Náš projekt - janulazv

Náš projekt - janulazv

Poslaťod janulazv » Sob 22. Aug 2009 23:11:28

prosím vás o radu pri našom individuálnnom projekte, architekt čaká na naše postrehy.
pozemok máme o veľkosti 25*23metrov, vchod zo severu, terasa už súčasťou základov.
zatiaľ naše pripomienky - dvere na komore sa otvárajú vonka, okno v kúpeľni zmeniť na veľkosť cca 150*66cm, vnútorné priečky 120cm.
a aké sú vaše postrehy? a ako by ste riešili kuchynu?
dakujem
Prílohy
Naposledy upravil emkac dňa Ned 23. Aug 2009 0:30:58, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
janulazv
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Aug 2009 22:51:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Náš projekt - janulazv

Poslaťod emkac » Ned 23. Aug 2009 1:01:08

Ako som x krat hovoril, ja nemam rad bungalovy, lebo sa v nich podla mna nedaju vyriesit moje klasicke vytky k projektom.
No ale skusme tento:
(Mimochodom, toto je prvy krat, co sa vyjadrujem k svetovym stranam. Ale moj nazor bude urcite osamoteny :mrgreen: )

a) cela obyvacia cast je otocena na juh. Podla mna tam bude peklo cele leto. Ja ten smer nemam rad. Obyvacku by som skor smeroval na juhovychodovychod. Ale ako som hovoril, toto je moja uchylka, vacsine vyhovuje juh. Takze to kludne ignoruj. :ano:
Tym padom ale nezabudni na vonkajsie zaluzie a pripadne ine zatemnenie.
b) Jedna z tych izieb je asi spalna. Jej otocenie na juh je nevhodne vzdy, nielen pri mojej antijuhovskej uchylke.
c) Hned vo vstupe je vstup na zachod. V chodbe byva vzdy bordel zvonku, a ten sa bude roznasat po celom dome od kazdeho, kto na ten zachod pojde.
d) To nalavo od chodby je co? Satnik? Ako ano, dobre. Ak nie, zle. Kde je potom satnik? Na co je tam to okno?
e) Dlha uzka chodba. Brr.
f) Z tej chodby by som urcite spravil aspon zarubnu do obyvacku. Bez dveri. Len nech je to nejako oddelene. Nemusi byt siroka 90cm ako na dvere, ale pri tej sirke chodby nech je aspon 1,2 - 1,3m. A nech je aj vyssia. Opticky aj esteticky to vyzera velmi dobre.
g) Preco je vstup do satnika iba z tej jednej izby (asi spalne)? Budete tam mat veci len vy? A deti v izbach? Na to je ten satnik moc velky. Prechod zo spalne by som ja osobne uzavrel a nechal tam prechod z chodby. Aj tak mat v spalni dva otvory je zbytocne. A takto bez dveri je to navyse ako jedna uzka dlha izba, viditelna z kazdej strany. Uff, to je zle....

Inac v zasade nemam pripomienky. Podla mna jeden z tych lepsich bungalovov. Rozvody vody a kanalizacie su fajn, pri sebe. Dom je kocka, co je super. Kuchyna je tiez ok, Uckovity tvar je super. Ale aka je vzdialenost medzi tymi dvoma stranami? Cela kuchyna m 3,6m. Ak je linka siroka 0,6m, potom je vzdialenost 2,4m. My teraz mame 2,1m, a zene sa to zda vela. Uz by chcela nabuduce menej.

p.s. Co znamena poznamka v tvojom prispevku: "vnútorné priečky 120cm."?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Náš projekt - janulazv

Poslaťod pretorianm » Ned 23. Aug 2009 6:44:20

emkac píše:
p.s. Co znamena poznamka v tvojom prispevku: "vnútorné priečky 120cm."?


predpokladam ze to malo byt mm, v projekte ma vnutorne priecky 100-ky, a chcu asi 120-tky
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Náš projekt - janulazv

Poslaťod bobco » Ned 23. Aug 2009 11:14:38

Ahoj, pridám mojich pár postrehov:
- pekný kompaktný tvar s optimálnymi miestnosťami :ano:
- vo vstupnej chode je skriňa, teda prípadne botnik ( pre emkaca ), taktiež si myslím, že vyhovuje to WC v " špinavej zóne " ( pokiaľ niečo robíš vonku , nenesieš bordel do vnútra a pokiaľ si vo vnútri, využiješ toaletu v čistej zóne - teda kúpelni).Pripomienku mám, len k otváraniu dverí toho WC dovnútra, kde pri dĺžke miestnosti a dĺžke samotného WC nezostane veľa priestoru na pohodlný vstup a následné zavretie dverí :!: , ale asi sa inak nedá kvôli s vtupným dverám. Predpokladám, že na ľavo vo vstupnej chodbe sú dvere do TM.
- komoru pri tejto veľkosti určite otvárať von :ano:
- ako emkac navrhol aspon opticky oddeliť obývaciu izbu od chodby
- vstup do veľkého šatníka by som zo spálne zrušil ( bude pravdepodobne využívaný pre celú rodinu )
- do spálne by som dal jedno okno orientované na východnú stranu ( možno iba nejaké zvislé 60 cm široké na obvodovej stene pri vstupe do šatníka) a následne zmenšil okno na J strane, prípadne použiť iba ležaté umiestnené pod stropom.
- vstup do detských izieb by som umiestnil k priečkam deliacim miestnosti
- v detských izbách sa aj napriek centrálnemu šatníku budú nachádzať nejaké skrine no a tu by som stenu medzi detskými izbami spravil v tvare Z čím vznikne priestor na vstavané prípadne voľne stojace skrine, ktoré nebudú zavadzať v priestore :ano: Tým pádom by stačila aj 100 mm, medzi spálňou a detskou určite širšiu.
- v kuchyni ak to financie dovolia by som zvážil vytvorenie barového pultu, ktorý by opticky oddelil obývaciu izbu od kuchyne ( pre prípad návštevy tesne poobede), inak výborná pomôcka je nakresliť si ju v Alne :ano:

Takže si treba už len zargumentovať čo vyhovuje a čo nie :ano:
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Náš projekt - janulazv

Poslaťod janulazv » Ned 23. Aug 2009 13:54:43

zatiaľ dakujem za vaše pripomienky.
- áno, tá miestnosť naľavo je technická miestonsť s kotlom a na odkladanie všetkého zbytočného a samozrejme, vnútorné priečky 120 mm a nie cm.
- šatník je v spálni, nebude to otvorené, plánujem tam posuvné dvere. je to veľký šatník, lebo na policiach hore plánujeme odkladať sezonne veci aj deťom, ak im nebudú stačiť ich vstavané skrine v ich izbách.

ale ešte raz dakujem za doterajšie postrehy a už sa nik nepridá?
janulazv
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Aug 2009 22:51:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Náš projekt - janulazv

Poslaťod mimo » Pon 24. Aug 2009 10:59:13

tiež bungalovy moc nemusím, tento váš vo mne navyše silne evokuje pocit že je to byt a nie dom. jednoduchá, strohá bytová dispozícia s rovnou a dlhou chodbou, mne to príde ako ctrl c ctrl v z akéhokoľvek dispozičného riešenia bytovky, 4-izbový veľkometrážnejší byt

môj pocit je však vedľajší, najmä pokiaľ vám nenabúra ten váš, dobrý ;)
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Náš projekt - janulazv

Poslaťod janulazv » Pon 24. Aug 2009 13:52:55

pri navrhovaní som vychádzala z pozemku, teda dom čo najviac roztiahnuť do šírky, aby mi ostalo čo najviac voľného priestoru vzadu- súkromie. z toho mi vyšlo, že ani nejako veľa možností na navrhnutie izieb som nemala, podmienkou boli izby na juh, mať šatník a techn. miestnosť, kuchynu spojenú s obývačkou. zároveň som nechcela žiadne výčnelky, ktoré stavbu predražujú.
janulazv
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Aug 2009 22:51:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron