hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod mirecc » Pon 16. Feb 2009 10:37:37

Az viete o nejakej spolahlivej stavebnej partii, ktora postavi komplet hrubu stavbu RD, dajte mi prosim vediet. Zaciatok vystavby cca. maj 2009 by bol idealny. Firma s referenciami je vitana, aby som aj vedel kuknut co spachali predtym :D pripadne az mate nejakych majstrov, ktori u Vas na jar koncia a boli ste s nimi spokojny a este nemaju dalsiu robotu, sem s nimi.
Stavba bude v Slovenskom Grobe, okr. Pezinok.
Nehladam velku firmu, skor ucelenu stavebnu partiu zivnostnikov.
Kontakt na mna: 0905 633 826 (Miro) alebo aj cez toto forum.
mirecc
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 15:42:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod Plamen » Pon 16. Feb 2009 10:43:45

Aky dom ides stavat? Bude to na Ciernej vode?
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod mirecc » Pon 16. Feb 2009 10:47:37

bude to podkrovny dom a bude priamo v Slovenskom Grobe, t.j. cca. 3km od Ciernej Vody
mirecc
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 15:42:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod esde » Pon 16. Feb 2009 13:49:10

Davat hrubu stavbu do ruk niekomu inemu je riadna stavka do loterie.

Od kvality hrubej stavby zavisi kvalita vasho domu v podstatnej miere. Ak to bude robit firma alebo partie, musite pocitat s tym,ze:
- chyby mozu a budu zakryte az kym sa o par rokov neprejavia
- chyby v hrubej stavbe uz nie je mozne neskor opravit vobec alebo len velmi tazko
- na vacsinu chyb sposobene inou osobou nemate sancu prist pocas stavby domu.

Dokoncovacky su naproti tomu v pohode. Ak vam partia alebo firma "nezvladne" napr. omietky, nie je problem (len financny, casovy a nervovy) ich oklepat a urobit znovu.
Porovnajte s tym ak vam niekto "nezvladne" napr. zaklady. Nezistite to (na 99% ani nemate ako) a po nastahovani uz s tym neurobite NIC (ziadne oklepanie, ziadne (rozumne) peniaze to nenapravia).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod investor123 » Pon 16. Feb 2009 14:42:29

Presne ako pise esde, dat hrubu stavbu postavit niekomu inemu a spoliehat sa ze to spravi kvlaitne je podla mna iluzia. jedine tam byt nonstop a kontrolovat kazdy detail. ja som spravil chybu,ze pocas hrubej stavby som bol v zahranici a teraz sa len modlim ze v buducnosti bude vsetko v poriadku. ani na stavebny dozor som sa spolahnut nemohol.
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod mirecc » Pon 16. Feb 2009 15:04:49

plne si uvedomujem dosledky, ktore mozu vzniknut pri vystavbe hrubej stavby, ale tiez mi je jasne, ze pri sucasnom zhone nebudem mat cas stavat uplne svojpomocne, aj ked by som to tak mozno najradsej urobil. Prave preto sa snazim najst nejaku partiu ktoru mi niekto odporuci, alebo uvidim aspon nejaky vysledok ich doterajsej prace. Jedine co budem moct urobit, ich chodit aspon casto kontrolovat.
Tiez bola alternativa spachat sam komplet spodnu stavbu a mury a strechu uz nechat inym (kvoli casu), ale neviem ci sa to takto podari, a moze sa stat ze sam si tiez mozem urobit nieco zle, kedze nie som vo vsetkom odbornik :D
mirecc
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 15:42:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod emkac » Pon 16. Feb 2009 15:22:43

ked to prezeniem, da sa povedat, ze
a) ak si urobis hrubu stavbu sam, budes to riadit a maximalne vyuzivat erikov len na manualnu hrubu silu a sam robit poctivu robotu, moze ta vyjst hruba stavba 800K
b) ak si zozenies kvalitny dozor, normalnu partiu a pred tym kopec veci aj tak nastudujes, vyjde ta hruba stavba takych 1,2M. samozrejme musis chodit na stavbu skoro stale a zodpovedas vsetky mozne otazky, a sam si zhanas aj material
c) ak si zozenies kvalitnu partiu, ktora robi naozaj dobre a ma referencie, vyjde ta hruba stavba na 2,3M, ale nepohnes ani prstom
(ceny su orientacne, takze ma nechytajte za slovicka ;) )

ak si este nikdy nestaval, je mala sanca ze zvladnes bod a)
ak ale nemas peniaze, tak bod a) je to najlepsie, co na trhu existuje, kedze kvalita bude (ak to nepokazis) najvacsia

ja som robil bod b), ale skoro som prisiel o nervy, a aj tak mam par detailov zlych

brat isiel bodom c), ale urobili mu to kvalitne, rychlo a bezproblemovo
a na zaklade toho co som videl, tak mu nezvorali nic (aj ked on mal bungalov a ja poschodak)

ak chces, mozem poskytnut kontakt na mojich murarov, ale rataj s tym, ze potrebuju dozor (napr. im zameral rohy, riesili sme poslu schody, vysku, uhly a pod.)
a ked velmi chces, mozem poskytnut aj kontakt na skupinu c), budes to mat na kluc, cize nepohnes ani prstom
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod deko » Pon 16. Feb 2009 19:13:26

esde píše:Davat hrubu stavbu do ruk niekomu inemu je riadna stavka do loterie.


pozor, zabudol si na jednu vec - existuje aj poctivy stavebny dozor, ktory je na stavbe vzdy (s bicom alebo vzduchovkou v ruke), ked su tam rozni erikovia, dezovia a ini pracanti - teda ked sa robi. fakt ale je, ze taky clovek si zvycajne nevypyta menej ako 1000 europskych tugrikov na mesiac na ruku... fakt ale je, ze mu treba zaplatit za (nech nezerem) 6 mesiacov. takisto je ale fakt, ze tych 6000 eurotugrikov sa moze velmi rychlo vratit naspat...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod esde » Uto 17. Feb 2009 10:49:16

>zabudol si na jednu vec - existuje aj poctivy stavebny dozor

Suhlasim, len najst takeho moze byt zlozitejsia ako najst jetyho.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod deko » Uto 17. Feb 2009 11:28:35

esde píše:
Suhlasim, len najst takeho moze byt zlozitejsia ako najst jetyho.


heh a vies ze o jednom takom viem? je to kolega toho typka, ktory mi krasne spravil obklad kupelne aj z lacneho materialu... kamaratovi robil dozor. fyzicky na stavbe nerobil nic, len si tam "sunky valal" - takto to videli robosi. on ale pozeral Lakatosovcom na ruky a pindal do roboty, jedneho dokonca zhodil z lesenia lebo stale nechcel robit tak ako mu to prikazoval (sary ytongu chcel stale davat na centimentrovu vrstvu lepidla). erikovci samozrejme nanho nadavali ako chore vrany, vsetky prace su ale spravene vynikajuco...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: hladam stavebnu partiu na vystavbu hrubej stavby RD

Poslaťod Miguelll » Str 01. Júl 2009 0:20:06

emkac: zmazane
prispevok je v rozpore s viewtopic.php?f=23&t=931
Miguelll
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 01. Júl 2009 0:07:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Ponuka práce

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron