ARD Duet

Re: ARD Duet

Poslaťod k+k » Uto 11. Aug 2009 9:44:45

My sme isli do tej 38 cm, takze podla vsetkeho mame dom predimenzovany z pohladu statiky. Ale veris ze mi to ani nahodou nevadi ? Tych par korun za beton navyse sa v rozpocte domu strati. A dodatocne zistit, ze ten optimalizovany vypocet statiky bol trosku zly a dodatocne riesit statiku, to rozhodne nemusim. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: ARD Duet

Poslaťod fabka2004 » Uto 11. Aug 2009 11:55:40

k+k píše:My sme isli do tej 38 cm, takze podla vsetkeho mame dom predimenzovany z pohladu statiky. Ale veris ze mi to ani nahodou nevadi ? Tych par korun za beton navyse sa v rozpocte domu strati. A dodatocne zistit, ze ten optimalizovany vypocet statiky bol trosku zly a dodatocne riesit statiku, to rozhodne nemusim. :mrgreen:

par korun sem par tam, inde je to na hrane ... ak sa par korun strati a Vam to nevadi, ste stastny clovek ...

peniaze zaliate betonom v zakaldoch a pod ktore stavbu predrazuju ... no neviem neviem
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: ARD Duet

Poslaťod marek_kokso » Uto 11. Aug 2009 22:29:28

k+k píše:Projekt je kresleny na 375 mm, co takto pri 300 mm YTONGu kopirovat radsej vonkajsiu hranu a ziskat tych 75 mm z kazdej strany vo vnutri ? Statika by hadam mala byt OK (preveril by som to v ArdProjekte, urcite ochotne odpovedia ). Samotny projekt povoluje aj 300 mm tehlu.


Ak by som menil vnútorné rozmery, tak by bolo potrebné statiku nanovo prepočítať - vence a strop. Ak dom zmenšíš zvonku, tak to potrebné nie je - vence ostávajú úplne rovnaké a strop takisto. Na to by nestačila odpoveď z ArdProjektu, ale celkom nové výkresy, výpočty a kladačský plán. Projekt podporuje 30cm tehlu, ale tiež iba pri zachovaní vnútorných rozmerov.
marek_kokso
 
Príspevky: 108
Registrovaný: Str 05. Aug 2009 0:10:56
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: ARD Duet

Poslaťod k+k » Str 12. Aug 2009 23:46:29

tak som sa zase dozvedel nieco nove. :) v projekte som ale nic take nevidel. a to som aspon raz tie sprievodne spravy precital.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: ARD Duet

Poslaťod marek_kokso » Štv 13. Aug 2009 21:34:29

k+k píše:tak som sa zase dozvedel nieco nove. :) v projekte som ale nic take nevidel. a to som aspon raz tie sprievodne spravy precital.

;) myslím, že v sprievodnej správe to ani nie je, iba v poznámke na výkrese
marek_kokso
 
Príspevky: 108
Registrovaný: Str 05. Aug 2009 0:10:56
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: ARD Duet

Poslaťod opus » Pia 14. Aug 2009 7:54:35

nechapem ako moze vadit ked namiesto 38 muru date 30, ved rozmery domu ostanu rovnake cize vence sa ani nepredlzia ani neskratia, a tato tema sa tu dost podrobne preberala, staci pohladat, asi jedine co sa zmeni je to, ze ak robite montovany strop treba dlhsie nosniky a o nieco viac vloziek a nepouzijete vencovu tehlu lebo sa uz nezmesti ale klasicky spravite salung. Mozno mala rada neverit vsetko projektantom a statikom skuste si to nastudovat, len na zaciatku to vyzera zlozito, potom sa uz len veziete....

a vsetky "katalogove projekty" su 200% predimenzovane
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron