Poznate Komin Effe-Due?

Poznate Komin Effe-Due?

Poslaťod JuroL » Pon 15. Jún 2009 11:33:20

Dobrý deň,

máte niekto praktické skúsenosti s komínom Effe-Due? Popis napr. na http://www.effedue.cz? Alebo viete odporučiť iný, čo najlahší komím?

Ide o prestavbu jestvujúceho objektu. Súčasný komín je postavaný z tehál, v prízemí tvorenom klenbami je viac, menej rozpadnutý, cez klenbu pokracuje len diera. Na poschodí je bez ďalších statických väzieb k prízemiu postavený priamo na podlahe. Teda staticky nevhodne zaťažuje klenbu. Starý komín sa musí zbúrať. Jeden prieduch pôjde z prízemia, na poschodí sa pridá druhý. Váha komína určí potrebné statické zabezpečenie. Čím ťažší komín, tým drahšie opatrenia. Oba prieduchy budú slúžiť na tuhé palivo. Z tohto hladiska sa javí Effe-Due ako ideálny. Ale keď to človek vidí, je na pochybách ohladne tesnosti a povrchovej teploty tohto systému.

Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil emkac dňa Uto 16. Jún 2009 22:35:43, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy.
JuroL
 




Re: Komin Effe-Due

Poslaťod deko » Pon 15. Jún 2009 12:39:39

no, tiez mam komin v havarijnom stave a navyse je kotveny do drevenych nosnikov v strope. takze bude musiet ist dole. preluskal som ich webovu stranku, musim priznat ze sa mi ten system pozdava. len neviem ci je ten komin samonosny a co sa bude diat, ak ho postavim na nosnu stredovu stenu. tak som im napisal maila, som zvedavy kedy odpovedia...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Komin Effe-Due

Poslaťod Bororo » Pon 15. Jún 2009 13:10:35

deko píše:no, tiez mam komin v havarijnom stave a navyse je kotveny do drevenych nosnikov v strope. takze bude musiet ist dole. preluskal som ich webovu stranku, musim priznat ze sa mi ten system pozdava. len neviem ci je ten komin samonosny a co sa bude diat, ak ho postavim na nosnu stredovu stenu. tak som im napisal maila, som zvedavy kedy odpovedia...


tak nas prosim potom poinfomuj.
videl som nejakeho slovenskeho predajcu na conecu tento rok, ale poviem uprimne, neviem si predstavit ako opriem rebrik o takyto komin, ked ho budem mat 4.5m nad strechou. cakal som aspon nejake armovacie tyce...
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Komin Effe-Due

Poslaťod JuroL » Uto 16. Jún 2009 9:52:11

Ja som sa na conecu s tým človek aj rozprával. Ale informácie, ktoré bol schopný/ochotný poskytnúť neboli ani takej úrovne ako sa dočítam na internete. Preto by som rád našiel človeka s praktickými skúsenosťami s týmto systemom.

Mimochodom, na fotkách u talianskehio výrobcu sú tvarovky zväčša ešte obnurované.
JuroL
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto 16. Jún 2009 9:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Komin Effe-Due

Poslaťod deko » Uto 16. Jún 2009 11:11:34

priblizne po 24 hodinach prisla odpoved:

Dovolím si odpovědět na Vaše dotazy:
- zatížení stropu nad izolací - tento problém musí bohužel posoudit statik s přihlédnutím k nosnosti podlahy
- osazení komínu na dřevěnou podlahu - tento problém jsme již několikrát řešili a vždy jsme použili ocelovou roznášecí desku s osazením dle vnějšího rozměru komínu. Tato ocelová deska rozměru cca 90 x 90 cm se přišroubovala na podlahu a na ní byly přivařeny úhelníky dle vnějšího rozměru komínu. na tuto desku do osazení se zdil komín.
- průchod dřevěným stropem - doporučujeme obložit komín izolačním materiálem např. izolační desky PROMASIL
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Poznate Komin Effe-Due?

Poslaťod JuroL » Štv 18. Jún 2009 12:39:47

U slovenského predajcu som našiel montážny návod:

http://www.effedue.sk/index.php?option= ... &Itemid=78
http://www.img.srubka.eu/images/Montazn ... 0DOMUS.pdf
http://www.img.srubka.eu/images/Montazn ... 0DOMUS.pdf

Takze tvarovky sa odporúča tepelne zaizolovať, prípadne obmurovať a dajú sa aj vystužiť roksorom.
JuroL
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto 16. Jún 2009 9:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Poznate Komin Effe-Due?

Poslaťod luha » Štv 13. Aug 2009 13:27:45

Ja tiež rozmýšlam nad kúpou komína effe due Domus. A k tej výstuži nám povedal obchodník, že sa to síce nemusí, ale doporučujú v časti nad strechou do krajných dutých otvorov toho komína nastrkať roksor a zaliať riedkym betónom predtým samozrejme zatmeliť spodok. Bola by som tiež rada keby sa ozval niekto kto ho už má. My sme si ho boli pozrieť v stavebninách v Lamači BA. Keďže sme priestorovo obmedzený a nerez je strašne drahý tak ho berieme. Dúfam, že to bude v pohode a že si nebudem búchať hlavu. Nenašla som na nete žiadne zlé referencie. Potom napíšem a pridám aj foto. ;)
luha
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 13:02:39
Bydlisko: MA
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron