Problém s domácou vodárničkou

Problém s domácou vodárničkou

Poslaťod stevo » Pon 24. Aug 2009 20:22:24

Zdravím,
zapájal som túto domácu vodárničku http://www.belumi.sk/110050-230v-lezata ... -2023.html

1. Na sacej vetve je savica so sacím košom kombinovaný so spätnou klapkou.
Je normálne, že na výtlačnej vetve v záhradnej hadici spolu s vodou vytekajú aj vzduchové bubliny? A zdá sa mi akoby čerpadlo miestami pracovalo dosť hlučno. Sacia vetva nevyzerá byť zavdušnená. Bojím sa, aby sa čerpadlo nezničilo.

2. Keď som kvoli zamedzeniu nečistot pridal pred čerpadlo filter, tak po čase sa filter zavzdušnil a bolo v ňom stále menej a menej vody. Tesnosť vyzerala byť v poriadku, lebo keď som nechal natlakovanu vodárničku, tak tlak bol rovnaký.
Prosím, poradte.
stevo
 




Re: Problém s domácou vodárničkou

Poslaťod joko » Pon 24. Aug 2009 21:16:00

Niet pochýb o tom, že máš netesnosť v sacej rúre. Pokiaľ sa objavia bublinky vo filtri, tak ešte pred filftrom, alebo samotný filter.
Ak si použil na tesnenie spojov konope, a silno dotiahol, tak si mohol roztrhnúť mosadzné púzdro vo filtri, alebo naotak niektorý spoj si nezatesnil dostatočne, a tam ti podsáva vzduch. Bohužial tiež sa mi to takto podarilo na jednej zákazke, a ja som roztrhol to mosadzné púzdro. Trvalo dlho kým som to našiel, lebo som to asi tri razy všetko pretesnil, a pochyboval som už vo všetkom.
Mám taký dojem, že musíš to znovu na saní úplne rozmontovať a nájsť chybu - netesnosť.
Ešte som nepozrel ten link, ale musíš mať ešte jednu spätnú klapku aj na vodárničke, inač musí strácať tlak, a čerpadlo po čase sama bez odberu zapnúť.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Problém s domácou vodárničkou

Poslaťod stevo » Štv 27. Aug 2009 9:21:00

S tým filtrom som to zatiaľ neriešil. Zapojil som to bez filtra. Čerpadlo vodu nasáva, ale miestami hlučno tlakuje (akoby vodu s bublinkami). Na výstupe mi to stále robí, že z hadice vyteká voda aj s bublinkami. Je to normálne? Vzniká kavitácia? Asi to nerobí dobre čerpadlu?
Keď som zase nechal natlakovaný darling niekoľko dní, nevyzeralo že by klesol tlak v systéme. Zavzdušnuje sa čerpadlo?
Kde a ako može čerpadlo chytať falošný vzduch, keď z natlakovaného systému tlak neuniká. Alebo to nevadí, že z čerpadla ide voda aj s bublinkami vzduchu.V savici vzduch nie je.Prosím o radu. Už som zúfalý.
stevo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 27. Aug 2009 8:54:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Problém s domácou vodárničkou

Poslaťod troodon » Štv 27. Aug 2009 21:12:04

urcite mas netesnost spoja na nasavani ak je vsetko v poriadku prekontroluj ruru ktoru mas na nasavani.este mozes mat jednu vec ze saci kos mas nedostatocne ponoreny vo vode je na rozhrani medzi hladinou a vzduchom v studni a preto ti nasava vodu aj vzduch.zistis to tak ze podvihnes sacu ruru o kusok ak sa cerpadlo zavzdusni problem je tam ak nie mas netesnost spoja
troodon
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 17. Mar 2009 21:32:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia