Aké rohové lišty do kúpeľne?

Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod hasak » Str 03. Dec 2008 22:00:59

plastove listy posobia lacno a pre majstrov to je najjednoduchsie riesenie,takze Vas budu na ne urcite nahovarat. Niektori robia dokonca aj vnutorne rohy s plastovymi listami a to uz je naozaj ako v internatnej kupelni... osobne by som to riesil zbrusenim obkladaciek, vyzera to elegantne, majstri budu urcite frflat ale nesmiete sa dat odradit, urcite to stoji za to.
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod opek » Štv 04. Dec 2008 8:56:40

Nakoľko majstrom budem ja, frfľať budem určite... ;) Ja si robievam všetko sám, nakoľko "majstrom" nedôverujem a takto aspoň viem, na koho mám nadávať.
Dlažba a obklad mi došli včera, budúci týždeň idem na to. Kúpil som nejaký špeciálny brúsny kotúč do malej flexy, budem zrážať hrany, neskôr zreferujem.
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod sigma » Štv 04. Dec 2008 12:40:25

Brusi sa spodna strana. Obklad ma povrch na kraji zakriveny, tam by sa uz nemalo ist.
Prílohy
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod hasak » Štv 04. Dec 2008 16:25:31

nie vsetky obklady su zaoblene, su aj rektifikovane obklady ktore su rovnake po celej hrubke...tie sa rezu lahsie...
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod Branik » Štv 04. Dec 2008 22:35:57

som v podobnej situacii, idem si robit sam obklad na krb a iddem tam robit tie joly hrany.
Rozmyslam ze si na to poziciam elektricku rezacku s uhlovo nastavitelnym kotucom, neviete ako sa s tym robi :roll:
chcu za to 480 skk na den plus za opotrebovanie diamantoveho kotuca.
Prílohy
Branik
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 1:21:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod bigben » Štv 04. Dec 2008 23:22:08

Branik: dobre sa s tým robí, rez je rovný, predsa len, v ruke to človek neudrží tak presne. Ja som mal požičanú takú šunku kúpenú v Hornbachu (Einhell), celý motor lietal na kolajniciach šiki-miki.... rezalo to kade tade, ale spravil som. Keby som to mal v ruke rezať, tak ma picne. Skús sa informovať na rezanie vodným lúčom, sa mi zdá že cena by mala byť okolo 100,- sk/bm.
Ešte jeden postreh pre všetkých. Je rozdiel rezať hrany na obkladačke, ktorá je mäkká a na tvrdej mrazuvzdornej gresovej dlažbe. Obkladačka sa dá zarezať takmer až po hranu, ale dlažba nie, tá praskne - ulomí sa kúsok a už je roh škaredý. Dlažbu treba brúsiť tak ako to nakreslil sigma. Za ten obrázok si zaslúži 1* :)
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Aké rohové lišty do kúpeľne?

Poslaťod sigma » Pia 05. Dec 2008 9:19:48

Ja len koli tomu, ze som mal obkladacov, co sa tvarili mudro, ale do****li, co sa dalo. Napriklad brusenim dlazby az po okraj hrany (do spica).
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron