Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod Bob » Štv 06. Aug 2009 21:38:07

Ahoj,
dnes som nahodou zistil ako mi prudi vzduch cez elektrikarske krabicky. Co s tym?...Da sa to nejako utesnit?
Dom je z tehal.
Dakujem, Bob.
Naposledy upravil emkac dňa Pon 10. Aug 2009 15:24:49, celkovo upravené 2
Dôvod: Zmena nazvu temy
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod paser » Pia 07. Aug 2009 0:45:09

pur pena nizkoexpanzna
daval som to namiesto sadry po krabicky a aj do dier okolo privodo k radiatorom, umyvadle a okolo odpadov.
orezes nozikom usetris hrubovku a cas
a hlavne ziadny problem- mam to zasietkovane a aj jemne a super
paser
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 9:49:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod joko » Ned 09. Aug 2009 21:47:44

Rozšíril by som túto otázku aj na prehody chráničiek cez základy. Po vypenení penou treba niečím zaizolovať - zatrieť povrch peny v zemi, HI sa zatesní chránička, no ako ošetriť hydroizoláciu na potrubia či káble, ktoré idú v chráničke do pôdy, a nedajú sa HI fóliou prilepiť , zaizolovať proti vode :?: HI je v tomto prípade Fatrafol. Prosím poraďte. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod deko » Ned 09. Aug 2009 22:34:28

hmm skoda ze som zabudol odfotit ako som to robil ja.

v podstate som z klebru spravil taky vystupok - nieco ako kuzel, ktoreho vrchol smeruje od steny. cely kuzel som potom natrel gumoasfaltom, ktory som potiahol aj na okolitu stenu a na potrubie. :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod emkac » Pon 10. Aug 2009 0:55:47

Riesenie prechodov pri Fatrafole je peklo.
Na Fatrafole nic nedrzi, nemaju nic tekute, kombinovat s inou izolaciou sa to nesmie.
Treba na to mysliet rozhodne dopredu!!! A aj preto odporucam hned na foliu dat ochranny poter, ktory tieto problemy ciastocne zredukuje.

Priklad:

mne osadili kanalizaciu takto:

nasledne to zaizolovali spravne:

ale potom vznikol problem.
bolo potrebne v kanalizacii urobit odbocenie na privod z bokov
a to vychadzalo tak, ze sa musela rura s kolenami osadit uplne k betonu
cize sa izolacia odrezala, dokonca sa okolo vybralo trosku betonu, aby sa rura s kolenami dala vobec dole zasunut

samozrejme, izolacia je v haji
opravit to nijako neslo, aj z fatrafolu nevedeli povedat, co s tym
nakoniec som nasiel partiu, prisli, kazali mi vyhlbit okolo povodnej rury jamu a takto to opravili (aj ked sa hnevali na to, ze ta rura s odbockami je seda, lepsia je oranzova):


Resume: kanalizaciu riesit oranzovou rurou, na tu sa Fatrafol dokaze prilepit (podla majstrov co mi to robili)
na iny typ materialu sa musi z folie vytvorit taky rolak, do maximalnej vysky ako to len ide (aspon 10cm)
medzi ruru a foliu sa da kvalitny vodeodolny silikon
folia sa potom eska paskou poriadne stiahne na ten material
tie minimalne medzery medzi foliou budu vyplnene silikonom
a kde silikon nebude, je tam aj tak mala sanca, ze voda sa do takej vysky dostane
(takto mi spravili aj tie prechody tych dvoch ciernych rur na vodu, co su na obrazku vlavo
tiez sa cele ofoliovali, ale pri napajani na rozvody sa izolacia porusila)
a vzhladom na to, ze tito izolateri boli fakto dobri (a ani nie lacni), v tomto by som im veril

ale opakujem vsetky bocne odbocky a pod treba mat dopredu premyslene, nepridete potom o par rokov zivota ako ja
a znova sa opakujem - ak fatrafol, tak na to urcite ochranny poter
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako zaziolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod emkac » Pon 10. Aug 2009 1:02:47

Kedze sa to tu zvrhlo, upravil som nazov temy, nech je to o vseobecnej izolacii roznych prechodoch.
Inac k prechodom cez bocnu stenu - suhlas s nizkoexpanznou penou
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod joko » Pon 10. Aug 2009 20:52:59

Ide mi o to, že pri montáži ležatej kanalizácie mimo dom sa prevrtali aj izolácie, a teraz to treba utesniť. Cez základy idú kanalizácie, ale aj hadice pre Tepelné čerpadlo, PE vodovod. Tie sme dali do chráničiek z oranžovej PVC. Fóliu na oranžovú rúru zaizoluje izolatér, no potrebujem zaizolovať priestor medzi PE hadica v izolácii Armaflex obtiahnuté fóliou, a PVC hráničkou, aby v chráničke netieklo. Pena je už kúpená, no čo na penu z vonkajšej strany do zeme. Hľadám neaký tmel , ideálne v tube, čo by som natrel na penu, a mohol zasypať. Nemám s tým dostatočné skúsenosti. :oops:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod sigma » Uto 11. Aug 2009 8:15:02

Ako sa cituje obrazok?
emkac píše:
P1030787.jpg

Nechcem ta plasit, ale takto sa kanalizacia nerobi. Ta rura napravo je casovana bomba. Ak ide do kuchyne, tak si priprav drot na cistenie kanalizacie.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod joko » Uto 11. Aug 2009 17:07:42

sigma píše:Ako sa cituje obrazok?
emkac píše:
P1030787.jpg

Nechcem ta plasit, ale takto sa kanalizacia nerobi. Ta rura napravo je casovana bomba. Ak ide do kuchyne, tak si priprav drot na cistenie kanalizacie.

Nesmieš vidieť iba to zlé, pochvál ho za krásnu izoláciu :lol: :lol:
Ak to inak neide, aj takto sa to dá. Možno má do toho napojenú myčku alebo pračku a voda tam tečie pod tlakom. A možno tam iba kvapká kondenz, alebo poistný ventil. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Utesnenie otvorov po rozvodoch

Poslaťod MiroM » Uto 11. Aug 2009 23:12:31

joko píše:Nesmieš vidieť iba to zlé, pochvál ho za krásnu izoláciu :lol: :lol:
Ak to inak neide, aj takto sa to dá. Možno má do toho napojenú myčku alebo pračku a voda tam tečie pod tlakom. A možno tam iba kvapká kondenz, alebo poistný ventil. :drink

Taku vykrutenu spiralu by som teda do svojej kanalizacie nedaval, je to , ako pisal sigma, potencionalne miesto ukladania necistot. Urcite to islo vyriesit. Treba to len vediet s citom nahrievat a opatrne ohybat. Ale ked som videl pri praci vodarov (nie u mna :) ) ako nahrievali rurky zapalenymi novinami, tiez sa im to potom takto krutilo, lebo sa nerovnomerne nhrial cely obvod.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod emkac » Str 12. Aug 2009 0:16:23

K tomu ako mam robene rozvody a ostatne sa vyjadrovat radsej nejdem. Je tam viac veci, co... Ale nic :cry:

Inac ta pokrivena hrbolata rura napravo konci cca pol metra od toho spoju ako odpad v sprchovom kute.
Ten sa uz denne pouziva rok, ziadne ucpatie nenastalo. Fakt je ale ten, ze pomalsie odteka, co vsak prikladam viacerym aspektom typu - zly sklon, zle napojeny sifon (cez pokrutenu hadicu) a pod. Nejake hrbolky ma fakt netrapia, ja som rad, ze to vobec funguje.
No jo, esde ma pravdu. Ked niekto nieco robi, musi dopredu vediet, ako to ma byt. To ked budem robit druhy dom... :mrgreen:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod troodon » Štv 13. Aug 2009 21:17:04

Tiez mam izolaciu foliu ale nie Fatrafol ale nejaku taliansku ja som to riesil tak ze som spravil limec okolo trubky ako to ma emkac stim rozdielom ze medzi foliou a rurou som natlacil polyuretanovy tmel ,nasledne som foliu pritlacil o ruru a zvrchu som to pretrel a hotovo. Tak mi to poradil izolater 30 rocnimi skusenostami
troodon
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 17. Mar 2009 21:32:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod emkac » Pon 17. Aug 2009 1:01:26

troodon píše:som spravil limec okolo trubky ako to ma emkac stim rozdielom ze medzi foliou a rurou som natlacil polyuretanovy tmel ,nasledne som foliu pritlacil o ruru a zvrchu som to pretrel a hotovo.


Mne to odporucali na nelepivy material rovnako, len plus este spevnit eska paskou, aby to aj fest drzalo.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod pretorianm » Pon 17. Aug 2009 10:21:58

este otazocka naemkaca: ako si potom henten megaotvor v stene zapratal? zapenil, zamaltoval alebo ako?
je to dost velke a su tam rury krizom krazom :)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako zaizolovat otvory po rozvodoch?

Poslaťod emkac » Pon 17. Aug 2009 11:30:42

Ten megaotvor je v zasade iba jedna tehla. Myslim ze som sa aj bavil s dozorom potom (alebo na fore?), ci to moze byt problem, ale vraj nie.
Ja som tam potom dal nejake dve polky tehly a vyplnil to nejakym lepidlom, klebrom. A zvysok zapenil, aspon myslim.
Pevnostnu funkciu to uz aj tak nema, islo len o ucpatie pred vzduchom a chladom.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron