC » Pia 28. Aug 2009 21:26:47

Aku ste davali skladbu pultovej strechy?
Robili ste neodvetranu dvojplastovu, alebo odvetranu trojplastovu.
Ak odvetranu, tak ste davali kontralaty a laty v urcitom rozostupe, alebo kontralaty a nad tym este jeden plny zaklop?
Ak ano tak z coho - obycajne dosky, dosky s perodrazkou, OSB?
Davali ste nieco pod plech (ak ste ho dali) - dorken trella, alebo nieco ine?
Aku krytinu ste zvolili?

Ja mam navrhnute od krokiev hore: OSB 4 18mm, Tyvek Solid, kontralaty, OSB 4 18 mm, Dorken Trella (taka folia s vlaknami), plechova krytina a zda sa mi to mrhanie peniazmi. Poprosim o skusenosti.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Re: Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Poslaťod MS. » Sob 29. Aug 2009 8:26:19

Moja skladba strechy - plny zaklop doskami, folia den braven, kontralaty, 75 %zaklop, plech krytina. Myslim ze tvoja atrecha bude strasne predrazena, folia pod krytinu vraj iba eliminuje hlucnost a na moju strechu ju nacenili na necelych 1200€, a este som si nie celkom isty pouzitim osb a na to tyvek, osb je totiz dost dobra parobrzda tak sa mi zda cudne na to dat paropriepustnu foliu. Ale tym som si nie isty...
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Poslaťod deko » Sob 29. Aug 2009 9:58:22

MS. píše: osb je totiz dost dobra parobrzda tak sa mi zda cudne na to dat paropriepustnu foliu. Ale tym som si nie isty...


tu je material priamo od vyrobcu folii k paropriepustnosti http://www2.dupont.com/Tyvek_Weatheriza ... K01472.pdf
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Poslaťod MadaC » Sob 29. Aug 2009 11:12:14

Ta fotka toho OSB je velavravna.

to MS: Od koho mas krytinu? Tych 75% si nejako neviem predstavit :-) foto by sa nenaslo?

Rozmyslal som napr. nad niecim takymto:

Hofafest UD 34 mm (znizi tepelne mosty krokvami, je difuzne otvoreny a aj ako poistna hydroizolacia), spoje prelepene,
kontralaty,
laty (nie plny zaklop)
a napr. Ruukki Classic.

jedine co mi tam vadi je, ze 1O stupnov je pre Hofafest UD hranicna hodnota a z toho mam trochu neisty pocit.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Poslaťod MS. » Sob 29. Aug 2009 11:58:59

75 zaklop - normalne namiesto lat sa davali dosky s vacsimi medzerami, ja som daval 10cm dosky a do 40cm isli tri dosky, tj. doska 10cm medzera 3cm doska10cm atd. foto skusim najst doma a pridat. A co sa tyka krytiny tak som pisal vsetko v prispevku aku krytinu na pultovu strechu....

Mne je jasne ze tyvek je vysoko difuzna folia, len mi pride cudne ze na osb dosku co je parobrzda a teda zachyti skoro vsetky vodne pary ma dat vysokodifuznu foliu. Mne pride cudna ta osb, nie tyvek....
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aku skladbu pultovej strechy 10 st?

Poslaťod MadaC » Ned 30. Aug 2009 9:06:35

Dik. Odkial si? Neposles mi kontakt na ludi co ti robili krov a plech. Vopred vdaka.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia