Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod Peter11 » Štv 16. Júl 2009 3:34:13

Neviem preco ale prestala mi fungovat vodaren.Teda ona funguje ale nenasava vodu.
Zalial som ju a rozbehla sa a zacala nasavat.Na druhy den opet isla naprazdno a nechcela nasat vodu.
Vo vrtanej studni je 5/4 hadica zakoncena spetnym ventilom a sacim kosom.
Kde moze byt problem??
Dakujem za radu.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 16. Júl 2009 9:51:27, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Peter11
 




Re: Vodaren Darling

Poslaťod Wlado » Štv 16. Júl 2009 7:33:36

Padá vám voda skontrolovať spätnú klapku poprípade namontovať ešte jednu tesne pred čerpadlo.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod bazilka » Štv 16. Júl 2009 10:51:26

No my sme mali v konecnom dolsedku podobny problem - natahala nam ani stdna ani Darling, vzdy zme museli najprvzaliat. Ci sa jedna o rovnaky problem, neviem. Ale skoncilo to pri vysledku, ze zrejme je ta studna zla. Predsa len sa tam nebyvalo uz asi 7 rokov, a bolo to pouzivane tytmto sposobom len prilezitostne. Takze podla nasich uvah zrejme to co vznikne okolo narazanej studne (taka z pred 50-tich rokov), taka nejaka bublina by tam mala vzniknut, kde by sa vraj mala zbierat voda, a potom to cerpadlo vraj lepsie taha. No a podla nasich uvah, bud bolo toto u nas zanesene, a voda iba z trubky nestaciala, alebo dokoca, ani nevieme v akej hlbke to presne je, ci to nebolo prilis vysoko, ze tam voda ani poriadne nie je. Dali sme si narazit novu studnu, hlbka priblizne 11m a je perefktne funguje (klop-klop na drevo). Takze ma tiez zaujima aky bude nazor inych.
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod peter11 » Štv 16. Júl 2009 12:46:57

Spetna klapka je nova.
Ked ide cerpadlo naprazdno tak som ho zalial ale iba priamo cerpadlo.V hadici voda ostava tu zalievat nemusim.
Preto mi je divne ze nenasava.
peter11
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 16. Júl 2009 12:40:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod martin1 » Štv 16. Júl 2009 14:03:23

skussli ste utiahnut setky spoje? ja ked nieco robim v pivnici a odpojim cerpadlo, tak potom ked to znova napojim tak sa mi stane ze nenasava, vymenim tesnenia, lepsie utiahnem a uz fici...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod bruno » Štv 16. Júl 2009 17:17:21

ja mam vodaren od AL-koa tiez som mal pri spustani podobny problem. Spatna klapka je na konci hadice pri zbernom kosi, dalsia je vo vodarni pri hrubom filtri a tiez som vsetko zalial aj hadicu aj vodaren a nefungovalo to. nakoniec som si vsimol ze tesnenie z hadice do vodarne bolo vadne. vymenil som ho a od vdety to slape. takze jedine mozne riesenie je ze vam to nasava vzduch, pretoze voda je tazsia ako vzduch tak to nevladze vytiahnut vodu zo studne. To mi povedal studniar a bolo to naozaj tak.
bruno
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 12:26:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod petok » Pia 17. Júl 2009 15:44:48

Ako spomenuli kolegovci problem bude v tom ze dochadza k nasavaniu falosneho vzduchu bud niekde z netesneho spoja - poskodene tesnenie, zle zatesnene zavity na komponentoch atd. Ak sa da skus popocuvat cerpadlo, saciu hadicu, spoje ci tam nepocujes lupkanie - bublinkovanie. Ak ano tak potom musis prekontrolovat vsetky spoje a aj saciu hadicu ci nie je niekde porusena. Este by mohol byt problem s vodnym stlpcom v studni - ci rychlo nevytiahnes vodu a sacia hadica potom nie je ponorena a cerpadlo nesaje - skus skotrolovat aj toto.
Kazdopadne to urcite bude suvisiet s nasavanim falosneho vzduchu - podrobnejsie popis zapojenie, popripade hod sem fotku a co vsetko si uz skontroloval.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod joko » Sob 18. Júl 2009 19:52:37

Presne tak ako Peťo píše. V takýchto prípadoch obyčaje čerpadlo nasáva vzduch. Najprv by som rád vedel, aké čerpadlo máš. Ak je Sigma, alebo podobné s extra motor, extra čerpadlo, tak najčastejšie prepúšťa tesniace lojové lano. Vtedy treba za prevádzky postupne doťahovať matice na prítlačných "okuliaroch". Ak máš tam filter, treba prekontrolovať tesnenia, Ak máš mosadzné púzdra vo filtri a použili ste konope, či ste neroztrhli púzdro. Ak máš priesvitný filter, bublinky by sa tam mohli vidieť. Pri vrtanej studni problémy by sa nezopakovali, resp. nie z jedného dňa na druhy, ale počas prevádzky. Ak by nebola voda, tak čerpadlo by nevyplo a preto išlo na prázdno. Problém bude v tesnosti, no potrebujeme viac info, lebo bez videnia tých možnosti môže biť X.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Preco vodaren Darling prestala nasavat vodu?

Poslaťod peter11 » Ned 19. Júl 2009 19:28:19

Dakujem pekne za rady.
Cele som to prekontroloval a podotahoval postupne kazdy spoj a uz to ide.
Zatial.
Zjavne to nasavalo vzduch pri spojeni hadice a cerpadla.
peter11
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 16. Júl 2009 12:40:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron