Vodovodná šachta - betónová, alebo plastová?

Re: Vodovodná šachta - betónová, alebo plastová?

Poslaťod joko » Ned 09. Aug 2009 13:36:37

kleine píše:... aké riešenie vodošachty je vhodné pre vysokú spodnú vodu, lebo u mňa v hľbke 60 - 70 cm by sa už našla !? Keď som sa rozprával s montérom, kt. by mal zapájať vodomer,povedal, že môže byť aj plastová, nesmie byť kruhová (?) a mala by mať dno. Lenže, či už plastová s dnom alebo betonová s dnom, môže byť vytlačená, no nie ? Ide len asi o hĺbku , ktorú by mala šachta mať, mňe povedali 150 cm ...

Pohladaj v iných témach na túto tému Emkac popisoval všetky alternatívy.
Z praxe: Ako najlepšie riešenie je tá verzia, ako má Emkac (určite Ti dá kontakt na výrobcu - predajcu). On má vodomernú šachtu tesne pod povrchom, v podobe vedra, kde potrubie z hlbky vystúpi na hladinu, tam je vodomer, a vráti sa do hlbky a pokračuje v nemrznúcej zóne. Vodomer je cca - 20 - 30cm pod úrovňou terénu, zhora zaizolované, je to typizovaná šachta, musia to Vodárne akceptovať. Na Tvojom mieste by som hladal takéto riešenie, než izolovať spodnú vodu, a pri tom tá izolácia aj tak má životnosť iba pár rokov, alebo zatečie z hora, a už jedine vyčerpať, lebo HI ti vodu nevypustí.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: Vodovodná šachta - betónová, alebo plastová?

Poslaťod emkac » Pon 10. Aug 2009 0:26:05

Pozri si tuto temu viewtopic.php?f=11&t=1553
Tam to mas popisane aj vyfotene.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Vodovodná šachta - betónová, alebo plastová?

Poslaťod kleine » Uto 18. Aug 2009 11:14:17

... ešte jedna otázočka: akceptuje BVS "obrátené vedro" ako vodomernú šachtu ? Lebo som volal do Ekoprogresu, ktorí ju predávajú a povedali, že u BVS ju nemajú odsúhlasenú, narozdiel od Zapadoslovenskej vodárenskej ....
kleine
 
Príspevky: 106
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 18:51:13
Bydlisko: Kúty
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron