Kedy nadobudne platnost stavebne povolenie?

Kedy nadobudne platnost stavebne povolenie?

Poslaťod Vlado » Štv 06. Aug 2009 9:32:18

Zdravim vsetkych,mam jednu otazocku,vcera nam prislo stavebne povolenie a chcem sa spytat kedy nadobudne platnost?Je tam uvedene,ze dotknute strany maju 15 dni na odvolanie od dorucenia.A ako,kto oznami,ze povolenie nadobudlo platnost.Alebo si mam po mesiaci zavolat na stavebny urad a zistit si to sam?Este ma cas netlaci,lebo na pozemku su zasadene zemiaky :yahoo tak nejaky mesiec este mozem cakat ale zena chce tohto roku spravit aspon zakl.dosku.Dik za odpovede.
Naposledy upravil emkac dňa Ned 09. Aug 2009 23:51:01, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Vlado
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:19:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Platnost SP

Poslaťod Jookie » Štv 06. Aug 2009 9:35:51

U mna to bolo nejak tak, ze sice mi prislo potvrdenie, ze stavebne povolenie bolo schvalene, bolo tam tych 15 dni este na odvolanie sa ostatnych susedov, a po tychto 15 dnoch som znova siel na stavebny urad, kde mi dali mysilm ze na papier o stavebnom povoleni a na projekt este jednu specialnu peciatku, kde bolo uvedene, ze je to uz finalne platne a aj s datumom...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Platnost SP

Poslaťod quark » Štv 06. Aug 2009 10:58:11

platnosť neoznamuje nikto, je to automaticky po tých 15 dňoch od doručenia rozhodnutia./pokiaľ sa niekto neodvolá, čo je blbosť, lebo na to bolo stav. konanie, jedine, že by chcel niekto naťahovať čas/.
ak chceš mať dušu na mieste, tak choď po 15 dňoch na SÚ tam ti na rozhodnutie dajú odtlačok pečiatky o nadobudnutí právoplatnosti + ti vrátia 1 ks opečiatkovanej projek. dokumentácie.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Platnost SP

Poslaťod boro » Štv 06. Aug 2009 19:06:43

quark píše:platnosť neoznamuje nikto, je to automaticky po tých 15 dňoch od doručenia rozhodnutia./pokiaľ sa niekto neodvolá, čo je blbosť, lebo na to bolo stav. konanie, jedine, že by chcel niekto naťahovať čas/.


Pre upresnenie: 15 dní od doručenia poslednému účastníkovi konania (napr. ja si SP prevezmem dnes, ale sused až o tri dni a v tom prípade beží lehota podľa doručenia susedovi).

Odvolanie nie je blbosť, je to úplne bežné. Ak sa úrad napr. nedostostatočne vysporiadal s námietkami účastníkov, urobil chyby v rozhodnutí (odôvodnenie je nedostatočné, chýba poučenie o opravných prostriedkoch, alebo iné náležitosti), je to dôvod na zrušenie rozhodnutia.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Platnost SP

Poslaťod joko » Štv 06. Aug 2009 21:21:51

Tak ako píše Boro. Ja som dostal razítko po mesiaci. Ak je sused na dovolenke, a nepreberie doručenku, tak pošta to vráti po 15 dňoch, ak preberie po 13, dňoch , tak lehota končí po mesiaci. Ale pre razítko by si mal uisť, iba mu daj čas. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Platnost SP

Poslaťod Majo 2 » Pia 07. Aug 2009 0:29:29

Keď čas netlačí tak potom nič, ale koho tlačí tak sa to dá výrazne urýchliť tak že sa z konkrétnym úradníkom dohodnete že listy z doručenkami roznesiete sami, čo sa môže a donesiete podpísané útržky.
Ale tak nejak sa mi marí že do okresov mimo vášho bydliska to nie je možné, ale to sa tiež dohodnete.
mne to trvalo 3 dni.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron