Ake vchodove dvere pre NED?

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod quark » Pon 03. Aug 2009 9:52:59

martin1 píše:a aka znacky vchodovych dveri pre ned pripadaju do uvahy, ked maju byt aj bezpecne aj dobry tepelny odpor aj cenovo normalne (lacne ;) )
co ste dali?


cenovo, tam asi nie je veľký rozdiel.....bez výplňe
manželka si vybrala výplň, ktorá bola drahšia ako samotné dvere :|
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Pon 03. Aug 2009 11:04:55

aky tepelny odpor by mali tie vchodove dvere dosahovat primerane k odstatynm konstrukciam (steny, podlahy a sokel 15 cm eps, okna trojska kvalitne a krov 30 cm izolacia)? ake dvere konretne ste dali, viete dat link? ;)
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Rudi_M » Pon 03. Aug 2009 12:51:48

martin1 píše:aky tepelny odpor by mali tie vchodove dvere dosahovat primerane k odstatynm konstrukciam (steny, podlahy a sokel 15 cm eps, okna trojska kvalitne a krov 30 cm izolacia)? ake dvere konretne ste dali, viete dat link? ;)

veľmi ťažko radiť, ak neuvedieš svoje požiadavky - plast / drevo / Alu; plná výplň / presklené ?
v princípe - bezpečnosť / max.tepl.odpor si budú navzájom odporovať
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Pon 03. Aug 2009 13:45:22

Rudi_M píše:
martin1 píše:aky tepelny odpor by mali tie vchodove dvere dosahovat primerane k odstatynm konstrukciam (steny, podlahy a sokel 15 cm eps, okna trojska kvalitne a krov 30 cm izolacia)? ake dvere konretne ste dali, viete dat link? ;)

veľmi ťažko radiť, ak neuvedieš svoje požiadavky - plast / drevo / Alu; plná výplň / presklené ?
v princípe - bezpečnosť / max.tepl.odpor si budú navzájom odporovať

bez skla. drevo/plast - je mi jedno, hlavne je bez skla, bezpecne, dobry tepelny odpor (skor tepleny odpor ako bezpecnost, ale aj bezpecnost, aby sa kopom nerozpadli) a cena aj urcite :)
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Str 05. Aug 2009 14:23:06

chcel som sa este spytat aky sucinitel. prechodu tepla U pri dverach vchodovych mate? zvazujem stale rozne dvere, mam ponuky na dvere za 15-tis. pri U = 2 a za 25-tis. pri U = 1,5. Ide o plne dvere borovice, resp. z masivu 68 mm. Osadenie garantuju bez tepelnych mostov s pomocou pasikov. Rozmyslam nad tym, ze co tak kupit tie lacnejsie a potom na to zvnutra prilepit xps a nan prilepit nejaku dyhu, spravit rohy a bude to ok? riesili ste niekto tak, alebo aky na to mate nazor z hladiska funkcnosti?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Str 05. Aug 2009 22:51:38

martin1 píše:chcel som sa este spytat aky sucinitel. prechodu tepla U pri dverach vchodovych mate? zvazujem stale rozne dvere, mam ponuky na dvere za 15-tis. pri U = 2 a za 25-tis. pri U = 1,5. Ide o plne dvere borovice, resp. z masivu 68 mm. Osadenie garantuju bez tepelnych mostov s pomocou pasikov. Rozmyslam nad tym, ze co tak kupit tie lacnejsie a potom na to zvnutra prilepit xps a nan prilepit nejaku dyhu, spravit rohy a bude to ok? riesili ste niekto tak, alebo aky na to mate nazor z hladiska funkcnosti?

Udivuju ma tvoje napady. Esteticky by to bolo absolutne nevyhovujuce. Alebo si trufas v domacich podmienkach nalepit dyhu na xps tak, aby to bolo aj esteticke? Ja mam celkove U dvier okolo 1,1, sklo 0,6, ram 1?9-2.0. Ale tie su pravdepodobne mimo tvojho cenoveho rozpatia. Nelutujem tie peniaze, dvere su krasne, vzdy ma potesi pohlad na ne. Ak by som sa mal pozerat na odyhovane dvere na kolene, asi by som mal hned pokazenu naladu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Štv 06. Aug 2009 10:50:50

MiroM píše:Udivuju ma tvoje napady. Esteticky by to bolo absolutne nevyhovujuce. Alebo si trufas v domacich podmienkach nalepit dyhu na xps tak, aby to bolo aj esteticke? Ja mam celkove U dvier okolo 1,1, sklo 0,6, ram 1?9-2.0. Ale tie su pravdepodobne mimo tvojho cenoveho rozpatia. Nelutujem tie peniaze, dvere su krasne, vzdy ma potesi pohlad na ne. Ak by som sa mal pozerat na odyhovane dvere na kolene, asi by som mal hned pokazenu naladu.

o estetiku sa neobavam, zbehol by som k stolarovi, dal si spravit presne taky rozmer dyhy aky by som potreboval a s thermoklebrom na xps by to drzalo naveky a pekne to potom nema preco nebyt, vyzera ze nikto touto cestou nesiel, aj ked pomer kvalia a cena sa mi zda byt najlepsi
Naposledy upravil MiroM dňa Štv 06. Aug 2009 11:36:39, celkovo upravené 1
Dôvod: Uprava citacie
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod koso » Štv 06. Aug 2009 11:34:03

martin1 - hmm priklanam sa k MiroviM, neviem si to tiež dosť dobre predstaviť... dyha od kial to zoberiete (nieje to len tak bezne k dostaniu a este v rozmere nejake 2x1m...) ? -a aka hruba bude? nebude sa pretlacat dovnutra pri nejakom naraze?...

ja by som si vedel miesto dyhy predstavit skor pregleku (zlepovane dyhy v protismeroch) čo te o dost pevnejsie ako samotna dyha a tiez tvarovo stalejsie...
treba premyslieť klučku (asi by to chcelo okolo celeho zamku dat niečo pevnejsie ako je polystyren kvoli tomu aby sa nevyvaklala klucka), tiez aj ukoncenie polystyrenu v rohoch dveri (len tak ohnut dyhu a prelepit - hmm ten roh by asi vela nevydrzal..)

hmm - ja keby som takto uvazoval - asi by som na dvere zvnutra dal po krajoch drevene latky a tiez aj mozno cez dvere spravil akoze taky rost do ktoreho by som vlozil polystyren, dofukal pripadne netesnosti penou a na to nalepil peglejku... ( a tiez okolo klucky a zamku by som dat nejake drevo tak, aby to tam bolo pevnejsie....cize pregleka by drzala na obvodovych latkach, a tiez na polystyrene pripadne aj na latkach predelovacich a tiez aj na latke co by bola pri klucke) (zvysi sa teda dost hrubka dveri, ale s tym asi ratate...)
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod sigma » Štv 06. Aug 2009 12:04:18

martin1:
Ja mam obycajne interierove vostinove dvere:
1. Prevrtane v rastri cca 8x8 cm z jednej strany
2. vypenene pur penou
3. nalepene 2cm XPS
4. olistovane plechmi
5. presietkovane
6. omietnute
Haluz, ze?
Prílohy
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Štv 06. Aug 2009 12:16:08

mne sa ta varianta od sigmu paci, nevyzera to zle, aj ked skor by som siel do nejakeho dreva, aby vyzerali masivne a nedobytne. rozmyslam ze dam plast, spravia mi to bez tepelnych mostov a potom do dodatocne zateplim a je to. nechce sa mi davat za dvere suchy v desiatkach tisic sk, ked nespnaju tepelno-izolacne vlastnosti a aj tak tam mam dole balkon kde bezpecnostne dvere nie su...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Pon 10. Aug 2009 8:05:06

sigma píše:martin1:
Ja mam obycajne interierove vostinove dvere:
1. Prevrtane v rastri cca 8x8 cm z jednej strany
2. vypenene pur penou
3. nalepene 2cm XPS
4. olistovane plechmi
5. presietkovane
6. omietnute
Haluz, ze?


Musim ocenit inovativne riesenie. Nepuka ti ta omietka, ked decka buchaju dverami? Navstevy nemaju problem trafit von? :P
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Pon 10. Aug 2009 8:08:39

MiroM píše:
sigma píše:martin1:
Ja mam obycajne interierove vostinove dvere:
1. Prevrtane v rastri cca 8x8 cm z jednej strany
2. vypenene pur penou
3. nalepene 2cm XPS
4. olistovane plechmi
5. presietkovane
6. omietnute
Haluz, ze?


Musim ocenit inovativne riesenie. Nepuka ti ta omietka, ked decka buchaju dverami? Navstevy nemaju problem trafit von? :P

Aha, teraz pozeram, ze su omietnute iba z vonka. Zvnutra je ako rieseny povrch?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod mimo » Pon 16. Nov 2009 9:29:52

MiroM píše:Ja mam vchodove Al dvere s vyplnou 3-sklo s reflexnym povrchom. Al som vybral najme z dovodu masivnosti dvier(110x238), hmotnosti 3-skla a aj preto, ze su orientovane JZ. Do prvych dvier mi vsak pouzili nespravne izolatory a dvere sa v hornej casti posobenim slnka mierne krivili. Dvere mi vsak vymenili a teraz je vsetko v naprostom poriadku. Nechcem sa chvalit , ale chodia mi ich ocumovat ludia zo sirokeho okolia. Dvere posobia pomerne industrialne, takze ak si zastancom dvier a la kazeta alebo oblucikov, tak nic pre teba. Co sa tyka TM , daval som sem viackrat foto. Ziadne zvaranie, iba podmurovanie + XPS.


môžeš prosím uviesť výrobcu tvojich dverí, U rámu, skla a dverí, poprípade foto?
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Pon 16. Nov 2009 9:53:44

mimo píše:môžeš prosím uviesť výrobcu tvojich dverí, U rámu, skla a dverí, poprípade foto?

"U" ramu nebol schopny presne uviest ani vyrobca profilu Schuco. "U" ramu by malo byt 1,9-2. "U" skla 0,6.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Ludo » Uto 17. Nov 2009 0:25:47

chlapi, do domu napcháte milióny a pritom riešite pár tisíc za dvere?
-ktoré okrem tepelnoizolačných vlastností by mali splnat aj nejakú tú bezpečnostnú funkciu?
-ked už estetiku necháme bokom
-to ako lepiť dyhu si neviem predstaviť - aby to vydržalo viac ako rok -hlavne na krajoch a v rohoch
-ja som riešil trojo vonkajších dverí -1.dom,2.pivnica /v dome/, 3.garáž/v dome/ a bol som nekompromisný-aj keď tá suma troška bolela
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron