Hlinikova parozabrana

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Štv 04. Dec 2008 3:43:41

emkac - cili mas to neako tak ako to je na tom amaterskom obrazku co som stvoril? :)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod Peter H. » Pia 05. Dec 2008 19:14:48

A nie je jednoduchsie a lacnejsie ako rost spravit to pomocou krokvoych zavesov tak, ako to tu prezentoval MiroM? Je budem pod krokvy rvat 18 cm Nobasilu, krokvove zavesy prichytim do krokvy a poistim nejakym uholnikom upevnenym zospodu krokvy. Na to pojde CD a parozabrana. Narocnejsie na pracu, ale asi najlacnejsie riesenie.
Prílohy
render-image.jpg
render-image.jpg (4.25 KiB) Zobrazené 2913 krát
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod quark » Pia 05. Dec 2008 22:37:15

ja som medzi krokvy napchal 20 cm izolácie /krokvy 18/, na to priečny drevený rošt 8 cm x 2.5 cm /rošt som si spravil z dosiek čo mi zostali zo šalovania-nepoužité- natreté Bochemitom/výplň 8 cm izolácie, prispinkovaná parozábrana Jutafol N 130 Al, jednotlivé pásy prilepené obojstrannou páskou a prelepené Al páskou Juta. Spinky prelepená Al páskou /mimochodom perfektne lepí a drží- pozor na lacné napodobeniny v supermarkrtoch, baumax, hornbach a pod/. K stenám to budem lepiť tmelom na parozábrany Den Braven/už som si kúpil celý kartón/.Hydroizoláciu pod krytinu som dal Tyvek solid antireflex /po odporúčaní predajcu- a veru nebaňujem, stála ma 8 litrov/.
Tepelnú izoláciu som dával URSA lambda 0,040, bola na to akcia...
dám sem aj pár foto...
momentálne robím rekuperáciu, tiež sem chcem vložiť fotoseriál.....

sorry emkac dal som sem viacej tém do jednej odpovede...
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod milan » Pia 05. Dec 2008 22:48:10

quark ak si na ten drevený rost dával už hlinikovú parozábranu, na nu chces dat čo? predpokladám, že sadrokarton, budeš robiť aj medzeru? ako?
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Pia 05. Dec 2008 23:00:55

quark píše:ja som medzi krokvy napchal 20 cm izolácie /krokvy 18/,

Ak si myslis,ze cim viacej vaty tam natlacis(myslim hrubku),tak sa mylis. Kludne si tam mohol dat 18cm ,takto to nemalo ziaden efekt. Inac na tu ursu nie su po nete prave najlepsie referencie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod quark » Pia 05. Dec 2008 23:03:37

samozrejme, že SDK,
ja mám pultovú strechu, sklon 12 °,, izoláciu som dal priamo pod krytinu, ako som popísal vyššie,
pod krokvami /od 0 do 0,7 m-zároveň aj reflexná medzera/mám vodorovné klieštiny, na ktoré ešte rozrulujem 20 cm izolácie /zostalo mi/.
SDK bude pod klieštinami zavesený na pérových rýchlozávesoch....
celkovo budem nať strechu zateplenú 48 cm izolácie.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod quark » Pia 05. Dec 2008 23:10:03

to mirom: môj predpoklad je taký, že sa časom 10 % izolácie stratí /degraduje, stratí sa objem, čítal som to niekde na nete ohľadne fúkania izolácii do podkrovia, tam to popisoval jeden pán čo prerábal tep. izolácie tvrdil že izolácia zo skl. vlákien po čase stratí svoj objem až o 30 %- aj ked tomu až tak moc neverím/. tak preto tých 2O cm.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Pia 05. Dec 2008 23:45:02

quark píše:to mirom: môj predpoklad je taký, že sa časom 10 % izolácie stratí /degraduje, stratí sa objem, čítal som to niekde na nete ohľadne fúkania izolácii do podkrovia, tam to popisoval jeden pán čo prerábal tep. izolácie tvrdil že izolácia zo skl. vlákien po čase stratí svoj objem až o 30 %- aj ked tomu až tak moc neverím/. tak preto tých 2O cm.


Ja by som tomu veril, pretoze je to len nakasirovana vata. A zvlast u Ursy.......
Ale mas zaujimavu teoriu. Cim viacej tam natlacis vaty, tym menej splasne? Mal si tam teda natlacit o 30% vacsiu hrubku. Ale co ta pracnost a cena? To si mohol dat kamennu vlnu v doskach, ktora je na "splasnutie" menej nachylna.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod quark » Pia 05. Dec 2008 23:51:32

Ja by som tomu veril, pretoze je to len nakasirovana vata. A zvlast u Ursy.......
Ale mas zaujimavu teoriu. Cim viacej tam natlacis vaty, tym menej splasne? Mal si tam teda natlacit o 30% vacsiu hrubku. Ale co ta pracnost a cena? To si mohol dat kamennu vlnu v doskach, ktora je na "splasnutie" menej nachylna.[/quote]

cena rozhodla...

skus chytit do ruky Ursu a Isover Domo........

mimochodom nič som tam netlačil, 2cm pri 20 cm, ak si izoloval tak vieš že to je nič.....
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod quark » Uto 16. Dec 2008 17:54:48

milan píše:quark ak si na ten drevený rost dával už hlinikovú parozábranu, na nu chces dat čo? predpokladám, že sadrokarton, budeš robiť aj medzeru? ako?

prikladám foto:
Prílohy
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod diry » Sob 28. Feb 2009 23:00:38

K tým pomerom, čo sa tu uvádzali, tak nesúhlasim s postupom, pretože ten pomer sa uvádza iba pokiaľ sa dáva parozábrana medzi jednotlivé vrstvy vaty. Vtedy musí vrstva vaty pod parozábranou (od interiéru ) byť v pomere k vrchnej vrstve tak, aby aby pod parozábranou nebolo viac ako 40 % celkového tepelného odporu pri minimálnej hrúbke 160 mm tepelnej izolácie medzi krokvami. Pozri si stránku http://www.cechstrecharov.sk/ v časti poradenstvo - poloha parozábrany v strešnom plášti. Ja som teraz v zime pracoval na zateplení podkrovia - mal som pôvodné krokvy 12 cm, pridal som na ne ďalšie 10 cm a potom priečne 6 cm. Na takto ukončenú izoláciu som naspinkoval Jutafol AL reflexnú parozábranu, prelepil AL páskou, na stenu prilepil tmelom Den Braven na parozábrany a cez to idem dať teraz na priame závesy CD profily - raflexná vrstvy bude dodržaná práve medzi parozábranou a CD profilmi na priamych závesoch. Každý priamy záves po priskrutkovaní bude zase prelepený AL páskou - pozri foto:
Prílohy
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod cybermedia » Uto 03. Mar 2009 10:14:45

Ja som mal tiez problem s vytvorenim medzery pre hlinikovu parozabranu. Vyriesil som to tak ze parozabranu nalepim obojstrannou kobercovou paskou (alebo lepsou) na CD profily, a na parozabranu naskrutkujem pasy z 3cm styroduru. Tieto vytvoria potrebnu medzeru medzi SDK a parozabranou a umoznia mi viest elektroinstalaciu trubkami medzi SDK a parozabranou bez perforacie parozabrany. Na styrodur potom pripevnim SDK skrutkami cez styrodur az do CD profilov. Samozrejme ze perforaciu parozabrany skrutkami pripevnujuce styrodur ci SDK je potrebne zatmelit.
Zatial sa pasujem s izolaciou medzi krokvy a CD profily, nobasil je hnusny material, mam ho vsade... Ked sa dostanem k styroduru tak dam fotky.
Prílohy
Obrázok užívateľa
cybermedia
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 15:30:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod cybermedia » Uto 03. Mar 2009 15:11:08

Rozmeranie CD profilov dalo dost zabrat, pretoze cely krov nie je idealne rovny, a pravouhly. Trikrat sa meralo kym to ako tak sedelo. Najhorsie sa robili okna.
Prílohy
Obrázok užívateľa
cybermedia
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 15:30:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Str 11. Mar 2009 21:14:25

emkac píše:
pretorianm píše:opytam sa inak, mate krokvy vysoke 18cm. Vlnu hrubu 18cm a vlnu hrubu 12cm.
Ako by ste to realizovali? niekde bude sadros, niekde tatranak

diky moc :roll:


ja to takto mam
robil som si to sam, je to des :-)
este stale to nemam dokoncene, mam nahodenu iba izolaciu, a cakam kym sa dostanem aj k parozabrane

ked sa vratim zo sluzobky, hodin sem nejake foto
len ma pourguj

princip je ten, ze medzi krokvy som dal 18 cm izolaciu a spravil som si pomocou priamych zavesov a drevenych 3x4 hranolov dodatocy rost
a medzi to som dal 12 cm izolaciu
vsak to bude snad na fotke vidiet



Tak sko si chcel urgujem ta aby si sem hodil info a obrazocky, senor emkac ;)
kedze mas rovnaku skladbu ma to zaujima dik moc :yahoo
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Str 11. Mar 2009 21:18:01

pocuvajte, este k tym gramazam tych parozabran, co ktomu kto vie? :?:
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia