Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod sasa » Uto 21. Júl 2009 7:12:18

Ahojte,
mohli by ste mi prosim poradit a vysvetlit , neviem presne ako sa ma dat dilatacny okrajovy pas (podlahove kurenie v celom dome - aj na poschodi),
1. pas sa dava hned na hydroizolaciu zakrytu foliou? alebo az na polozeny podlah. polystyren?
2. dole budem mat 8 cm EPS 100S (viac bohuzial nevyjde,), a schody su spravene tak, ze hore by islo tiez 8 cm EPS, .... nie je to zbytocne - dat na poschodie taku hrubku?, alebo radsej dat, aby posledny schod nebol inej vysky ako ostatne?,
3. je aj pri tejto hrubke potrebne dat krocaj. izol. na poschodie?
4. komplet podlaha bude 15 cm - aky vysoky dilat. pas potrebujem? staci 8 cm - ak bude polozeny na EPS a poter bude cca 5cm
5. poter - anhydrit - mam ratat 5 cm (spolu s trubkami kurenia?)
6. po vyliati poteru je mozne naplno vetrat hned na dalsi den? alebo az za 2 dni?
7. je velky problem ak izolacia podkrovia nie je este ulozena, baliky su len vylozene na "povale" (nie je mozne ju inam ulozit, ...je problem ak pri poteroch navlhne?)
dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Str 22. Júl 2009 1:15:30, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: dilatacny okraj. pas - podlah. kurenie

Poslaťod deko » Uto 21. Júl 2009 7:39:28

ahoj, odporucam zacat pouzivat vyhladavanie (tlacidlo Hladat vpravo hore pod tym ciernosivym pasom).

ja som drvivu vacsinu odpovedi na dilatovanie podlahy nasiel po 3 kliknutiach - viewtopic.php?f=12&t=1364&p=14066&hilit=dilatacia#p14066

zvysok o vyzrievani poteru sa tu na fore uz tiez preberal. daj si tu pracu skus si to najst, uvidis ze je to vcelku easy.

k tej vate - ak je v rohoziach a zabalena, tak to nejako extra neprekaza. ale osobne by som ju radsej dokladne pozakryval nejakou celtou alebo igelitovou plachtou, nech zbytocne nenavlhne - pod plachtou si vytvori vlastnu mikroklimu, kde nebude nejaka extra vlhkost.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: dilatacny okraj. pas - podlah. kurenie

Poslaťod sasa » Uto 21. Júl 2009 10:09:56

dakujem,
temy som si samozrejme pozrela (aj predtym), ale konkretne tuto vec som nenasla,
....ale nasla som si nejake veci aj na nete a nie som si ista tym ulozenim pasok, niekde je na obrazku pas priamo na podklade (na hydroizol), inde zasa az na polozenom EPS, a pasy maju roznu vysku, tak preto som si chcela overit ako to ma byt ulozene,

podobnu otazku ohladne schodov som nenasla, preto by som bola rada aj za pomoc pri tomto probleme. dakujem
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: dilatacny okraj. pas - podlah. kurenie

Poslaťod joko » Uto 21. Júl 2009 22:20:22

Moje rady prosím ber s istou rezervou. Pásy na kraj sú opodstatnené iba po poter. EPS netreba izolovať pásikom, tam neplní žiadnu fungciu. Dal by som však dôraz, aby EPS riadne priliehal až ku stenám - priečkam.
Anhidrid o hrúbke 5 cm je ideálne, samozrejme aj s podlahovkou.
Ako laik by som sa prikláňal aj k 8 cm EPS na poschodí, pokiaľ to peňaženka rozchodí, niekto dáva aj 10, záleží však aj na izolácii krovu.
A tie zatiaľ nepoužité izolácie teraz v lete, pri normálnom vetraní by to nemali ani zaregistrovať vlhkosť z vysychajúceho poteru. Čo naberú, to aj vypustia. Tam by som prácu nehladal.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: dilatacny okraj. pas - podlah. kurenie

Poslaťod emkac » Str 22. Júl 2009 1:14:23

doplnim tych predo mnou

sasa píše:1. pas sa dava hned na hydroizolaciu zakrytu foliou? alebo az na polozeny podlah. polystyren?


je to jedno
dolezite je, aby si na to vsetko este dala igelit, aby poter nezatiekol medzi polystyren alebo dilataciu

sasa píše:2. dole budem mat 8 cm EPS 100S (viac bohuzial nevyjde,), a schody su spravene tak, ze hore by islo tiez 8 cm EPS, .... nie je to zbytocne - dat na poschodie taku hrubku?, alebo radsej dat, aby posledny schod nebol inej vysky ako ostatne?,


hore je taka hrubka zbytocna, lebo to co prejde dole, vykuri spodok
ja mam dole 7-8cm, akokde, hore mam 4cm
priznam sa vsak, ze neviem co dat namiesto toho EPS :-)

sasa píše:3. je aj pri tejto hrubke potrebne dat krocaj. izol. na poschodie?


urcite daj, pozri kompletne temu viewtopic.php?f=4&t=221

sasa píše:4. komplet podlaha bude 15 cm - aky vysoky dilat. pas potrebujem? staci 8 cm - ak bude polozeny na EPS a poter bude cca 5cm


daj par cm nad poter, potom odrezes
anhydrit je moc tekuty, obca prska...
aby to zbytocne nezatieklo za neho, lebo si uplne znicila krojcajovy utlm

sasa píše:5. poter - anhydrit - mam ratat 5 cm (spolu s trubkami kurenia?)


ano

sasa píše:6. po vyliati poteru je mozne naplno vetrat hned na dalsi den? alebo az za 2 dni?


uff, mam taky pocit, ze az za par dni
lebo povrchu sa to nepaci
ale to ti povie realizator
aj mne to povedali... dokonca sme zakryvali pred pracou fugy v streche, inac by to odmietli robit


sasa píše:7. je velky problem ak izolacia podkrovia nie je este ulozena, baliky su len vylozene na "povale" (nie je mozne ju inam ulozit, ...je problem ak pri poteroch navlhne?)


ak sa vetra, tak nie
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod MiroM » Str 22. Júl 2009 7:33:58

sasa píše:1. pas
sasa píše:Ahojte,
mohli by ste mi prosim poradit a vysvetlit , neviem presne ako sa ma dat dilatacny okrajovy pas (podlahove kurenie v celom dome - aj na poschodi),
1. pas sa dava hned na hydroizolaciu zakrytu foliou? alebo az na polozeny podlah. polystyren?
2. dole budem mat 8 cm EPS 100S (viac bohuzial nevyjde,), a schody su spravene tak, ze hore by islo tiez 8 cm EPS, .... nie je to zbytocne - dat na poschodie taku hrubku?, alebo radsej dat, aby posledny schod nebol inej vysky ako ostatne?,
3. je aj pri tejto hrubke potrebne dat krocaj. izol. na poschodie?
4. komplet podlaha bude 15 cm - aky vysoky dilat. pas potrebujem? staci 8 cm - ak bude polozeny na EPS a poter bude cca 5cm
5. poter - anhydrit - mam ratat 5 cm (spolu s trubkami kurenia?)
6. po vyliati poteru je mozne naplno vetrat hned na dalsi den? alebo az za 2 dni?
7. je velky problem ak izolacia podkrovia nie je este ulozena, baliky su len vylozene na "povale" (nie je mozne ju inam ulozit, ...je problem ak pri poteroch navlhne?)
dakujem


1.Vid foto. Ja som daval dilataciu tak, aby ju posledna vrstva prekryla. Ak by si ju davala nad poslednu vrstvu , tak stlacenim by tam mohla vzniknut medzera, kadial by sa anhydrid mohol dostat k stene (je tam sice folia, ale aj tak). Pouzil som 1cm siroky elastifikovany eps. Poslednu vrstvu mam 7cm hrubu, vysku poteru som predpokladal v hrubke 6,5cm. Tak som pouzil 15cm vysoke pasy,aby sa nestalo, ze bude niekde na vysku chybat. Tie pasy som na stenu lepil lepidlom, lepsie drzali v kope a neobaval som sa posunutia. Samozrejme dilatacia aj na poschodi.

2.Bolo by to zbytocne. Ale pravdepodobne sa tomu nevyhnes, ak nechces mat posledny schod prilis nizko. Tych 8cm na poschodi nebolo myslenych ako cela skladba podlahy? Znamena to, ze na poschodi budes mat cca 14cm skladbu poslahy?

3. Krocajovy eps/vata je potrebna aj tak, podlahovy eps je prilis tuhy a dobre prenasa zvuk.

4. Vid otazka 1 a uprav si to podla tvojich hrubok.

5. Anhydrid sa dava cca 3,5-4cm nad trubky podl. kurenia, teda hrubka bude priblizne 5cm.

6. Nie som si isty, ale asi dva dni by sa nemalo vetrat

7. Nevadi, ak navlhne, tak aj vyschne, ved nie je difuzne uzavreta
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: dilatacny okraj. pas - podlah. kurenie

Poslaťod sasa » Str 22. Júl 2009 8:06:43

emkac píše:doplnim tych predo mnou

sasa píše:1. pas sa dava hned na hydroizolaciu zakrytu foliou? alebo az na polozeny podlah. polystyren?


je to jedno
dolezite je, aby si na to vsetko este dala igelit, aby poter nezatiekol medzi polystyren alebo dilataciu
........preto asi radsej kupim dilat. pas (knauf) ten ma cca v strede taku foliu, kt. vytiahnem a spravim "vanicku", preto dam ten pas asi az na polozeny podlah. polystyren.....

sasa píše:2. dole budem mat 8 cm EPS 100S (viac bohuzial nevyjde,), a schody su spravene tak, ze hore by islo tiez 8 cm EPS, .... nie je to zbytocne - dat na poschodie taku hrubku?, alebo radsej dat, aby posledny schod nebol inej vysky ako ostatne?,


hore je taka hrubka zbytocna, lebo to co prejde dole, vykuri spodok
ja mam dole 7-8cm, akokde, hore mam 4cm
priznam sa vsak, ze neviem co dat namiesto toho EPS :-)
....takze tam necham tych 8 cm.....



sasa píše:6. po vyliati poteru je mozne naplno vetrat hned na dalsi den? alebo az za 2 dni?


uff, mam taky pocit, ze az za par dni
lebo povrchu sa to nepaci
ale to ti povie realizator
aj mne to povedali... dokonca sme zakryvali pred pracou fugy v streche, inac by to odmietli robit
....mne realizator povedal ze aj hned na dalsi den, ale v prirucke Knaufu som nasla ze za 2 dni, tak preto som si to chcela overit.


sasa píše:7. je velky problem ak izolacia podkrovia nie je este ulozena, baliky su len vylozene na "povale" (nie je mozne ju inam ulozit, ...je problem ak pri poteroch navlhne?)


ak sa vetra, tak nie

.... vetrat zacnem az po tych 2 dnoch.
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod sasa » Str 22. Júl 2009 8:16:57

dakujem za rady
2. dole budem mat 8 cm EPS 100S (viac bohuzial nevyjde,), a schody su spravene tak, ze hore by islo tiez 8 cm EPS, .... nie je to zbytocne - dat na poschodie taku hrubku?, alebo radsej dat, aby posledny schod nebol inej vysky ako ostatne?,
3. je aj pri tejto hrubke potrebne dat krocaj. izol. na poschodie?

dakujem[/quote]

2.Bolo by to zbytocne. Ale pravdepodobne sa tomu nevyhnes, ak nechces mat posledny schod prilis nizko. Tych 8cm na poschodi nebolo myslenych ako cela skladba podlahy? Znamena to, ze na poschodi budes mat cca 14cm skladbu poslahy?
ano aj na poschodi budem mat tym padom komplet podlahu vysoku 15 cm

3. Krocajovy eps/vata je potrebna aj tak, podlahovy eps je prilis tuhy a dobre prenasa zvuk.
citala som si diskusiu na tuto temu, .... mozem teda dat krocaj. utlm priamo na podlah. polystyren (snad som to spravne pochopila)
dakujem vam za vsetky rady
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod emkac » Str 22. Júl 2009 10:57:22

naco platit za nejaky specialny dilatcacny pasik?
daj obycajny EPS a prekry igelitom
lebo igelitom musis prekryt celu izbu
ono ten poter nesmie zatiect ani pod podlahovu EPS
lebo ho nadvihne a mas problem

ja som krojcajovu izolaciu daval POD podlahovy EPS
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod sasa » Pon 27. Júl 2009 13:26:47

...dnes som volala s kurenarom, a tvrdil mi, ze obycajna folia, kt. ide ma EPS neudrzi rurky, kt. budu prichytena takymi uchytkami - "stabilizacna uchytka U) http://www.thermoplast.sk/plastove-vyrobky-produkty.htm, ze tam musi byt ta folia, kt. ponuka uvedena firma, alebo karisiet, resp. systm. doska. Len by som si chcela overit ci je to pravda, ze to ten obycajny igelit neudrzi. dakujem
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod deko » Pon 27. Júl 2009 13:58:01

kurenara kopni do miest, kde chrbat straca svoje cestne meno a nasledne ho vymen za nejakeho, ktory ta nechce ojetrtkabatit. lebo tento to zarucene chce urobit a ver, ze na niecom sa mu to aj podari.

folia nema co drzat ziadne prichytky. tie sa zapichuju do EPS. folia len zabranuje vode z potera, aby zatiekla medzi podlahovy eps a ponadvihovala jednotlive dosky.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod juro_b » Pon 27. Júl 2009 14:50:13

no mna by zaujimalo,ktoru foliu to myslel,ze udrzi tie prichytky... :lol: jedina poziadavka mojho kurenara na foliu bola,aby mala natlacene aspon nejake rozostupy,aby sa rychlejsie zorientoval v rozmeroch.ale este som to nemal cas omrknut.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Rozne otazky ku priprave na podlahovku - dilatacia a pod.

Poslaťod boro » Pon 27. Júl 2009 17:25:45

K fólii a úchytkám to deko napísal presne. U80 je podstatne lepšia ako U50.

K rastru na fólii - podľa mňa úplná zbytočnosť (ak to nie je v cene obyčajnej PE fólie). Na uloženie trubiek a kontrolu presného rozostupu stačí jednoduchý "prípravok" - kus polystyrénu, alebo dosky s príslušnou šírkou (požadovaný rozostup medzi trubkami).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron