Musia byt inzinierske siete pre ziskanie staveb. povolenia?

Musia byt inzinierske siete pre ziskanie staveb. povolenia?

Poslaťod jano » Pon 24. Aug 2009 19:00:34

Zdravim,
potrebujem si vyjasnit jednu vec:Su inzinierske siete nevyhnutnostou(z PRAVNEHO hladiska!) pre ziskanie stavebneho povolenia? T.j. Mozu byt neexistujuce/nevybudovane inzinierske siete dovodom, aby som neziskal stavebne povolenie? Stretol sa uz niekto s niecim podobnym? DAkujem.
Naposledy upravil emkac dňa Str 26. Aug 2009 23:13:46, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
jano
 




Re: inzinierske siete & stavebne povolenie

Poslaťod Mich » Pon 24. Aug 2009 20:03:46

Ja ked som ziadal o stavebne povolenie este siete neboli vybudovane a dostal som stavebne povolenie. Podmienkov vsak bolo , ze uz existovalo stavebné povolenie na siete.

Ak siete neexistuju a ani sa neplanuju stavebne povolenie nedostanes. V podstate bude stacit elektrina. Ostatne veci sa daju riesit aj decentralizovane.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: inzinierske siete & stavebne povolenie

Poslaťod deko » Pon 24. Aug 2009 20:19:30

no, nechce sa mi verit ze (aj buduca) existencia sieti je podmienkou. kto ma chce kua nutit, aby som pouzival elektrinu?!? co ked si budem chciet postavit chatku v horach, kde nechcem mat ani mobilny signal, nie este elektrinu?!?

podla mna staci mat vyrieseny odvod splaskov (zumpa + blocky z fekalnych vozov).

navyse, dnes uz existuju moznosti ako byt energeticky uplne sebestacny (hint: energia slnka, vetra, vody, akumulatory)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: inzinierske siete & stavebne povolenie

Poslaťod Jookie » Uto 25. Aug 2009 8:40:26

Asi to bude aj o tom, ze na ake ucely ten dany objekt ma byt pouzivany. Niektore zahradne chatky nemaju ziadne siete (ocova chatka na naradie, daleko v kopci) a slo to. Ale na obytny dom, kde by si potom chcel trvale bydlisko, tak na to asi to stavebne povolenie nedostanes bez toho, aby si preukazal, ze si vies zabezpecit nejaku nahradu sieti - zrejme na to bude treba vypisat nejake extra prehlasenie, mozno prilozit extra projekt zumpy, zdroja elektrickej energie, atd. Alebo to potom budu mat vedene ako 'chata' a trvale bydlisko tam nedostanes. (btw. ta ocova chata na kopci bez ziadnej pripojky ma normalne aj cislo domu a prebiehalo aj kolaudacne konanie).

Najrozumnejsie bude zajst s dokumentaciu a nakresmi na miestny stavebny urad, vysvetlit co zamyslas a popytat sa, ako by sa to dalo.
Naposledy upravil Jookie dňa Uto 25. Aug 2009 8:41:20, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia