Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod scott01 » Uto 07. Júl 2009 12:34:19

....ja to plánujem spraviť tak, že na prízemí podmurujem balkónové dvere(1,7 x 2,3) aj vchodové dvere(1 x 2,3) 10 cm Ytongom naležato a na to nalepím 4cm styroduru v celej šírke( samozrejme presne do nuly). Na to montážnici položia dvere a osadia. Chcem sa spýtať, či to niekto tak robil a nemal s tým nejaké problémy ?....predpokladám, že sa styrodur trocha stlačí ale to by nevadilo.....bude to profil Veka 90 mm 3-sklo, myslím že je to dostatočná šírka na rozloženie zvislej sily, keď to spravím presne do roviny osadenia tak tam nemusia nič podkladať, vyrovnajú to len v zvislom smere.....ak sa mýlim tak ma opravte alebo poraďte.......na poschodí mám dve francúzske okná a tam plánujem použiť len styrodur...medzera cca 6-7 cm........budem rád ak niekto poradí ako na to.

PS: to riešenie MiraM je super ale ja tam práve chcem ten styrodur v celej šírke.
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod vladoh » Uto 07. Júl 2009 15:20:55

Ja to mam tak u francuzkych okien
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod pretorianm » Uto 07. Júl 2009 16:50:48

cize ak to spravne chapem, tak ci uz mirova verzia s kuskami ytongu alebo inych verzie len s cistym xps-kom
pointa je v tom ze sa to spravy do vysky cistej buducej podlahy.
cili ked sa spravia potery tak to bude v rovnakej vyske s poterom a nato pride uz len dlazba alebo nieco obdobne
to su vchodove/terasove dvere.

o kolko sa dvihaju balkonove dreve? tam viem ze sa robi taky schodik, len aky vysoky?
budeme objednavat okna tak v tom chcem mat jasno
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod MiroM » Str 08. Júl 2009 7:35:22

scott01 píše:....ja to plánujem spraviť tak, že na prízemí podmurujem balkónové dvere(1,7 x 2,3) aj vchodové dvere(1 x 2,3) 10 cm Ytongom naležato a na to nalepím 4cm styroduru v celej šírke( samozrejme presne do nuly). Na to montážnici položia dvere a osadia. Chcem sa spýtať, či to niekto tak robil a nemal s tým nejaké problémy ?....predpokladám, že sa styrodur trocha stlačí ale to by nevadilo.....bude to profil Veka 90 mm 3-sklo, myslím že je to dostatočná šírka na rozloženie zvislej sily, keď to spravím presne do roviny osadenia tak tam nemusia nič podkladať, vyrovnajú to len v zvislom smere.....ak sa mýlim tak ma opravte alebo poraďte.......na poschodí mám dve francúzske okná a tam plánujem použiť len styrodur...medzera cca 6-7 cm........budem rád ak niekto poradí ako na to.

PS: to riešenie MiraM je super ale ja tam práve chcem ten styrodur v celej šírke.


Ked pouzit XPS, tak jedine ten najtvrdsi, teda ziadny XPS 2800.
Ja som to mal podmurovane do roviny, ale aj tak tam davali podlozky, aspon trocha peny tam dali, aby bol Al prah "prilepeny" k podkladu a nevyduval sa. Ak by sa pouzil makky XPS, tak podlozky by sa zatlacili do neho a podla mna by doslo k potrhaniu peny. Jedine, ze by dvere osadili, pockali by, kym sa dvere "usadia" a potom vypenili.


pretorianm píše:cize ak to spravne chapem, tak ci uz mirova verzia s kuskami ytongu alebo inych verzie len s cistym xps-kom
pointa je v tom ze sa to spravy do vysky cistej buducej podlahy.
cili ked sa spravia potery tak to bude v rovnakej vyske s poterom a nato pride uz len dlazba alebo nieco obdobne
to su vchodove/terasove dvere.

o kolko sa dvihaju balkonove dreve? tam viem ze sa robi taky schodik, len aky vysoky?
budeme objednavat okna tak v tom chcem mat jasno


Pri dverach s hlinikovym prahom je potrebne , aby boli dvere osadene dostatocne presne, lebo kridlo je pomerne nizko a mohlo by sa stat, ze by sa suchali (resp. by musela byt pri betonovani poterov znizena hrubka).
Ja som to vymuroval nie do vysky nuly, ale do vysky poteru. Treba este ratat na podpenenie a to je vlastne priblizne hrubka dlazby, resp. plavajucej podlahy. Takto mi to pekne vyslo na uroven Al prahu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod pretorianm » Str 08. Júl 2009 14:57:39

no a ako to je s balkonovymi dverami? tam sa prah dveri pokial si dobre pamatam z bytu dviha vyssie ako je podlaha,
ci uz sa to tak dnes nerobi?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod krtho » Pia 10. Júl 2009 1:08:11

mna by tiez zaujimalo ako sa izoluje parapet pod oknamy.ved tam je taky isty tepelny most ako pod dveramy
krtho
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 20:13:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod pretorianm » Pia 10. Júl 2009 6:42:43

tak ako je to s tymi balkonovymi dverami?
pripajam obrazok. ta cervena cast je co? na naich starych balkonovych dverach na byte je to ram dveri, taky vysoky prah
ale ako sa to robi dnes nemam sajn. ci je to tiez ram dveri alebo je to vymurovane?
Prílohy
balkonove_dvere.JPG
balkonove_dvere.JPG (6.06 KiB) Zobrazené 2498 krát
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod Rudi_M » Pia 10. Júl 2009 7:30:48

áno, robilo sa to tak kedysi na panelákových bytoch (bolo to veľmi ekonomické aj blbuvzdorné, lebo balkónové dvere osadili priamo do vonkajšieho panelu ešte v panelárni = "stachanovci" nemuseli potom dodatočne nič riešiť na stavbe :D ), ale dnes väčšina z nás asi uprednostňuje viacej-menej "bezbariérové" riešenie = prah terasových dverí v úrovni vnútornej podlahy a "schod" (len pár cm :!: ) sa urobí len z vonku (to aby Ti nenavievalo aj úplne jemný prach do RD) a aj práve z toho dôvodu je dôležité mať precízne prevedené osadenie + hydro izoláciu dverí/prahu v podlahe;
ja to mám riešené, ako som už uviedol tu na fóre (gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=64) = dám kovové rošty pred vchod.dverami a finálna terasa bude cca 3-5 cm nižšie, ako prahy terasových dverí
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod pretorianm » Pia 10. Júl 2009 7:36:05

Rudi_M píše:áno, robilo sa to tak kedysi na panelákových bytoch (bolo to veľmi ekonomické aj blbuvzdorné, lebo balkónové dvere osadili priamo do vonkajšieho panelu ešte v panelárni = "stachanovci" nemuseli potom dodatočne nič riešiť na stavbe :D ), ale dnes väčšina z nás asi uprednostňuje viacej-menej "bezbariérové" riešenie = prah terasových dverí v úrovni vnútornej podlahy a "schod" (len pár cm :!: ) sa urobí len z vonku (to aby Ti nenavievalo aj úplne jemný prach do RD) a aj práve z toho dôvodu je dôležité mať precízne prevedené osadenie + hydro izoláciu dverí/prahu v podlahe;
ja to mám riešené, ako som už uviedol tu na fóre (gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=64) = dám kovové rošty pred vchod.dverami a finálna terasa bude cca 3-5 cm nižšie, ako prahy terasových dverí


opat to su terasove, ale balkonove sa pokial viem riesia trochu inak ako terasove, ci sa mylim?
alebo sa terasove a balkonove riesia rovnako?
2. ak mas terasoveposuvne tak tam asi neaka bariera - prah bude, ci nie?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod Rudi_M » Pia 10. Júl 2009 7:46:49

krtho píše:mna by tiez zaujimalo ako sa izoluje parapet pod oknamy.ved tam je taky isty tepelny most ako pod dveramy

tepelný most tam budeš mať, len ak si ho tam sám urobíš :lol:
určite to tu už bolo preberané aj popisované :!:
vonkajší aj vnútorný parapet by si mal osadiť na PUR penu (nízkoexpanznú) = medzi spodný okraj múru a parapet
TM medzi vonkajším a vnútorným parapetom je "prerušený" rámom okien
predpokladám, že aspoň medzi rámami okien a otvormi v múre máš vypenené PUR penou a "uzavreté" páskami (viewtopic.php?f=10&t=68)
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod Rudi_M » Pia 10. Júl 2009 7:52:00

pretorianm píše:opat to su terasove, ale balkonove sa pokial viem riesia trochu inak ako terasove, ci sa mylim?
alebo sa terasove a balkonove riesia rovnako?
2. ak mas terasoveposuvne tak tam asi neaka bariera - prah bude, ci nie?

no balkón na svojom RD nemám, ale predpokladám, že by sa to dalo riešiť rovnako (aspoň ja by som to uprednostnil)
jedny zo 4 terasových dverí mám posuvné a tam tá "bariéra" spodného rámu je
ešte si spomínam, že pri výbere dodávateľov okien/dverí mi niekto z nich ponúkal aj verziu bezbariérových posuvných dverí (ak nájdem foto doma na PC, hodím to sem)
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod scott01 » Pia 10. Júl 2009 8:08:41

..teraz som aj ja na pochybách ako to vlastne budem mať, ja nebudem mať terasové posuvné dvere ale normálne dvojkrídlové balkónové dvere a tie asi nemajú podľa mňa prah ale normálny rám, ktorý sa bude prekračovať.....nemáte niekto takéto balkónové dvere z profilu Veka Alphaline 90 plus, prípadne fotku spodnej časti......na webe to nemôžem nájsť, ani u výrobcu..........
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod pretorianm » Pia 10. Júl 2009 8:46:58

ved prave ze teraz ideme objednavat okna a nie som si isty ako to vlastne maju zamerat
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod vladoh » Pia 10. Júl 2009 9:06:21

Ja mam franzuzke okno otvarave klasicke, nie bezbarierove (ostatne su fixne), vyska podlahy je 22cm. Pred montazou okien som zrezal tehlu na vysku 14 cm a na nu nalepil 8cm XPS. Na to polozil okna, bez zapenenia spodneho ramu, s paskami, ktore som prilepil o XPS. Final podlaha bude este o 1,5cm vyssie, co je ok.
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Ako podbetonovat (zaizolovat) terasove okno a dvere?

Poslaťod MiroM » Pia 10. Júl 2009 9:06:41

krtho píše:mna by tiez zaujimalo ako sa izoluje parapet pod oknamy.ved tam je taky isty tepelny most ako pod dveramy

Pod podkladovym oknovym profilom urcite nie je ten isty TM ako pod dverami. Okno nesie prave ten podkladovy profil, ale pri dverach sa to musi vyriesit nejako inac. Mnoho ludi pod dvere zaleju poter a tym padom je tam obrovsky TM. A tam je ten rozdiel oproti oknam.
Ako som pisal, pri nizkom prahu treba venovat pozornost osadeniu. Pri balkonovych dverach je tolerancia vacsia, kedze je ram na spodku dvier vyssi, teda kridlo je ovela vyssie nad poterom.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia