Umiestnenie DT na zakladove pasy

Re: Umiestnenie DT na zakladove pasy

Poslaťod juro_b » Sob 11. Júl 2009 10:13:43

to ze je povrch drotu hladky je podla mna problem, nebude to v betone drzat.to vrubkovanie na armovacej tyci posobi ako zavit,a beton vytvori okolo "maticu".ak chces silou mocou usetrit,a ten drot ma zarucene vlastnosti na zvaranie,mozes na ti droty navarit nejaky plech,ale to uz by som radsej nakupil klasicke roxory...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Umiestnenie DT na zakladove pasy

Poslaťod MiroM » Sob 11. Júl 2009 23:14:48

kubko333 píše:mám niekoľko otázok:

1.) keď približná celková dlžka základových pásov je 90m, a roxory do základov na previazanie s DT sa dávajú s rozostupom 50 cm, celkový počet roxorov, ktoré musím použiť je 180?

Ak by si dal vystuz kazdeho pol metra, dal by si tu vystuz v podstate do kazdej tvarnice. Myslim, ze to nie je nutne , staci dat zvislu vystuz kazdy 1m.

kubko333 píše:2.) roxory akého priemeru sa na tkýto účel používajú?

Pri vyske tvojeje steny by som pouzil R10.

kubko333 píše:3.) pod polovicou domu budem mať suterén budovaný z DT 30 o výške 2,2 m. Hĺbka základovch pásov je 0,8m. Na previazanie by som mal teda použiť roxory o výške 0,8 m do základu + 2,2 m do steny = 3 m , plus ešte nejaké pretŕčania na previazanie so základovou doskou?


Vystuz staci ponorit do polovoce vysky pasu. Ustrenie 90x0,4m = 36m. (Mam u teba pivo :drink )

kubko333 píše:4.) tyče musím zapichnúť do zeme pod základové pásy, alebo stačí ak ich zapichnem už to čerstvo zaliateho betónu v základovom páse do hĺbky základu, teda 0,8 m (po lôžko pod základovým pásom)

Do cerstveho.

kubko333 píše:5.) mám niekoľko veľkých kotúčov oceľového drôtu o priemere 10 mm (používaný v strojásrtsve na výrobu skrutiek). Jeho povrch je hladký. Drôt je zvinutý v klbku o priemre 1,5m
a) môžem takýto drôt použiť namiesto roxoru na previazanie základov s DT
b) nebude vadiť, že drôt je hladký (roxor je vrbukovaný)
c) nebude vadiť, že to nie sú ideálne rovné tyče (keďže je zbalený v klbku, musím ho trocha vyrovnávať - rovnú tyč z neho nikdy nespravím)

Ako vystuz to nie je vhodne, hladky povrch sa do betonu "nezahryzne" ako vrubkovana vystuz. Maximalne by si to mohol pouzit na strmienka do venca. Narovnat sa to da uviazes o silny strom a potiahnes napr. traktorom.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Umiestnenie DT na zakladove pasy

Poslaťod petmich » Uto 14. Júl 2009 13:56:26

Pokiaľ sa rozhodneš dať do betónu ten hladký drát, tak vždy urob na obidvoch koncoch háčik. Síce sa to do betónu "nezahryzne" ako roxor, ale držať to bude.
Čo sa týka DT-čiek, tiež som robil z nich stenu v suteréhe na výšku 2,25m. Zvislú výztuž som dával R12 v metrových rozostupoch, vodorovnú R10 do každého druhého radu. Pri základoch som zvislú výztuž dával iba tam, kde išli viac ako 2 rady DT-čiek (mám svahovitý terén). Mimochodom môj brat je skoro statik (štvrták na VŠ) a presviedčal ma, že zo statického hľadiska nemá tá zvislá výztuž v základoch (pri troch radoch DT) veľký význam.
petmich
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 19. Jan 2009 21:55:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron