Bungalov bez stropnej konštrukcie

Bungalov bez stropnej konštrukcie

Poslaťod lubo » Str 01. Júl 2009 18:10:37

Aký je váš názor na bungálov bez stropnej konštrukcie, čo sa týka tepelnej izolácie a pod.?

Uvažujem nad BUNGALOW 46 od Prodomu.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 02. Júl 2009 23:23:26, celkovo upravené 1
Dôvod: Tema presunuta
lubo
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 21:01:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Bungálov bez stropnej konštrukcie

Poslaťod zWer » Str 01. Júl 2009 21:50:52

co znamena "bez stropnej konstrukcie" ?? priestor je otvoreny az po strechu??
zWer
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Štv 05. Feb 2009 13:05:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Bungalov bez stropnej konštrukcie

Poslaťod bugan » Pia 03. Júl 2009 10:19:54

My sme tiez planovali robit tento bungalov, pretoze oproti ostatnym vysiel lacnejsie ale nakoniec si nechavame robit individualny projekt, ktory nas nevyjde o moc viacej. Ale spat k tej konstrukcii. Pocul som, ze tieto zavesene stropy maju problem s praskanim, pretoze su pripevnene ku krovu, ktory sa vplyvom pocasia moze mierne deformovat. Projektant mi povedal, ze tento problem sa riesi dilataciami medzi stropom a stenou. Neviem si to presne predstavit ako sa to robi ani ako to bude vyzerat ale asi mu budem verit :)

Tiez budem rad ak sem niekto napise prakticke skusenosti s takymto stropom.
bugan
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 24. Máj 2009 7:46:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Bungálov bez stropnej konštrukcie

Poslaťod bugan » Pia 03. Júl 2009 10:26:15

zWer píše:co znamena "bez stropnej konstrukcie" ?? priestor je otvoreny az po strechu??


cast stropu moze byt sikma ako pri podkrovi a cast moze byt zavesena nejakou konstrukciou o krov. Je na kazdom, ci si izolaciu umiestni na krov alebo polozi na tento zaveseny strop. Takto to chapem ja.
bugan
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 24. Máj 2009 7:46:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Bungalov bez stropnej konštrukcie

Poslaťod zWer » Pia 03. Júl 2009 21:03:37

aha. takze ak nemas ziadny podhlad (viem si predstavit zaveseny sdk podhlad na nom izolacia) tak zaizolujes samotne krov, to mas ale vysoky otvoreny priestor(kto by to kuril), cosi podobne ma aj bungalov666 z euroline, tam je obyvacka otvorena az po krov kde su stresne okna-efektne riesenie presvetlenia, na moj vkus trochu komplikovane. praskanie sa uz da vyriesit x sposobmi. osobne sa mi to nepaci ze priestor pod strechou nijak nevyuzijes(pochodzna povala ako ulozny priestor je velmi prakticke riesenie mysliace aj na buducnost)
zWer
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Štv 05. Feb 2009 13:05:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron