Hlinikova parozabrana

Hlinikova parozabrana

Poslaťod Dufty » Str 26. Nov 2008 11:54:35

Ma niekto skusenosti s hlinikovou parozabranou. Ako je to s jej termoizolacnymi schopnostami (resp. tepelnou odrazivostou) v skutocnosti? Ma vyznam ju davat alebo staci obycajna parozabrana za nizsiu cenu?
Dufty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 15:44:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Str 26. Nov 2008 12:08:07

Al parozabrana ma o nieco lepsie parametre co sa tyka priepustnosti vodnych par a myslim, ze je aj pevnejsia(nie su nejake velke rozdiely). Ale pokial nie je osadena so vzduchovou medzerou aspon niekolko cm-ov, tak odraz nizkoemisneho ziarenia nenastane. Pokial ide parozabrana az na CD profily, tak Al parozabrana nema vyznam. A dat investovat do Al parozabrany, len kvoli tym spominanym parametrom,to nestoji za to.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod Dufty » Str 26. Nov 2008 18:45:37

No, parozabrana by mala ist hned na izolaciu, potom profily a SDK. Takze medzera by mala byt. Akurat pod strechou tu medzeru asi vyplnim dodatocnou vatou.
Dufty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 15:44:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod Rudi_M » Str 26. Nov 2008 20:30:09

podľa bežných info na webe je jej odrazivá schopnosť pre infražiarenie funkčné len pri vzduchovej medzere od 2cm a viac, takže ak sa táto medzera nedá dodržať, nemá význam ju uprednostniť pred inými parazábranami bez Alu vrstvy
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Štv 27. Nov 2008 1:18:57

Dufty píše:No, parozabrana by mala ist hned na izolaciu, potom profily a SDK. Takze medzera by mala byt. Akurat pod strechou tu medzeru asi vyplnim dodatocnou vatou.

Celkom tejto vete nerozumiem. Ako chces dat parozabranu tesne pod CD?
Pod CD sa parozabrana dava, ale nie tesne pod CD profily. Bud pouzijes priame zavesy a parozabranu das pod priame zavesyJediny sposob je taky, ze pouzijes priame zavesy, len musis dodrzat pomer vaty pod a nad parozabranou 4:1 alebo lepsie 5:1.
Este je to mozne dosiahnut pomocou dreveneho rostu s tym, ze parozabranu by si umiestnil pod dreveny rost.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod Dufty » Štv 27. Nov 2008 15:40:09

Dik za info, musim sa este porozpravat s firmou, co to bude robit, ako to presne bude. Mne islo hlavne o to, aby tam bola instalacna medzera. A ten pomer ma byt "medzi krokvami" 5 : 1 "medzi parozabranou a SDK"?
Dufty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 15:44:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Štv 27. Nov 2008 16:29:32

pockat,mozno som blby ale neako tomunechapem.
cize bude izolacia, na tom hned parozabrana, potom rost SDK a na roste SDK?
ak je na parozabrane este rost, tak tam 2cm budu, nie? :?:
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Pia 28. Nov 2008 0:33:32

Dufty píše:Dik za info, musim sa este porozpravat s firmou, co to bude robit, ako to presne bude. Mne islo hlavne o to, aby tam bola instalacna medzera. A ten pomer ma byt "medzi krokvami" 5 : 1 "medzi parozabranou a SDK"?

Precitaj si dokladne moj prispevok, je to tam napisane..... pred a nad parozabranou. Je to vlastne akysi bezpecny pomer, ktorym sa dosiahne to, aby rosny bod nepresiel pod foliu, so by sposobilo kondenzovanie pod parozabranou.

pretorianm píše:pockat,mozno som blby ale neako tomunechapem.
cize bude izolacia, na tom hned parozabrana, potom rost SDK a na roste SDK?
ak je na parozabrane este rost, tak tam 2cm budu, nie? :?:

Teraz ked to po sebe citam, vidim, ze som zabudol vymazat nejake slova vo vete a vznikol z toho gulas.
Este raz. Takze ak chces mat parozabranu pod CD profilmi, tak musis pouzit priame zavesy. Foliu naasponkujes na krokvy, perforaciu prelepis prislusnou paskou a priskrutkujes priame zavesy. Osadis CD a das druhu vrstvu vaty. A ta druha vrstva moze byt maximalne tak 1/5 az 1/4 hrubky vaty medzi krokvami. V pripade pouzitia dreveneho rostu je to podobne. V tychto pripadoch bude vzduchova medzera dostatocna, teda sa moze Al parozabrana pouzit.
Ale pokial budes davat vacsiu hrubku vaty okolo 30 a viac cm, tak ti ine nezostava iba dat parozabranu na CD, lebo nedosiahnes onen bezpecny pomer, alebo jedine by si musel dat aspon 25cm vysoke krokvy :)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Uto 02. Dec 2008 12:04:47

ok, takze aby som si ujasnil ako sa celkovo ma robit ta izolacia s parozabranou (ci uz hlinikovou alebo nie)
takze prvu dam 18cm vrstvu vlny - to pride po hrubku krokiev.
Teraz. jak tam dam tu 12cm? Co viem, dam tam zavesy na ktore uchytim bud revenny rost - pre drevenny oklad alebo alu profily pre sadrokarton
(drevo bude v izbach a chodbe, sadro bude vo wc, kupelke)
hrubku tych lat/profilov vyrezem do tej 12cm vaty aby som malvsetko v jednej rovine. Spravne?

Ako sa presne volaju tiez zavesy na ktore sa uchyta ten drev. rosT?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Uto 02. Dec 2008 12:27:09

pretorianm píše:ok, takze aby som si ujasnil ako sa celkovo ma robit ta izolacia s parozabranou (ci uz hlinikovou alebo nie)
takze prvu dam 18cm vrstvu vlny - to pride po hrubku krokiev.
Teraz. jak tam dam tu 12cm? Co viem, dam tam zavesy na ktore uchytim bud revenny rost - pre drevenny oklad alebo alu profily pre sadrokarton
(drevo bude v izbach a chodbe, sadro bude vo wc, kupelke)
hrubku tych lat/profilov vyrezem do tej 12cm vaty aby som malvsetko v jednej rovine. Spravne?

Ako sa presne volaju tiez zavesy na ktore sa uchyta ten drev. rosT?


Dreveny rost asi na zavesy neuchytis. Na 12cm vysku urob najskor rost 6cm vysoky, tam das 6cm pasy vaty. Teraz mozes dat parozabranu. V mieste, kde pojde priecne dalsi 6cm vysoky dreveny rost, daj tesniacu pasku (kvoli utesneniu diery od klinca). Dalsich 6cm vaty a potom dreveny obklad. Ale neviem ako je to to s tesnostou drevenho obkladu, ci znahodou nebudu prenikat do interieru mikrocastice z vaty. Ale prelakovanim by sa to malo utesnit.
Tam, kde bude sadros, mozes pouzit krokvove alebo priame zavesy. Parozabranu vsak budes musiet dat az na CD profily. Mimochodom CD profily nie su Al, ako si pisal, ale z pozink. ocele.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Uto 02. Dec 2008 13:53:16

to myslis tu 12cm platnu rozrezat na 6 a 6cm? to bude asi dost pracne, nie?
tie zavesy sommyslel nieco ako ocelovy pas ohnuty do U-cka a na koncoch toho U-cka je prisrobovane drevo-hranolcek na ktory sa potom prisrobuje ten drevenny obklad. no a aby tie latky boli zarovno vatou tak tych par cm by sa v tom mieste vyrezalo aby boli v jednej urovni
prikladam paintovy obr. narychlo zbuchany ako to myslim

ten ocelovy pasik je priamy zaves, vid:
dah_b[1].jpg
priamy zaves
dah_b[1].jpg (4.2 KiB) Zobrazené 4135 krát
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Str 03. Dec 2008 9:03:35

pretorianm píše:to myslis tu 12cm platnu rozrezat na 6 a 6cm? to bude asi dost pracne, nie?
tie zavesy sommyslel nieco ako ocelovy pas ohnuty do U-cka a na koncoch toho U-cka je prisrobovane drevo-hranolcek na ktory sa potom prisrobuje ten drevenny obklad. no a aby tie latky boli zarovno vatou tak tych par cm by sa v tom mieste vyrezalo aby boli v jednej urovni
prikladam paintovy obr. narychlo zbuchany ako to myslim
podkrovie.JPG

ten ocelovy pasik je priamy zaves, vid:
dah_b[1].jpg

Aha uz viem ako to chces robit. Pozri si technologicky predpis Knauf http://www.knauf.sk/files/File/pdf/tech ... ty/D11.pdf
Tu parozabranu je nutne prelepit prislusnou paskou(butylovou?) , ako ochranu proti perforacii od montaze dreveneho obkladu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Str 03. Dec 2008 11:09:39

MiroM píše:Aha uz viem ako to chces robit.


cize ako je to s tymi pomermi a umiestnenim parozabrany?
moze sa pouzit taka skladba akosom naznacil na obrazku?
alebo na tie hranoly ma prist este jedna vrstva hranolov vlastne rovnobeznych s krokvami?

som s toho co som tu pocital o parozabranach a izolaciach trochu jelen ked mam pravdu povedat.

opytam sa inak, mate krokvy vysoke 18cm. Vlnu hrubu 18cm a vlnu hrubu 12cm.
Ako by ste to realizovali? niekde bude sadros, niekde tatranak

diky moc :roll:
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod Jecko » Str 03. Dec 2008 11:46:28

Jeden sposob, ktory som pouzil pri prestavbe podkrovia je pouzit dreveny rost, 12cm X 5 cm, ktory sa prichytil o krokvy rohovnikmi, priamo na rost isla parozabrana a SDK. Avsak tento sposob moc neodporucam, kvoli zlozitosti nahodenia hranolov do roviny a hlavne kvoli tomu, ze SDK je zafixovany a pri novostavbach moze dojst k praskaniu (u mna som po roku zatial ziadne praskanie nespozoroval). V dome planujem podobne hranoly umiestnit na krokvy a na ne priamy zaves. Pripadne velmi pekne riesenie tu ukazal MiroM v jedenj diskusii. Takisto by sa dali priame zavesy nahodit priamo na krokvy ale tych 12 cm by bolo o chlp (zaves + cd profil) a nedala by sa dobre korigovat rovina.
Prílohy
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod emkac » Str 03. Dec 2008 22:59:49

pretorianm píše:opytam sa inak, mate krokvy vysoke 18cm. Vlnu hrubu 18cm a vlnu hrubu 12cm.
Ako by ste to realizovali? niekde bude sadros, niekde tatranak

diky moc :roll:


ja to takto mam
robil som si to sam, je to des :-)
este stale to nemam dokoncene, mam nahodenu iba izolaciu, a cakam kym sa dostanem aj k parozabrane

ked sa vratim zo sluzobky, hodin sem nejake foto
len ma pourguj

princip je ten, ze medzi krokvy som dal 18 cm izolaciu a spravil som si pomocou priamych zavesov a drevenych 3x4 hranolov dodatocy rost
a medzi to som dal 12 cm izolaciu
vsak to bude snad na fotke vidiet
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Ďalší

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia