Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod emkac » Sob 29. Nov 2008 23:20:44

Kazdy den sa v nasom dome objavi 1 az 2 muchy, ktore zvycajne na druhy den same skapu.
a) Odkial sa tu beru? Najma v takejto zime.
b) Preco do jedneho dna skapu? Co tu mame nieco toxicke?

Je to novostavba, 3M obyvana. Okolie BA.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod ivvan » Ned 30. Nov 2008 5:51:09

tiež chodia ku mne chcípať muchy, ked mrzlo tak už prestali, ale ešte aj dva týždne dozadu pri vetraní furt niečo vletelo dnu.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod deko » Ned 30. Nov 2008 11:23:14

emkac píše:Kazdy den sa v nasom dome objavi 1 az 2 muchy, ktore zvycajne na druhy den same skapu.
a) Odkial sa tu beru? Najma v takejto zime.
b) Preco do jedneho dna skapu? Co tu mame nieco toxicke?

Je to novostavba, 3M obyvana. Okolie BA.


nie je az taka zima. beru sa mozno z nejakeho JRD alebo hnojiska alebo kafilerie alebo bohvie odkial. ja som zistil, ze dnu sa dostavali cez vylez na povalu. ked som ho vymenil za skladacie schody a utesnil som ich, mam od much pokoj.

kapu lebo nemaju co pit - ked som medzi sietku a okno zavrel nejaku muchu, do 12 hodin bola zvycajne mrtva.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod emkac » Pon 01. Dec 2008 11:10:40

1-2 nove muchy denne nemozu byt zvonku. Mame stale sietky na oknach, cize nemali by ako prist.
Ale mam dole natahane rozvody rekuperacie, ktore su v podkrovi otvorene, aj dole v izbach su prieduch otvorene.
Nemohli sa kedysi nastahovat tam, a teraz sa tam iba rodia (nerodia, liahnu) a zasvinuju mi dom? :evil:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod MiroM » Pon 01. Dec 2008 13:11:00

emkac píše:1-2 nove muchy denne nemozu byt zvonku. Mame stale sietky na oknach, cize nemali by ako prist.
Ale mam dole natahane rozvody rekuperacie, ktore su v podkrovi otvorene, aj dole v izbach su prieduch otvorene.
Nemohli sa kedysi nastahovat tam, a teraz sa tam iba rodia (nerodia, liahnu) a zasvinuju mi dom? :evil:


Tie muchy su hnusoby, ked sa mierne ochladi, tak hned pozaliezaju do vsetkych moznych aj nemoznych spar. Najviac sa im paci v prasklinach v dreve. Ale nerozumiem tomu, ako ich mas otvorene tie rozvody na povalu? Ty mas sanie z povaloveho priestoru?
Muchy neskapu z toho, ze nemaju co pit, ale sa jednoducho ulietaju k smrti, lietaju a narazaju do okna az skapu :-))

Ja mam zase problem, ze aspon raz za tyzden najdem zdochnuteho vtaka, ktory vrazi do okna. V lete som nasiel sem-tam aj chudatka lastovicky. :cry: Pred tyzdnom som nasiel zabiteho velkeho bazanta , podla stopy krvy na skle, narazil v plnej rychlosti do skla rozmerov 2,05x2,05m. Este ze som dal zvonka 6mm sklo. Je to sposobene tym,ze nemam este zaluzie a ze sklo ma dve pokovene vrstvy a reflexia je tam uz pomerne vysoka a vtakom sa tam odraza okolie. Dal som teraz do okien aspon bloky EPS.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod esde » Pon 01. Dec 2008 17:25:48

emkac ber to ako taky samo-domo blower-door test.
Muchy musia prezimovat v nejakej skare a preto ked klesa teplota hladaju vhodne miesta.
T.j. test nedopadol celkom na 100%, este musis par netesnosti utesnit :-).

S týmto príspevkom autora esde súhlasil
sigma
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod Ferdo » Štv 04. Dec 2008 12:37:07

Ja si myslím, že niekde sa liahnu. Mama mucha nakládla vajíčka pred zimou a ty si im teraz urobil jar tým že kúriš. Toto zažívam na chalupe. Občas sa tam vyberieme cez zimu. Keď zakúrime, zrazu sa tam objaví množstvo múch, z ktorých niekoľko aj pokape hneď a ostatné keď sa ochladí po našom odchode.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Odkial sa beru a preco skapinaju muchy v novostavbe?

Poslaťod Ludo » Štv 04. Dec 2008 13:29:46

No zvonku už nie.......už len zvnútra......ti čosi napíšem o živote múch, budeš viacej v obraze........ dospelé muchy sa liahnu podľa podmienok, už aj za 3 dni .......... pri teplote 20 – 25°C prebehne celý vývoj /zakuklenie vajíčka, zvliekanie, liahnutie/ - cca za 1 týždeň..... mucha sa dožíva podľa teploty počasia 2 až 13 týždňov...........potom skapína - u teba doma.........
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron