kombinácia min.vata+EPS

kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod scott01 » Pia 09. Jan 2009 19:24:30

...zdravím všetkých...uvažujem pri zateplení podkrovia s kombináciou 18cm min.vaty medzi krokvy+6cm kontralaty naprieč + vata 6cm a ako konečný povrch by som osadil 8 až 10 cm EPS so sieťkou,lepidlom a štukovou omietkou....robili ste to takto niekto.....zaujíma ma hlavne kde dať parozábranu, poprípade praskanie omietky....proste nejaké muchy.....sadrokartón ma moc neoslovuje, robil som s tým a pri novostavbách samé problémy aj pri dodržaní všetkého možného....poraďte_ďakujem!
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod emkac » Pia 09. Jan 2009 23:04:29

Nieco najdes aj tu: viewtopic.php?f=4&t=412
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod MiroM » Pon 12. Jan 2009 10:23:31

scott01 píše:...zdravím všetkých...uvažujem pri zateplení podkrovia s kombináciou 18cm min.vaty medzi krokvy+6cm kontralaty naprieč + vata 6cm a ako konečný povrch by som osadil 8 až 10 cm EPS so sieťkou,lepidlom a štukovou omietkou....robili ste to takto niekto.....zaujíma ma hlavne kde dať parozábranu, poprípade praskanie omietky....proste nejaké muchy.....sadrokartón ma moc neoslovuje, robil som s tým a pri novostavbách samé problémy aj pri dodržaní všetkého možného....poraďte_ďakujem!


Mna SDK tiez neoslovuje, ale napriek tomu som ho dal a dal som na neho omietku. Pri tvojom rieseni bude problem prave v kotveni EPS a taktiez uchytenia parozabrany. A samozrejme aj moznemu praskaniu eps. SDK je predsa len pevnejsi a lepsie prenesie zmeny pohybov krovu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod Stefan » Ned 15. Feb 2009 12:40:08

A co tak miesto SDK dosky Tetra-K
Coito, ergo sum :)
Obrázok užívateľa
Stefan
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 19:43:50
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod martin1 » Ned 26. Júl 2009 17:04:59

Stefan píše:A co tak miesto SDK dosky Tetra-K

davali ste pripadne niekto namiesto SDK drevene obklad? mne sa to zda dobre riesenie, netreba ziadnu omietku, vyzera to dobre...ake to ma muchy? inak ta kombinacia ze vata medzi krokvy a eps na to sa mi tiez paci viac ako vata+vata...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod MiroM » Pon 27. Júl 2009 7:46:44

martin1 píše:davali ste pripadne niekto namiesto SDK drevene obklad? mne sa to zda dobre riesenie, netreba ziadnu omietku, vyzera to dobre...ake to ma muchy? inak ta kombinacia ze vata medzi krokvy a eps na to sa mi tiez paci viac ako vata+vata...


Ak sa ti to paci, tak si to daj. Na mna podkrovie z tatranskeho profilu neposobi dobre. Co som bol vo viacerych domoch, kde mali tatransky profil, tak bol uz mierne zazltnuty, ale bolo to mozno pouzitym lakom. Ale podla mna drevo vzdy stmavne. Potom je aj izba pomerne tmava. Ale ak si fanusik dreva, da si to, ja mam rad skor biele steny , nerez , sklo a podobne moderne materialy ;)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod sigma » Pon 27. Júl 2009 8:24:18

MiroM píše:Ak sa ti to paci, tak si to daj. Na mna podkrovie z tatranskeho profilu neposobi dobre. Co som bol vo viacerych domoch, kde mali tatransky profil, tak bol uz mierne zazltnuty, ale bolo to mozno pouzitym lakom. Ale podla mna drevo vzdy stmavne.


Ja mam biely vosk na dreve. Nie tatransky, ale pero-drazka. Problem je v rovnomernosti natretia a pracnosti. (Brusenie, brusenie, natieranie, natieranie...)
Vyhoda je, ze to dilatuje cele v drazkach...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: kombinácia min.vata+EPS

Poslaťod koso » Pon 27. Júl 2009 8:38:27

my mame drevene stvorce (preglejku) z borovice - hmm je to dost tmave, svokrovci maju niečo podobne z javora to je uz ovela svetlejšie...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron