Preco cerpadlo stale vrci a nejde ho vypnut?

Preco cerpadlo stale vrci a nejde ho vypnut?

Poslaťod pracant » Uto 21. Júl 2009 10:11:10

Dobry den, mam kopanu studnu a v nej ponorne cerpadlo s ktorym zavlazujem zahradu cez automaticky zavlazovaci system. Casto sa stava, ze ked sa dopolieva, tak cerpadlo stale hrci /akokeby sa nevedelo vypnut i ked voda uz netecie/ a velmi vyri vodu v studni, akokeby dostalo spatny chod. Co to moze byt, ako to odstranit.dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Str 22. Júl 2009 1:04:22, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena názvu témy
pracant
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:09:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: cerpadlo stale vrci a nejde ho vypnut

Poslaťod cabko » Uto 21. Júl 2009 13:35:22

Môže byť pokazený tlakový spínač resp. čerpadlo nedokáže vyrobiť taký tlak vody aby ho tlakový spínač vypol. Máte na zavlažovacom systéme nejaký manometer ktorý ukazuje tlak v tlakovej nádrži? Ak ho máte, tak si skontrolujte, či sa po "dopolievaní", čiže po zavretí ventilu na konci hadice, začne tlak v nádrži rásť. Ak áno, tak sa ručička manometra ustáli na nejakej hodnote, ktorá je nižšia ako je nastavený vypínací tlak na tlakovom spínači. V tomto prípade treba znížiť hodnotu vypínacieho tlaku spínača. Ak nie, problém bude niekde inde a nie v tlakovom spínači.
cabko
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Uto 21. Júl 2009 13:25:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: cerpadlo stale vrci a nejde ho vypnut

Poslaťod pracant » Uto 21. Júl 2009 13:50:55

dakujem za radu. Ak by to bol ten tlakovy spinac, da sa to opravit /nastavit/ na mieste alebo je potrebne cerpadlo zaniest do servisu? Resp. viete mi poradit niekoho kto by sa na to prisiel pozriet v okoli Pezinka. Moj zahradnik je na dovolenke.dakujem
pracant
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:09:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: cerpadlo stale vrci a nejde ho vypnut

Poslaťod joko » Uto 21. Júl 2009 22:02:55

Tak ako bolo písané, môže to robiť aj tlakový spínaš, alebo spätná klapka, alebo x vecí. Tu by som vzduch v systéme vylúčil.
Najprv sprav , ako písal Cabko. Prekontrolovať manometer, ako sa tlak v systéme správa. Ale ak je nepresný tlakový spínač, tak s čerpadlom nerob nič. Ak naskočí, tlačí a nevypne, tak čerpadlo je dobré. Výsledok - príčinu vady by mohol manometer napovedať.
Ak naskočí, nevypne, resp čerí, výry vodu, tak by som predpokladal aj spätnú klapku, a pre nestály tlak spínač nevie správne reagovať - vypnúť.
Bolo by to treba vidieť, no ja som tak zaneprázdnený, že žiadnu prácu navyše si nemôžem dovoliť zobrať.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť