Dorobenie omietok okolo elektroinstalacnych krabiciek

Dorobenie omietok okolo elektroinstalacnych krabiciek

Poslaťod Jookie » Ned 19. Júl 2009 16:49:39

Zdar,

takze kedze uz mam jemne omietky hotove, mam tu mierne dalsi problem :) Ked omietkari urobili hrube omietky, ciastocne mi zakryli elektroinstalacne krabicky (na vypinace, zastrcky), ja som tu omietku odtial vydlabal, ale dal som prec kusok omietky aj mimo skatulky (proste okolo krabicky som jak keby vytvoril kuzel). Cize pri robeni jemnych omietok mi nasledne pri niektorych skatulkach nedosli s jemnou omietkou az po skatulku - aby tam nedali hrubu vstrvu jemnej omietky, ktoru by potom asi skor vytiahli pri hladeni von... Vysledne to vyzera takto:


Ja viem ze by som znova mohol zavolat omietkarov (alebo aspon jedneho) nech taketo detaily dokonci, ale to by im zase trvalo nejaku chvilu kym by vobec prisli, takze som sa rozhodol uskutocnit sebavrazedny plan - skusit to dorobit sam :)

Takze ako na to? Rozmyslam ze kupim nejaku 'instantnu omietku v sacku' - proste vrecko omietky, kde staci pridat len vodu, nasledne vlozit do krabicky natesno kusok rurky (mam ich par pripravenych) a az po spominanu rurku to dolepit tou omietkou a po pritvrdnuti ju vytiahnut. Ma niekto k tomuto nejake prakticke rady pre mna? :)

Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Dorobenie omietok okolo elektroinstalacnych krabiciek

Poslaťod joko » Ned 19. Júl 2009 17:18:23

Dobre rozmýšlaš, , iba si daj záležať na spojenie starej - pôvodnej omietky , a tej novej čo ta budeš dávať, aby prechod bol čo najmenej vidieť. Namáčaj omietku, a dobre zahľaď.
Ako alternatívu ti odporúčam sadru na kartón. Môžeš to dlhšie spracovať, a dodatočne prebrúsiť do stratena. Pri polotvrdom stave upraviť okraje krabíc. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Dorobenie omietok okolo elektroinstalacnych krabiciek

Poslaťod emkac » Ned 19. Júl 2009 22:53:44

Ja mam k tomu iba jednu radu - pouzi rovnaku omietku, aku pouzivali omietkari.
Aby si nebol prekvapeny, ze struktura omietky bude ina.
A ako pisal joko, je dolezite to vyhladit iba tolko, ako je okolie. Lebo ked my sme presuvali zasuvky v izbe na ine miesto, omietali sme vacsi usek, a v snahe mat vysledok co najkrajsi je to otrasne - povodna omietka jemne zrnita, moja omietka pekne vyhladena. Nastastie je to schovane za postelou. :D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Dorobenie omietok okolo elektroinstalacnych krabiciek

Poslaťod joko » Pon 20. Júl 2009 22:22:28

Obávam sa , že pôvodnú kvalitu s neviditeľným spojom už nikdy nedosiahne. Najlepšie asi zacelí mokrý feinpuz, no ak to pôvodné už vytvrdlo tak jednoliate už nebude. Možno pomôže pri spojoch omietok viac vrstiev penetráku a viac vrstiev farby, aby sa nerovnosti zaliali. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť