Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Poslaťod MiroM » Uto 14. Júl 2009 22:29:14

Ked som dokoncoval zateplenie stitu, resp. pri prebrusovani povrchu zdegradovaneho eps, som objavil nieco pre mna neuveritelneho. Zistil som, ze pod povrchom zdegradovaneho eps ziju miniaturne chrobaciky. Je ich ledva vidno, kto ma slabe oci ani si ich nevsimne. Su podlhovaste cierne a dlhe cca 2mm. Nazivaju si pekne v strukture eps (zeby nejaki miniropaci? :? ). Su v podstate na klazdej platni eps, ktory som nemal este presietkovany. Su ich tam stovky , hadam aj tisice. Je tu nejaky entomolog, poradi niekto co su to zac? Cim sa zivia, zeby hexabromocyclododecanom? Obavam sa, aby mi nezili vo fasade anemnozili sa tam, fakt o takuto synergiu nestojim :cry: . Nie je to joke, je to naozaj realita.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Poslaťod Majo 2 » Uto 14. Júl 2009 22:53:15

Možno tam nežijú, len sa liahnu. Ale aj tak pchať vajíčka do EPS, to nie je dobrý chrobák.
Ja som dnes výnimočne zabil chrobáka :( . Tesárik si chodil po hranole a niečo na jeho konci sa hýbalo do strán a ťukalo do dreva, tak som pochopil že chce zniesť vajíčka. :mrgreen:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Poslaťod sigma » Str 15. Júl 2009 8:53:34

Milujem práce na-štíte a po-štíte.
Tie chrobáky nelepia EPS na svoj dom, ale cely dom si robia z EPS. To uz ani rakúšania nedobehnu s 30cm EPS na passivhausoch.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Poslaťod opus » Str 15. Júl 2009 10:42:32

Uz len cakam kedy sa do tejto temy obuju "Vataci" :?
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Poslaťod MiroM » Str 15. Júl 2009 23:29:06

Nasiel som pravdepodobne aj dospelych jedincov. Su to take male musky. Tie nedospele jedince, ked som odskrabal povrch eps, sa normalne snazili zaryt hlbsie do medzibunkoveho priestoru EPS. Naozaj ma zaujima co je to za hajzlikov. A ci sa v tom eps zivia?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Vysoko ekologicky EPS , alebo co je to za chrobaka?

Poslaťod Mich » Štv 16. Júl 2009 16:05:41

MiroM píše:Nasiel som pravdepodobne aj dospelych jedincov. Su to take male musky. Tie nedospele jedince, ked som odskrabal povrch eps, sa normalne snazili zaryt hlbsie do medzibunkoveho priestoru EPS. Naozaj ma zaujima co je to za hajzlikov. A ci sa v tom eps zivia?



Skus to poslat trebars sem a poziadaj o pomoc:

http://www.teraristika.sk/phpBB3/hmyz-c ... dlovce-f7/

A potom napis co to je.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron