Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod miro » Str 26. Aug 2009 7:17:16

btw., o takých "vychcánkoch", čo obzrú a nechajú si poradiť na predajni a potom objednajú z nejakej diery v Hornej Dolnej si myslím svoje...
na druhej strane sú aj kameníci, ktorí dokážu cenou konkurovať e-shopom.
esde, čo je zlé na pozeraní tv? veď predsa "někdo má rád holky, někdo zasa vdolky a někdo čmuchání myšiček rád" :-)
Naposledy upravil deko dňa Str 26. Aug 2009 13:34:28, celkovo upravené 1
Dôvod: oddelene od temy "Dajte užitočnú radu pri výbere TV"
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod k+k » Str 26. Aug 2009 9:05:42

miro píše:btw., o takých "vychcánkoch", čo obzrú a nechajú si poradiť na predajni a potom objednajú z nejakej diery v Hornej Dolnej si myslím svoje...


pozor pozor, objednane cez eshop toho isteho predajcu. vydane z tych istych dveri, len o 6 tis menej. radit som nepotreboval, len obzerat :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod Ludo » Str 26. Aug 2009 11:07:18

O projektoroch som pocul, dokonca mam jeden doma, chcel som take svoje kino, ale nakoniec tam decka kukaju rozpravky- je z toho detska herna.
A co je na tom blbe, ze pozriem vyrobok v obchode a kupim cez net? Ked este stale su kamenne obchody, kde je ten vyrobok aj o 40 perc. a viac drahsi /nemusi ist nutne o vysoku marzu- to mi je jasne/ako na nete , a dokonca je im blbe ked tam chem platit kreditkou, lebo pridu o 1 percento za prevod, a este mi to ani nevedia doviezt domov, a zapojit už vobec nie- tak ja zase nemusím takýchto kamenných vychcalkov.A ked v takom obchode vytiahnem Diners kreditku /lebo je pre mna moooc dobra na nakupovanie/ tak sa tí maníci idú potentovat- lebo pridu o tri percenta za transakciu - tak tam proste nenakupujem, a kamenaci sú spokojní, že neprišli o svoje percenta. /niekolkí z tých kamenakov sú dokoca kamosi - niektorí aj bývalí/ :lol:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod miro » Str 26. Aug 2009 11:44:03

k+k píše:
miro píše:btw., o takých "vychcánkoch", čo obzrú a nechajú si poradiť na predajni a potom objednajú z nejakej diery v Hornej Dolnej si myslím svoje...


pozor pozor, objednane cez eshop toho isteho predajcu. vydane z tych istych dveri, len o 6 tis menej. radit som nepotreboval, len obzerat :)


tak to je o inom, obchodná politika niektorých obchodov je prinajmenšom zvláštna... zrejme chcú vyryžovať na neznalých, kttorí prídu kúpiť do obchodu "nejakú telku" a ich e-shop zrejme potrebuje konkurovať iným e-shopom.
Ludo - čo je na tom blbé? nuž len to, že u kamenný obchod si musí platiť priestor/predavačov/energie atď za to, že ty si môžeš pozrieť ten výrobok in natura. internetový nič z toho nemá, platí vlastne len za prenájom serveru a teda môže si dovoliť nižšiu cenu, teda ako ktorý, že...
koľkí by ste nakupovali v e-shope, keby ste si nemohli výrobok pozrieť? aký má tá ktorá telka obraz, či nehučí, nepíska apod?
samozrejme je tam možnosť vrátenia tovaru, ale oberá to o čas a peniaze.. na druhej strane nižšia cena u internetových je príjemný bonus, ktorému málokto odolá.
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod Ludo » Str 26. Aug 2009 11:54:04

O.K., ale kamenny obchod sa /kedze ma konkurenciu -cenovu/ musi spravat tak, aby nekonkuroval cenou, ale hlavne sluzbami.
Hlavne príjemný personál, ktorý niečomu aj rozumie, splatkovy predaj, predaj kreditkami, dovoz tovaru, instalacia spotrebica, zarucny aj pozarucny servis atd., teda vacsinou veci, ktore web-predajca neriesi. Vtedy som ochotny zaplatit viac - vacsine kupujucich /cca 80 percentam/ nejde v prvom rade len o cenu- ak im to ma kto vysvetlit.
A kedze mnohí obchodníci to nechcu, alebo nevedia pochopit, tak placu ze im web prebera klientelu - lenze vacsinou tu klientelu stracaju sami, svojim pristupom.
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod k+k » Str 26. Aug 2009 13:09:49

kompakt40 chcela uzitocnu radu pri kupe telky. tak som dal. nezda sa mi na to nic nemoralne ani "vychcane". na webe kupujem v poslednom case vsetko, od telky, cez polystyren az po obkladacky. lebo je to vyhodne pre mna. a to je dolezite pre mna a hlavne moju penazenku. vzdy je to boj medzi zakaznikom a obchodnikom. ale ked na webe kupim kosacku za 95 eur a presnu tu istu maju aj v hornbachu za 135 eur, pricom v tom hornbachu mi ju takisto predaju zlozenu v krabici, tak naco platit o 40 eur viac ? co za tych 40 eur dostanem od hornbachu ? nic, len teplo v ich obchode. a "vychcaneho" predavaca, ktory budto nic nevie alebo sa mi snazi predat 2x drahsiu kosacku, ktoru vobec nepotrebujem.
Naposledy upravil deko dňa Str 26. Aug 2009 13:36:06, celkovo upravené 2
Dôvod: vymazanie citatov
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod MartinH » Str 26. Aug 2009 17:36:53

miro píše:btw., o takých "vychcánkoch", čo obzrú a nechajú si poradiť na predajni a potom objednajú z nejakej diery

Zakaznik ma plne pravo rozhodovat, kde minie svoje peniaze.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod miro » Str 26. Aug 2009 21:53:10

samozrejme, mne ide len o pricíp - pozrieť u jedného, kúpiť u druhého. dotiahnuté do extrému by tí kamenní všetci skrachovali a nebolo by kde obkukovať...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod tomas g » Štv 27. Aug 2009 0:35:17

Noooooo Miro, chapem co ta na tom serie, ale nie je to celkom tak, ako to vnimas. Hovori sa tomu aj "prieskum trhu" - co je standardny marketingovy nastroj. Tiez ma nastve, ked na nejakej stavbe spravim technicke poradenstvo, vymyslim a nakreslim konstrukcne detaily a oni to spravia podla mojho navodu, ale s konkurencnym materialom. Na jednej strane som v kutiku duse hrdy, ze sme to vymysleli lepsie nez konkurencia a oni boli odkazani opajcnut nase riesenie, na druhej strane sme na tom nic nezarobili. Tu sa potom ukazuje niekolko moznych pricin:
- bud je obchodny partner na stavbe uplny blbec
- alebo bol neschopny nas obchodny zastupca, pripadne logistika
- alebo sme extremne predrazeni oproti konkurencii.
Poviem ti pravdu, posledna pricina je najtriedkavejsia. Pretoze naozaj je to tak, ako pisal Ludo - ak som drahsi, ma to svoju pricinu a zakaznik musi vediet, za co priplatil - teda pridana hodnota sluzieb. Podliezat cenu vie kazdy blbec.
Zial, moja skusenost s predajnami elektro je taka, ze predavac vie o vyrobku iba zakladne veci, menej nez viem ja z internetu - preto nevidim dovod, preco by som mu mal priplacat za sluzbu ktoru som nedostal.
A ak by sme to dohnali do extremu a kamenne obchody by zanikli - myslis, ze vyrobcovia by nezareagovali vytvorenim showroomov, ktore by sluzili iba na to sproste ocumovanie? Ved im ide o to, aby predali - a je im jedno, cez ktoreho predajcu.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod MiroM » Štv 27. Aug 2009 8:22:21

Toto je momentalne normalny marketingovy trik, ze kamenny obchod , ked ma aj e-shop, tak v e-shope ma samozrejme omnoho nizsie ceny, inac by nebol konkurencieschopny(lacne elktro v Polsku). Mnoho ludi nie je takych ostrielanych v porovnavani cien, ti len pridu do obchodu a chcu nieco kupit a niektorych ani nezaujima, ci je to niekde lacnejsie.
Preco by som mal vsak kupovat nieco v kamennom obchode, ked je to inde na webe lacnejsie? To ma nikto nedonuti.
Poviem skusenost s nakupovanim obkladu do kupelne. Na webe som si vybral obklad, mal som prehlad o cenach. Prisiel som do kamenneho obchodu a vravim, za kolko mi vie dat tento obklad. Dal cenu, vravim na nete mam takuto cenu. Potom to prepocital, ale stale to bolo drahsie. Pytam sa, ci nevie ponuku aspon zrovnat. A on, ze nech si kupim teda na nete, ze ci mi ponukne taky isty servis. Vravim mu, aky servis? Aku pridanu hodnotu mi ponukne on? Vravim z netu mi to donesu zdarma az domov a od neho si to musim doviezt sam. Bol potom ticho. Nakoniec som to vsak aj tak kupil v kamennom obchode, ale v inom. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod miro » Štv 27. Aug 2009 9:01:10

tomas, ale za to poradenstvo si predsa nechávaš zaplatiť, ni? nie si samaritán, či hej?
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Kupovat cez web alebo v kamennom obchode?

Poslaťod tomas g » Štv 27. Aug 2009 21:57:15

miro píše:tomas, ale za to poradenstvo si predsa nechávaš zaplatiť, ni? nie si samaritán, či hej?


hej, ale plati ma firma - ako ked obchod plati predavaca.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat





Späť na Offtopic

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia