Ake vchodove dvere pre NED?

Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod pavol.t » Štv 02. Júl 2009 14:20:03

Dobry den prajem vsetkym stavebnikom a nasim radcom,
chcel by som radu ohladne vyberu vhodnych vchodovych dveri pre NED. Uz som pozrel celu diskusiu na tuto temu, kde boli rozobrane problemy s krivymi vchodovymi dverami (viewtopic.php?f=10&t=688) i o vyske dveri (viewtopic.php?f=10&t=329) ako i o preruseni tepelneho mostu v hlinikovom prahju dveri (viewtopic.php?f=10&t=272).
I napriek uvedenym informaciam by som sa chcel spytat, aky typ materialu by ste zvolili pre NED a preco (drevo, plast, hlinik), ake su specificka jednotlivych moznosti a na co si dat pri nich pozor, pripadne dalsie pripomienky a postredy. Ak by ste vedeli aj odporucit konkretny link na vyrobcov, budem povdacny. Samozrejme ze cena za dvere by mala byt v rozumnej vyske. Viete poradit?
Dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Štv 02. Júl 2009 23:45:49, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
pavol.t
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia 26. Dec 2008 17:38:34
Bydlisko: Mocenok
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Rudi_M » Pon 06. Júl 2009 9:16:30

ja mám okná aj dvere v drevenom prevedení IV88mm a pre vyšší tepelný odpor som dal zlepiť 2 PUR lamely na seba a dvere sú bez akýchkoľvek gravúr a líšt - detail aj s obmedzením TM pod prahom som doplnil tu: gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=64
ak by som mal väčší odstup RD od ulice, uprednostnil by som celosklenenú výplň s 3-sklom
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod deko » Pon 06. Júl 2009 9:31:09

Rudi_M píše:ja mám okná aj dvere v drevenom prevedení IV88mm a pre vyšší tepelný odpor som dal zlepiť 2 PUR lamely na seba a dvere sú bez akýchkoľvek gravúr a líšt - detail aj s obmedzením TM pod prahom som doplnil tu: gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=64
ak by som mal väčší odstup RD od ulice, uprednostnil by som celosklenenú výplň s 3-sklom


aj ja by som chcel takto podlozit dvere. problem ale je, ze ich uz mam viac ako rok namontovane a presakuje mi popod prah voda (teda okrem toho, ze mam pod nimi tepelny most ako hovado).

je mi jasne, ze ich budem musiet vysekat, odmontovat a osadit nanovo. chcel by som ale vediet, kde zohnat tie stojky, na ktorych su polozene a kolko ich pod ramom ma byt...

vdaka :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Rudi_M » Pon 06. Júl 2009 10:32:18

2 deko:
neviem či Ťa sklamem, ale tie stojky mi zvaril švagor podľa spoločného "konštruk.návrhu" = 3.verzia už bola "použiteľná" :lol: (robí vo zvaračskej škole; ale možno by to urobil aj pre Teba, ak by si presne špecifikoval detaily; spýtam sa ho ;), lebo z dopytovaných výrobcov okien mi ich nikto neponúkol (len si pamätám, že pri návšteve Pražáka v Miloticiach u Kyjova mi ukazovali niečo podobné na fotkách z montáže)
pod rámy dverí som dával len po jednej = vždy na spodný okraj vertikálnej časti rámu vchod.dverí (po namontovaní štvorcového GDP profilu 30x30mm z vn.strany k Alu prahu sme usúdili, že prah dverí je "dostatočne vyztužený" proti prehybu - overené aj po našliapnutí) a pod všetky teras.dvere po jednej na cca 40-50cm (bohužiaľ, zanedbal som si to urobiť ešte pred pokládkou EPS a rozvodov podlahovky, tak som ich musel do zakl.dosky kotviť otočené smerom von; ideálne aj najmenej pracné by bolo ich "schovať" smerom do vnútra; ale "schoval" som ich všetky fo XPS, aby nepôsobili ako TM)
Prílohy
Naposledy upravil Rudi_M dňa Uto 07. Júl 2009 15:52:46, celkovo upravené 1
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod stevo79 » Pon 06. Júl 2009 21:56:14

ak sa Ti pozdavaju tie stojky co som prezentoval na foto v mojom prispevku tak skus kontaktovat firmu http://www.mirador.sk , tema: viewtopic.php?f=10&t=148&hilit=podbetonoval&start=15
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod deko » Pon 06. Júl 2009 22:00:42

Rudi_M, dakujem velmi pekne, je u mna prave dedko - profesionalny zvarac :) keby nebola noc, tak by som uz mal tie elka zvarene. problem ale je, ze neviem kde zohnat tie zavity a tu pravo-lavu skrutku do nich. vedel by si nakopnut?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Pon 06. Júl 2009 22:02:01

pozeram ze nieco k dveram vochodovym ste ludia davali do zakladovej dosky a zabetonovali? zase som na nieco zabudol kurnik? :D
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Rudi_M » Pon 06. Júl 2009 22:45:04

deko píše:Rudi_M, dakujem velmi pekne, je u mna prave dedko - profesionalny zvarac :) keby nebola noc, tak by som uz mal tie elka zvarene. problem ale je, ze neviem kde zohnat tie zavity a tu pravo-lavu skrutku do nich. vedel by si nakopnut?

neviem, či si dobre pamätám, ale švagor to nejako "poriešil" :idea: - skrutka a na jej koniec navaril rovnako dlhý kus zo závitovej tyče s opačným závitom?
pre istotu si to odskúšaj ;)
Naposledy upravil Rudi_M dňa Pon 06. Júl 2009 22:51:57, celkovo upravené 1
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Rudi_M » Pon 06. Júl 2009 22:48:58

martin1 píše:pozeram ze nieco k dveram vochodovym ste ludia davali do zakladovej dosky a zabetonovali? zase som na nieco zabudol kurnik? :D

nie, nebetónoval som nič do zákl.dosky (až s takou presnosťou som neveril, že stavbári dokážu osadiť opory pre dvere vopred :lol: ), ale po osadení dverí / teras.dverí som doplnil spodné upevnenie (ale možno Tvoji oknári to poriešili už pri montáži; mne to bohužiaľ dali len na kváder a "doladili" klinkami)
Naposledy upravil Rudi_M dňa Uto 07. Júl 2009 7:23:46, celkovo upravené 1
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod deko » Pon 06. Júl 2009 23:19:24

dedko zatrhol tu maticu a na nej navarenu zavitovu tyc. povedal, ze jednoduchsie bude navarit na spodnu a vrchnu cast zavitovu tyc (samozrejme na jednej strane s opacnym zavitom) a do stredu dat taku pravo-lavu maticu, s akou sa napinaju ploty... a hrube dlzky zavitovych tyci si mozem pekne prisposobit presne podla potrieb... takze mi ostava zohnat iba 3 napinacie matice, zavitovu tyc s pravym zavitom, zavitovy tyc s lavym zavitom a odoslat dedka do dielne (elka 30x30 mam) :ano: :yahoo
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod Rudi_M » Uto 07. Júl 2009 7:22:05

to je určite pevnejšia verzia, ale ja som to musel urobiť z materiálu, čo bol u švagra dostupný ;)
celkom som "spotreboval" 21 stojok (rozsah nastavenia celk.výšky 140-200mm), takže 2m závit.tyč s opačným závitom mi na to stačila.
materiál určite nájdeš vo väčšine predajní kotviacich systémov, možno aj v hobby marketoch, lepších stavebninách
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod MiroM » Uto 07. Júl 2009 7:40:56

Ja mam vchodove Al dvere s vyplnou 3-sklo s reflexnym povrchom. Al som vybral najme z dovodu masivnosti dvier(110x238), hmotnosti 3-skla a aj preto, ze su orientovane JZ. Do prvych dvier mi vsak pouzili nespravne izolatory a dvere sa v hornej casti posobenim slnka mierne krivili. Dvere mi vsak vymenili a teraz je vsetko v naprostom poriadku. Nechcem sa chvalit , ale chodia mi ich ocumovat ludia zo sirokeho okolia. Dvere posobia pomerne industrialne, takze ak si zastancom dvier a la kazeta alebo oblucikov, tak nic pre teba. Co sa tyka TM , daval som sem viackrat foto. Ziadne zvaranie, iba podmurovanie + XPS.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Ned 02. Aug 2009 21:54:15

vie niekto aj o konkretnych dbverach od niekoho konkretneho s kym bol spokojny? ez som sa chcel spytat na postup, ked nemam podlahy, este na na podlahu pojde 15 eps a dalsie vssrtvy az po plavajucu s celkovym rozmerom asi 21 cm a teraz mam otvor na dvere asi 100 x 226, tak ked dam teraz namontovat dvere, tak mi pod nimi potom zostane fuga, ktoru potom dorobim pomocou xps? ako ste postupovali?
vdaka
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod quark » Pon 03. Aug 2009 9:22:03

martin1 píše:vie niekto aj o konkretnych dbverach od niekoho konkretneho s kym bol spokojny? ez som sa chcel spytat na postup, ked nemam podlahy, este na na podlahu pojde 15 eps a dalsie vssrtvy az po plavajucu s celkovym rozmerom asi 21 cm a teraz mam otvor na dvere asi 100 x 226, tak ked dam teraz namontovat dvere, tak mi pod nimi potom zostane fuga, ktoru potom dorobim pomocou xps? ako ste postupovali?
vdaka


žiadna fuga, domuruj to ytongom a dvere osadíš na osadzovací profil. nezabudni na jeho výšku pri domurovávaní Ytongu.
zaleží od typu dverí /otváracie, posuvné, nízkopodlažné.../ býva 2 až 5 cm vysoký.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ake vchodove dvere pre NED?

Poslaťod martin1 » Pon 03. Aug 2009 9:44:17

a aka znacky vchodovych dveri pre ned pripadaju do uvahy, ked maju byt aj bezpecne aj dobry tepelny odpor aj cenovo normalne (lacne ;) )
co ste dali?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia