Izolacia podzemneho muru, tlak zeme?

Izolacia podzemneho muru, tlak zeme?

Poslaťod mlaco » Str 03. Dec 2008 13:31:37

Ahojte,

vonkajsie schodisko do pivnice je oddelene od zeme 20cm DT tvarnicami zalatymi betonom. Pri stiku s konstrukciou nosnej steny domu som vlozil 8cm XPS na prerusenie tepelneho mostu. "Majsri" sa mi smiali ze bude pukat stena.

Moja otazka je ci som spravil dobre a ci tlak zeme nenarobi problemy - pripadne vytlacenie XPS dovnutra. Mam ho nejako fixovat, ak ano, ako?

Od zeminy do rohu pojde pravdaze hydroizolacia, geotextilia a nopova folia. DT tvarnice maju poriadne zaklady spolu so zakladmi domu.

Pripajam nacrtok a tesim sa na nazory.
Prílohy
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Izolacia podzemneho muru, tlak zeme?

Poslaťod MadaC » Str 03. Dec 2008 14:08:40

Ak si urobil pod tie schodiskove DT aj nejake zaklady, tak to bude OK. Spoj povrchovej upravy schodiskoveho muru a steny rob potom pomocou listy, nie napevno, pripadne dilatacnym profilom. Pripadna mala rovna strbina potom nie je rusiva ako cikcak prasklina a da sa ked to sadne zatmelit.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Izolacia podzemneho muru, tlak zeme?

Poslaťod mlaco » Štv 04. Dec 2008 11:02:30

Ano, zaklady su tam poriadne (vid prvy prispevok).

Otazka - co s tlakom zeminy? Nemoze sa stat ze pretlaci nopovu foliu smerom dnu a vytlaci XPS do vnutra?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Izolacia podzemneho muru, tlak zeme?

Poslaťod sigma » Štv 04. Dec 2008 11:42:46

Tlak zeme je vysoky, ale plocha je mala. (sila je umerna ploche a tlaku) Ten XPS je mysleny ako tepelna izolacia? Tam nie je problem. Mam podobnu pivnicu. problem je s dverami a zarubnou, na vnutornej strane kondenzuje vela vody... Odporucam nerezovu zarubnu. Odporucam izolovane dvere. (zvonku).
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia