Tvrdsia cenzura?

Prečítajte skôr ako niečo napíšete !

Tvrdsia cenzura?

Poslaťod emkac » Pon 06. Júl 2009 0:04:42

V diskusii viewtopic.php?f=4&t=1545 sa objavil tento prispevok

raven píše:[Off Topic] JJ - s tým sa tu, na porade a aj na e-filip-ovi stretávam bežne... :|
Spýtaš sa ohľadom niečoho a ľudia ťa zdrbú, že "čo si to dovoľuješ pýtať sa také otázky, že to je nadovšetko jasné a jedine ich postup alebo materiál je ten najvhodnejší", poprípade ti dajú odpoveď typu "Si robis srandu? Nemal si na skole matematiku?"... :shock:
Robím moderátora na jednej odbornej stránke, zameranej na IT, kde si ľudia za svojim názorom stoja a v diskusiách sa vyjadrujú vecne a nie pohŕdavo. Garantujem vám, že za horeuvedené odpovede by automaticky dostali odo mňa, alebo od hociktorého moderátora BAN, pretože nepovedali k téme nič, čo by dotyčnému pomohlo, iba si masírujú ego s tým, že ho "odfajčia" nezmyselnou odpoveďou a si myslia, že tým niečo dosiahnú a chudák, ktorý položí otázku, je tam, kde bol ... :roll: [/Off Topic]


Do istej miery ma Raven pravdu, ale....

pozrel som si 15 tem, kde bol naposledy pridany prispevok (aj nejaka odpoved)
1 - ok
2 - jeden zabavnejsi offtopic prispevok
3 - ok
4 - ok
5 - ok
6 - jeden sarkazmus na asi nie vhodnu radu
7 - jeden sarkazmus
8 - ok
9 - ok
10 - ok
11 - ok
12 - jeden prispevok odveci z nepochopenia otazky, k tomu komentar, aby si odpovedajuci poriadne precital nabuduce otazku
13 - ok
14 - ok
15 - jeden zabavnejsi offtopic prispevok, plus sa diskusia mierne zvrhla a zasahoval som

Takze keby som zmazal uplne vsetko vyssie uvedene, kazda vyssie uvedena tema by mala iba vecne prispevky. Co by to znamenalo? Nastval by som cca 4-5 ludi, z ktorych by mozno nejaki prestali na forum chodit a radit. A ver ze medzi tymi piatimi su minimalne traja az styria, o ktorych by som bol nerad, aby chodit prestali.
Navyse by som bol obvineny z cenzury a nadavali by mi, ze mazem prispevky. A to ja nemusim. Ja som uz starsi clovek :D, ktory chce klud. Dost sa uz hadam z ludmi, ktorym mazem a cenzurujem skryte a neskryte formy reklamy, ktorym usmernujem diskusie, ktorym mazem utoky a otvorene zhadzovania cloveka, vytvaram nove diskusie ked sa odboci od temy a pod. Hadat sa za prispevky, ktore su na ironicke resp. sarkasticke resp. offtopic a zabavne sa mi fakt nechce.
Navyse x krat nam tu bolo vytykane, ze forum je suche, nudne, moc odborne a pod. (nezartujem, vazne) Kde tu zabavny prispevok to moze ozivit a pobavit.

Predpokladam, ze po tomto si niekto povie, ze ok, sarkazmus a ironiu nemaz. Ale preco si nezmazal dany kritizovany prispevok?
Nuz... je to uhol pohladu. Kazdy ma inu mieru citlivosti, moja bola v tom momente taka, ze som to tam nechal, pretoze Andrej mal do istej miery pravdu. K tomu aby si dotycny clovek odpovedal, potreboval 3 veci - zistit si plochu stien domu (to vie iba on), zistit si cenu ytongu (stranka vyrobcu) a zistit si cenu zateplovania (na fore su myslim dve diskusie, ktore sa cenam zateplovania venuju). Ale mozno by som sa na ten prispevok pozeral inak, keby tam uz nebola dalsia odpoved, ktora informaciu poskytla. Navyse tam behom jedneho dna pribudli nejake odpovede k veci, cize dotazajuci odpoved dostal. To ze sa tam objavil jeden zhadzujuci prispevok....
a bol vobec zhadzujuci? A sme opat pri miere cenzury. Co sa da povazovat za offtopic prispevok? Co je utok a co ironia a co iba nemy uzas? Kto urci hranice? (v tomto pripade plati ze ja, ale odpovedat som si nechcel, to mala byt akoze basnicka otazka :mrgreen: )

Dajme tomu, ze by som zmazal dany prispevok. Mal by som zmazat aj
viewtopic.php?f=8&t=1002#p10119? Ved to je ironia, ze niekto napisal blud. Je to na neho do istej miery utok. Mohol by sa dany clovek citit dotknuty. Alebo nie? Je to uz prispevok na zmazanie alebo nie? A ak ano, potom co tento?
viewtopic.php?f=4&t=1539#p15279 ? Nie? Ved dany clovek utoci na vsetkych tych co tvrdia, ze steny musia dychat. A aj taki su na fore. Cize aj je to utok. Alebo nie?
A postupne sa dostavame k tomu, ze mazem vsetko ironicke, sarkasticke a pod. A som tam kde som byt nechcel.....

Cize na zrekapitulovanie.
Zcenzuroval a pomazal som toho uz dost. Moj momentalny nazor je, ze vacsia cenzura by nebola ludmi akceptovana a podaktori by sa urazili resp. by sa nastvali. V tejto chvili sa tu davaju dost odborne rady, prist o "radcov" by bola skoda. Ak sa ludom obcas nieco tvrdsie povie, moze im to pomoct.
[vsuvka](ja osobne si pamatam na moju prvu otazku na filipovi, kde ma zvozili pod ciernu zem (aj esde ;)). Nejaky tvrdy moderator by mu mozno bol byval dal aj BAN. Mne to vsak pomohlo, vyburcovalo ma to k dalsim rypavym otazkam a k vacsiemu studovaniu a sposobilo to to, ze som relativne uspesne dokoncil stavbu domu, ktora nema extra vazne prusery. Navyse som vdaka radam (aj od rypavych osob) usetril kooopec penazi, plus sa zo mna stal domaci majster, ktory sa snazi vsetko robit sam. Keby som sa bol v tom case urazil, dom by som mal dokafrany a chudobnejsi by som bol o cca 500K SKK. (moj odhad) Keby bol vtedy esde a dalsi ludia dostali BAN, neporadili by odvtedy desiatkam az stovkam ludom.)[/vsuvka]

Co je teda lepsie?


Ale aj ja som tvor omylny, preto uvitam aj vas nazor. Takze ak ma niekto chut, moze sem napisat, do akej miery cenzurovat, mazat alebo postihovat menej vhodne prispevky.
(samozrejme nemusite byt uchylni a vadni a filozofujuci a pisat take dlhe prispevky ako ja.... ;) )
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod deko » Pon 06. Júl 2009 8:52:07

OMG Emkac!!! takuto slohovu pracu napisat!!! je ti teplo a nemozes spavat?!? :yahoo

ale k veci. forum sa podla mna dostava do stavu, ze by bolo dobre keby tu boli este aspon dvaja moderatori. ak jeden z nich zahliadne prispevok, ktory je neslusny, jednoducho ho vymaze. a ak si nebude isty, posle echo dalsim dvom a ak jeden z nich povie verdikt, uz to nebude az take subjektivne.

je rozdiel medzi sarkazmom a sarkazmom, takisto medzi ironiou a ironiou. ak niekto stale pouziva iba sarkazmus a ironiu a nijako neradi, (takeho som tu myslim este nevidel), nema na tomto fore podla mna co robit, lebo iba zbytocne vytvara zlu naladu. ak ale pouzije ironiu na odlahcenie a zaroven poradi (velmi casty pripad), tak na tom nie je podla mna nic zle.

no ale aby som netrieskal len tak teoreticky - ten prvy spominany prispevok o nocnom duseni by som bral ako OK, keby som si pozrel historiu vlozenych prispevkov dotycneho. ak by som tam videl, ze ironiu sice pouziva ale nepise iba ironicky, bolo by vsetko ok. ak by pouzival iba ironiu a neradil by, napisal by som mu PM nech sa uvedomi. ak by sa neuvedomil, napisal by som normalny off-topic do nejakeho vlakna kde by som ho verejne napomenul. predpokladam ze potom by sa aj ostatni useri ozvali a dobre by ho zhovadili. davat banany nema nejaky velky vyznam, ked na tomto fore mozu prispievat aj neregistrovani...

takze aby som to uzavrel - riesit treba kazdy pripad samostatne a bolo by dobre spravit z este dvoch ludi moderatorov. cenzura ma zmysel, ale nesmie sa to prehanat ale takisto sa jej netreba bat. musi byt konstruktivna a nie destruktivna :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod kaja » Pon 06. Júl 2009 10:16:46

ja navrhujem mazat bukmejkrov co sa furt pytaju to iste,na nete je na tieto otazky asi 2 mega odpovedi,aj tak si nakoniec nechaju poradit od hilara ze 5 je IN...
dalej mazat otazky kolko stoji lambada,kolko je 2+5,kolko trva cesta ziarenia z tehly na mesiac,kolko stoji deges na minutu a tak...
ak chce niekto skusene odborne rady treba ist za klifhendzerom s pecatkou za pupiky,tam ma kvalitu zarucenu...napr ked sa v 10 cm podlahe maju krizovat Sv,TV+cirk. 25+tubolit 28/10 a odpad z vane 50 v spade 2%...
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod miro » Pon 06. Júl 2009 10:22:35

len k dekovej (pred-)poslednej vete, cenzúra zmysel nemá, zmysel má len dodržiavanie pravidiel fóra, ktoré musia byť dané jasne a jednoznačne. ale pokiaľ niekto nie je ochotný si prečítať niečo o problematike na ktorú sa pýta či už na tomto fóre, alebo niekde inde a pýta sa iks krát vysvetlené banality, tak potom nech sa nediví ironickým príspevkom posielajúcich dotyčného buď do knižnice v tom lepšom prípade, alebo niekam do (_._) v prípade horšom. diskusné fórum by malo mať aj nejakú úroveň a tá by mala byť postavená nielen na rozumných odpovediach, ale aj otázkach k veci. ak sa dotyčnému pýtajúcemu sa nepáči nejaká odpoveď, v prvom rade by sa mal trochu zamyslieť nad svojou otázkou a nie sa hneď sťažovať moderátorovi a vyhrážať sa banánmi a cenzúrou ako v citovanom príspevku raven. v neposlednom rade tu máme súkromné správy, kde si to môžu dotyční vydiskutovať.
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod emkac » Pon 06. Júl 2009 10:38:31

miro píše:a nie sa hneď sťažovať moderátorovi a vyhrážať sa banánmi a cenzúrou ako v citovanom príspevku raven.


ja len upresnim, ze mne sa lubo nestazoval a raven nevyhrazal
dokonca ravenov prispevok som zobral dost konstruktivne, cize ziadne negativne emocie po nom voci ravenovi neboli
takto to urcite necitim (a nerad by som bol, keby sa to zvrhlo voci lubovi alebo ravenovi)

slohovu pracu som napisal len preto, ze obcas mam aj ja dilemu, kde uz zasiahnut a ked este nie
tak som zvedavy na nazory ostatnych
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod miro » Pon 06. Júl 2009 10:58:44

reagoval som na vetu v citácii v prvom príspevku:
"Robím moderátora na jednej odbornej stránke, zameranej na IT, kde si ľudia za svojim názorom stoja a v diskusiách sa vyjadrujú vecne a nie pohŕdavo. Garantujem vám, že za horeuvedené odpovede by automaticky dostali odo mňa, alebo od hociktorého moderátora BAN..."
ak moderátori rozdávajú v dotyčnom úžasnom IT fóre banány na počkanie, se.e pes na také fórum, nech si tam moderátori hoci vymieňajú svoje múdra medzi sebou. fórum je predsa miesto na výmenu názorov a ak sa moderátor hrá na boha, nech potom sám dokáže poradiť každému múdro a presne. ale taký tu nie sme ani jeden, že...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod Rudi_M » Pon 06. Júl 2009 11:35:08

podľa mňa určitý rozsah cenzúry by mal byť uplatňovaný (= zatiaľ mi vyhovuje), aby fórum nebolo "zneužité" aj na PR príspevky rôznych skrytých predajcov a im podobných; tiež skrytý konkurenčný boj medzi "lobistami" všetkého druhu :ugeek: .
veľmi oceňujem opravy názvov tém = aby boli už na prvý pohľad zrozumiteľné (vďaka admin :ano: )
čo sa týka opakovaných dopytov na rovnaké veci - asi "doplácame" na starý problém e-filipa, kde bolo všetko pokope "bez ladu a skladu" a aj "lenivosť" čerstvých "nováčíkov" si najprv pohľadať v doterajších príspevkoch, než napíšu svoj dopyt a tak sa občas nezdržím a dám priechod aj tej irónii; aby sa trochu zbadali a dodržiavali/rešpekotvali pravidlá (čo tak nastaviť podmienku prvého príspevku najprv prejsť cez pravidlá, ak je to možné :?: ).
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod esde » Pon 06. Júl 2009 11:52:30

Mozno by bolo vhodne urobit kratky FAQ, kde by bol uvedeny kratky rozcestnik na temy.
Kratky preto, lebo novacikovia nie su ochotni citat viac ako jednu stranku a teda sucasne rozdelenie tem je pre nich prilis komplikovane, ziada sa po nich nejaka ta aktivita, aspon klikacia.
T.j. FAQ by robil "prevodnik" medzi logickou strukturou fora a castou laickou predstavou (ja chcem vediet kolko cm, nepiste mi aky je to parameter, nevysvetlujte, len cm...).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod emkac » Pon 06. Júl 2009 11:58:30

raven píše:Robím moderátora na jednej odbornej stránke, zameranej na IT, kde si ľudia za svojim názorom stoja a v diskusiách sa vyjadrujú vecne a nie pohŕdavo. Garantujem vám, že za horeuvedené odpovede by automaticky dostali odo mňa, alebo od hociktorého moderátora BAN....


Tak som trosku googlil. A ak obaja myslime na to iste forum, tak potom sa tvojej reakcii necudujem. Keby som tam robil moderatora ja, tiez by som mazal kopec prispevkov. Ale to vychadza zo zamerania blackhole a z tej komunity ludi, co tam posobi.
Je to skratka ina cielova skupina. Toto je urcene beznym laikom, to vybranej skupine ludi. Krasne to ilustruje clanok o buducnosti od bhole z 10.9.2007, kde je to nadherne napisane.
Myslim ze porovnavas spravovanie neporovnavatelnych for.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod raven » Pon 06. Júl 2009 17:59:39

emkac píše:
Tak som trosku googlil. A ak obaja myslime na to iste forum, tak potom sa tvojej reakcii necudujem. Keby som tam robil moderatora ja, tiez by som mazal kopec prispevkov. Ale to vychadza zo zamerania blackhole a z tej komunity ludi, co tam posobi.
Je to skratka ina cielova skupina. Toto je urcene beznym laikom, to vybranej skupine ludi. Krasne to ilustruje clanok o buducnosti od bhole z 10.9.2007, kde je to nadherne napisane.
Myslim ze porovnavas spravovanie neporovnavatelnych for.


Ďakujem za odozvu na môj postreh - neveril som, že to vyvolá diskusiu takého rozmeru...

Ale k veci...

Zameranie fóra podľa mňa nehrá dôležitú rolu. Hlavné podľa mňa je schopnosť vyjadriť svoje presvedčenie a tolerovať názor toho druhého.
A to podľa mňa niektorým ľudom chýba - či už ide o laika, alebo o odborníka...
Stačilo by byť trošku viac trpezlivejší k začiatočníkom, nahliadnúť do príspevku pred odoslaním a dodržiavať základy netikety.
Pretože bude škoda, keď sa noví členovia budú báť spýtať sa na niečo, lebo sa budú obávať, že ich niekto s prepáčením "sprdne" za otázku.
Dúfam, že to nedospeje do štádia, keď bude fórum zívať prázdnotou ako e-filip, kde sa maximálne propagujú nejakí fušeri pod rôznymi nickmi a sami si tam robia PR. Je to škoda, pretože z diskusných fór sa človek veľa naučí a je to istá forma samovzdelávania, pomocou ktorej som už aj ja, aj mnohí diskutujúci, vďaka kvalitným radám ušetrili nejedno €...

Myslím, že som napísal všetko, čo som chcel napísať.
Ďakujem za možnosť vyjadriť svoj názor.
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod admin » Pon 06. Júl 2009 22:51:29

Rudi_M píše: ....veľmi oceňujem opravy názvov tém = aby boli už na prvý pohľad zrozumiteľné (vďaka admin :ano: )

to nie ja, to Emkac
ja som len vytvoril pieskovisko kde sa vsetci hrame ;)

Rudi_M píše:...dodržiavali/rešpekotvali pravidlá (čo tak nastaviť podmienku prvého príspevku najprv prejsť cez pravidlá, ak je to možné :?: ).

pozriem sa na to

deko píše: ....davat banany nema nejaky velky vyznam, ked na tomto fore mozu prispievat aj neregistrovani...

hostia(neregistrovani) tu mozu iba vytvarat temy, nemozu diskutovat (aspon tak som to nastavil)


Miro suhlasim s viewtopic.php?f=23&t=1551&p=15425#p15373
Ale tu viewtopic.php?f=23&t=1551&p=15425#p15370 som na strane Ravena
Nemozeme ocakavat ze kazdy je majster sveta a bude sa odborne pytat.
Ocakavam, ze ked novacik niekoho "vytoci" otazkou, tak mu bud neodpovie alebo navedie (napr. odkazom kde sa to rozobera) a samozrejme moze popritom aj podpichnut.
Je to urcite ohladuplnejsie ako ho poslat na stranku www.taksitokurvavygoogluj.cz
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod miro » Uto 07. Júl 2009 7:38:00

až tak do extrému by som to nehrotil, ako je tá "googlovská" stránka, ale snáď sme tu všetci dospelí ľudia a predtým než sa dačo opýtam je už len vecou slušnosti sa mrknúť, či sa to tu už náhodou nepreberalo a ak áno, tak či tam nie je odpoveď na môj problém... predsa by malo byť záujmom každého diskutujúceho, aby fórum bolo prehľadné a nie zapratané stovkami otázok o tom istom. ale je fakt, že opýtať sa na iks krát preberanú tému a čakať dokonalú odpoveď je omnoho ľahšie, ako si témy najskôr prejsť a nájsť si prípadnú odpoveď sám...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod Rudi_M » Pia 07. Aug 2009 14:22:00

admin píše:hostia(neregistrovani) tu mozu iba vytvarat temy, nemozu diskutovat (aspon tak som to nastavil)


miro píše:... predsa by malo byť záujmom každého diskutujúceho, aby fórum bolo prehľadné a nie zapratané stovkami otázok o tom istom. ale je fakt, že opýtať sa na iks krát preberanú tému a čakať dokonalú odpoveď je omnoho ľahšie, ako si témy najskôr prejsť a nájsť si prípadnú odpoveď sám...

a čo tak nastaviť pre neregistrovaných práve nutnosť prejsť cez sekciu FAQ, alebo aspoň aby sa im najskôr zobrazila "sekcia hľadať", než "hodia do placu" = vytvoria novú tému so stále sa opakujúcimi otázkami?
(lebo myslí si, že práve tento typ "prispievateľov" sa najčastejšie dopúšťa tejto tak neobľúbenej "chyby", čo ostatných na fóre tak dokáže "vytočiť"; predpokladám, že tento nešvár je často prenášaný aj z e-filipa)
je to ale veľká dilema - urobiť podmienky atraktívne pre všetkých, ale zároveň "vyškolit" aby rešpektovali pravidlá slušnosti
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod admin » Str 19. Aug 2009 10:22:44

Odo dnes dostane každý nový užívateľ SS s upozornením na prečítanie pravidiel a oznamom o prehľadávaní fóra pred založením novej témy.
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Aky je cenovy narast plastovych okien v pripade dekorov?

Poslaťod petervi » Pon 01. Mar 2010 23:24:43

DEKO MI PISE:
"?pocuj suhajko, mam dobru radu - nenavazaj sa do ludi, a uz vobec sa nenavazaj do moderatorov. ak nemas k teme co povedat (z tohto prispevku to priam srsi), tak radsej nic nepis."



VIDIM ZE DEKO CENZURUJE A MAZE PRISPEVKY A VYHRAZA SA ak vymazes aj tento TAK SA O TEBE ROZPISEM NA OSTATNYCH PORADACH.AK NECHCES POCUT CUDZI NAZOR ,TAK ROVNO ZRUS STRANKU WWW.OSTAVBE.SK
petervi
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned 06. Dec 2009 14:24:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Ďalší

Späť na Pravidlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron