Spolocny komin pre kurenie a krb?

Spolocny komin pre kurenie a krb?

Poslaťod jm » Štv 06. Aug 2009 8:51:23

Pripravujem si projekt domu, chcem sa spytat, je mozne pouzit jeden spolocny komin na kurenie (pravdepodobne kondenzacny kotol) a aj na krb? Pozeral som prispevky v tejto sekcii, nasiel som nieco o dvojkominoch, ale neviem ci su urcene presne na tento ucel... Alebo poradite nieco ine? Vdaka. JM
jm
 




Re: Spolocny komin pre kurenie a krb?

Poslaťod opek » Štv 06. Aug 2009 9:17:26

Musite si ujasnit pojmy. Spolocny komin je mozne pouzit (komin mysleny ako teleso), lenze na plynovy spotrebic musite mat iny prieduch (to je ta diera v komine) ako na pevne palivo. Dvojkomin, trojkomin, stvorkomin... zalezi od poctu prieduchov v kominovom telese. Pri vystavbe je nutne pocitat hned aj s typom spotrebica (podla toho sa zvazuje nutnost osadzovania ochranneho puzdra, popr. vlozky - pre pevne palivo nemusite mat nic, pre plynne spotrebice komin murovany z klasickych materialov ((napr. tehla)) MUSI mat certifikovanu vlozku, resp. puzdro). Napr. na otvoreny typ krbu sa pri klasickej vyske komina (cca 8m) a potrebnom tahu cca 10-12 Pa odporuca svetlost cca 180-200 mm... Na vsetky tieto veci (a mnoho dalsich) ma mysliet projektant, projekt by mal byt schvaleny i reviznym technikom kominov, takze k nedopatreniam by nemalo dojst... ;)
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron