Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod Jookie » Str 26. Aug 2009 23:45:04

Zdar,

vcera a dnes som si mierne fixoval 'po stavbarsky' karoseriu svojho auta, urobil som aj par fotiek, tak sa kuknite sem:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
viac foto: http://joo.kie.sk/favorit/

Dufam, ze to nieco vydrzi :)
Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod deko » Štv 27. Aug 2009 6:56:33

klasicky problem favoritov... mimochodom, dovod je z oblasti stavebnictva - rosny bod je v dverach :) voda tam kondenzuje. a kedze skodovaci sa nejako velmi nenamahali s protikoroznymi ochranami vnutornych stran plechov, vysiera to tak ako to vysiera... ta pena ale podla mna bude robit problemy (aj ked uprimne dufam ze nebude) - nasiakne vodu a korozia bude pokracovat nad tym tmelom v este vacsej miere ako doteraz :( teda ak si nevypenil aj cely volny vnutorny priestor v tych dverach...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod sigma » Štv 27. Aug 2009 8:29:57

Uz si tam mohol vytvarovat nejake to kridlo. Na feldu robia laminatove dvere. Pur pena vyplna velku vzduchovu medzeru, ktora obsahuje vllhky vzduch a funguje ako regulator vlhkosti. Urcite menej kondenzuje voda v dutine vyplnenej pur penou ako bez vyplne.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod Jookie » Štv 27. Aug 2009 8:33:59

deko píše:mimochodom, dovod je z oblasti stavebnictva - rosny bod je v dverach :) voda tam kondenzuje.


Myslis ze toto? Mne sa skor zda, ze mi tam preteka dovnutra voda okolo skla kvoli blbemu tesneniu...

deko píše:a kedze skodovaci sa nejako velmi nenamahali s protikoroznymi ochranami vnutornych stran plechov, vysiera to tak ako to vysiera...


Skodovakom ich praktiky pred 20 rokmi odpostim, ale co dnesne Dacie? Tiez su vraj robene z obycajneho plechu bez pozinkovania a niektore hrdzaveju uz po roku.

deko píše:ta pena ale podla mna bude robit problemy (aj ked uprimne dufam ze nebude) - nasiakne vodu a korozia bude pokracovat nad tym tmelom v este vacsej miere ako doteraz :( teda ak si nevypenil aj cely volny vnutorny priestor v tych dverach...


Toto bol skor taky vtipny pokus o opravenie bez vymeny celych dveri :) Snad to aspon rok vydrzi a ak by to potom bolo velmi zle, tak ich vymenim kus za kus (zo srotoviska). A pevne dufam, ze uz za takych 5 rokov, ked uz splatim cast svojej stavby, tak si kupim nieco menej hrdzave :D
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod miro » Štv 27. Aug 2009 8:51:37

tiež si myslím, že tam zateká a nie kondenzuje...
nielen favority, aj feldy mávajú takéto pekné zadné dvere, aj keď od neviemktorého roku sa kasne pozinkovávali, ale či aj dvere, toť otázka...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod juro_b » Štv 27. Aug 2009 11:55:37

kazde,aj to najdrahsie auto ma konstrukcne dutiny v karoserii.do tychto samozrejme obcas zatecie,ale je pravda,ze tam casto voda aj kondenzuje z vlhkeho vzduchu.preto je dolezita antikorozna ochrana tychto miest pri vyrobe karoserie,ktora sa uz dodatocne neda dobre vyriesit.tvoje riesenie je na rok-dva,ale v tejto cenovej kategorii by som to uz nejako neriesil...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod Jookie » Štv 27. Aug 2009 12:15:29

juro_b píše:tvoje riesenie je na rok-dva,ale v tejto cenovej kategorii by som to uz nejako neriesil...


Myslim ze ked vyvijali toto auto v Skodovke, tak si ani v najuchylnejsich snoch nepredstavovali, ze to auto dozije takeho veku :) Nehovoriac o tom, ze ten rok-dva navyse je mozno prave tolko, kolko u mna este bude. (a ak nie, tak to fixnem znova ;) )
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod juro_b » Štv 27. Aug 2009 21:50:58

presne tak som to myslel.investovat do stareho auta len tolko,aby to vydrzalo 2 roky po najblizsiu STK a potom sa uvidi...ja uvidim zajtra na STK,moj ropak trochu dymi,tak drzte palce! :?
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod Majo 2 » Štv 27. Aug 2009 22:17:25

Tak keď toľko viete o rosnom bode tak určite budete vedieť prečo plechová brána na nevykurovanej garáži po zateplení z vnútornej strany výrazne rýchlejšie hrdzavie z vonkajšej strany. :lol:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod miro » Pia 28. Aug 2009 7:12:36

len aby ti tá brána nehrdzavela ešte rýchlejšie z vnútornej strany, tam kde máš izoláciu a nevidíš ;) či radšej :(
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Oprava karoserie auta po stavbarsky ;)

Poslaťod Majo 2 » Pia 28. Aug 2009 21:22:02

To je hrubý plech, niečo vydrží len z vonku je škaredý.
možno ho raz natriem. :lol:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat





Späť na Offtopic

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron