Ako vyriešiť podúrovňový odtok kanalizácie?

Ako vyriešiť podúrovňový odtok kanalizácie?

Poslaťod nicco » Pon 01. Jún 2009 11:41:46

Chceme umiestniť práčku v pivnici v ktorej po strope ide hlavná rúra kanalizácie, niečo som počula ,že existuje zariadenie k WC ktoré splašky neakým čerpadlom vytlačí. Vie niekto poradiť akým systémom by bolo možné práčku propojiť na kanál. Práčku môžeme dať na nejaký podstavec aby bola vyššie ale aj tak bude treba vytláčať vodu asi 1,2 m.
Naposledy upravil emkac dňa Ned 23. Aug 2009 0:04:16, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
nicco
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:24:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod deko » Pon 01. Jún 2009 11:48:46

v pracke je cerpadlo ktore vytlaca spinavu vodu do odtoku. takze bude stacit ak tu hadicu vytiahnete na prizemie a tam ju pripojite na klasicky prackovy sifon.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod juro_b » Pon 01. Jún 2009 11:57:32

dekove riesenie by som rozhodne neodporucal,cerpadlo v pracke ma slaby vytlak,aj obycajne predlzenie hadice mu dava zabrat,nemam po ruke charakteristiku takeho cerpadla,ale ak by aj vytlacilo 2 vyskove metre,tak s velmi slabym prietokom.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod joko » Pon 01. Jún 2009 19:46:09

To zariadenie sa volá "sanimat", prípadne "piranhamat" je to zariadenie do ktorého pustíš odpadovú vodu s priemerom 50mm, je vo vnútri plavákový spínač, a pri naplnení vodu vytlačí do kanalizácie. Je to zariadenie o veľkosti WC splachovača, so zabudovaným čerpadlom. Na WC je špeciálne, ktorý má prítok priamo z mysy, je tam mixer čo splašky rozseká a po tom cez 50 mm rúru odpad vytlačí do kanalizácie.
Alternatívu od Deka by som tiež neodporúčal.
Ak nájdem na nete link tak to sem dodatočne dám.http://www.stavbaeu.sk/cerpadla-0?page=4
Model SOLOLIFT+C-3 je ideálne na umývadlo, pračku, myčku, ostatné modely aj WC. http://www.cerpadla-zavlahy.sk/cerpadla ... ecerpavace
Odporúčanie: Grundfos ja pravdepodobne lepšia kvalita, pri porovnatelných cenách, a hladal by som predajcov, lebo na nete som našiel aj takého čo túto istú prečerpávačku predával o 105 Eur drahšie. Odhadujem že nad 300 moc nie.
Prečerpávačka funguje na 220V zástrčku.
Naposledy upravil joko dňa Pon 01. Jún 2009 20:59:23, celkovo upravené 4
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod Slavo_T » Pon 01. Jún 2009 20:15:47

Tak som mrkol do navodu na pracku , a max. vyska odtoku nad podlahou je 1m. Takze asi skor budete musiet pouzit nejaku tu precerpavacku. http://www.sanibroy.sk/SANISPEED.aspx , http://www.cerpadla-zavlahy.sk/cerpadla ... ecerpavace - je ich viac , len narychlo co mi google vyplul.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod nicco » Pon 01. Jún 2009 21:29:11

Veľmi pekne ďakujem za užitočné odpovede.
nicco
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:24:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod janobb » Pia 21. Aug 2009 11:17:33

joko: je možné týmto spôsobom (sololift) riešiť aj tlakovú kanalizáciu celého domu, alebo je to len núdzové riešenie?
Idem ťahať kanalizáciu 25m k pozemku + cca 20m od hranice pozemku k domu, no už teraz mám obavy, že sa nebude dať správne vyspádovať. Chcem mať preto v zálohe druhé riešenie a paralelne si rozplánovať aj tlakovú kanalizáciu. Čo by si mi poradil? Nejaké čerpadlo zabudované vonku v teréne, alebo čerpadlo v dome?
Ďakujem.
janobb
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 16:25:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod joko » Ned 23. Aug 2009 20:18:03

janobb píše:joko: je možné týmto spôsobom (sololift) riešiť aj tlakovú kanalizáciu celého domu, alebo je to len núdzové riešenie?
Idem ťahať kanalizáciu 25m k pozemku + cca 20m od hranice pozemku k domu, no už teraz mám obavy, že sa nebude dať správne vyspádovať. Chcem mať preto v zálohe druhé riešenie a paralelne si rozplánovať aj tlakovú kanalizáciu. Čo by si mi poradil? Nejaké čerpadlo zabudované vonku v teréne, alebo čerpadlo v dome?
Ďakujem.

To určite nie, tie malé prečerpávačky sú určené na jednotlivé spotrebiče, max. sprcha umývadlo v suteréne na výškové rozdiely pár metrov, ktoré vyústia do kanalizačnej prípojky.
Ako jedno z riešení ti dávam link, čo som našiel bez dlhého hľadania, a ďalší ti pošlem cez SS, lebo sa to týka jedného člena fóra.
http://www.cerpadla-zavlahy.sk/multilift-mss12-400v
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako vyriešiť podúrovňový odtok kanalizácie?

Poslaťod janobb » Pon 24. Aug 2009 11:24:53

joko: ďakujem, ozvem sa mu.
janobb
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 16:25:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako vyriešiť podúrovňový odtok kanalizácie?

Poslaťod joko » Pon 24. Aug 2009 21:30:23

Hovoril som s priateľom, povedal, že ste sa už spojili. Našiel som tu v inej téme aj iného dodávateľa, ktorý ponúka aj prečerpávačky, ktoré by sa ti hodili, pozri ale aj iné kategórie, ako je link, konkrétne prečerpávacie s rezným nožom a drenážne prečerpávačky. Je tam z čoho vybrať. :drink
http://www.belumi.sk/drainlift-230v-p-2080.html
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako vyriešiť podúrovňový odtok kanalizácie?

Poslaťod janobb » Štv 27. Aug 2009 9:51:41

joko: vďaka, kontaktoval som oboch vami odporučených dodávateľov no zatiaľ bez odozvy.
Dnes som sa ešte trocha hrabal v mojom projekte a výškopisoch od geodeta (neviem nakoľko im môžem veriť) a pri pripojení kanalizácie podľa projektu vzniká výškový rozdiel 161 cm pri spáde 1,5cm/m. Takže nie zanedbateľná výška ako som si pôvodne myslel.
Napadlo ma ešte jedno riešenie, plánovanú kanalizáciu 10 m pred koncom (plánovaným v projekte) zalomiť v uhle cca 79stupňov (zatiaľ neviem či je takáto možnosť) a pripojiť v inom bode.
Tento bod vychádza o 33m ďalej ako pôvodný, takže v konečnom dôsledku na tom asi veľa neušetrím.

Mám ešte dve otázky:
1. v projekte mám v mieste napojenia kanalizácie plánovanú kanalizačnú šachtu. Musím tam túto šachtu robiť, alebo sa dá kanalizácia napojiť aj bez šachty? Najbližšia šachta verejnej kanalizácie je vzdialená 21 m od miesta napojenia.
2. na kanalizačnej prípojke (od verejnej kan. smerom k domu) nemám v projekte žiadnu šachtu na dĺžke cca 50 m. Je to takto dobre?
janobb
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 16:25:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podúrovňový odtok kanalizácie

Poslaťod vvv » Štv 27. Aug 2009 14:20:20

janobb píše:Idem ťahať kanalizáciu 25m k pozemku + cca 20m od hranice pozemku k domu, no už teraz mám obavy, že sa nebude dať správne vyspádovať. Chcem mať preto v zálohe druhé riešenie a paralelne si rozplánovať aj tlakovú kanalizáciu. Čo by si mi poradil? Nejaké čerpadlo zabudované vonku v teréne, alebo čerpadlo v dome?
Ďakujem.


Napadla ma mozno scestná myslienka, mozno preto, ze som vcera sprevadzkoval cov. Co tak dat ku domu cov so sbernou nadrzou a dalej pracovat uz len s "cistou" vodou. Pripojit na kanalizaciu by bolo asi nutne (nikto by takto cov oficialne nepovolil), ale bolo by potrebne uz len pracerpavat vycistenu vodu beznym kalovym cerpadlo, nohovoriac o tom, ze by sa voda mohla vyuzivat aj inym sposobom. Co som pozeral ceny precerpavaciek splaskov, tak za to by to bolo mozne v pohode zrealizovat.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Ako vyriešiť podúrovňový odtok kanalizácie?

Poslaťod joko » Pia 28. Aug 2009 14:50:42

Pár myšlienok t Tvojmu problému: Pokiaľ podstivo spravíš to kanalizačnu prípojku, tak 1,5% na ležatú kanalizáciu by mohlo stačiť. Obnáša to však ozaj podstivé uloženie potrubia. Pre renomovaného investora sme takto robili, no vyžiadal podsipanie potrubia suchým betónom, a spády meral na mm presne. 4o ja viem ležaté na ulici sú spádované tiež 1,5 %
Druhá otázka Na ležatej kanalizácii musíš mať čistiace otvory, norma píše o min. 20 m vzdialenostiach. 4i to bude šachtička o priemere 300 mm to bohate stačí, kúpiš hotový plastový výrobok , aj odvetrá aj vyčistíš.
Prípojka: je veľmi dôležité z coho je uličný rozvod, aký má priemer? Možno sa mýlim, ale šachtu na uličnom rozvode smie postaviť iba správca - teba vodárne a kanalizácie. Neviem si to dosť dobre predstaviť, ze by si vykopal uličný zberač o priemere 50 cm z betónových rúr a začal to navrtávať. Takže záväzné informácie hľadaj u správcu - majiteľa kanalizácie. Ak je tam plastová rúra do 300mm tak sa to dá bez problémov riešiť pomocou tvarovky a presúvneho hrdla. Vše záleží na uličnom zberači.
Hľadaj najkratšiu cestu, lebo práce a materiál budú pomerne značné.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron