podkrovie-zateplenie polystyrenom

podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod stevo79 » Uto 02. Dec 2008 19:06:45

zdravim,

neuvazoval uz niekto pripadne nerealizoval zateplenie podkrovia polystyrenom?, predstavujem si to tak,ze medzi krokvy a pod krokvy druha vrstva bude mineralna vlna (celkova hrubka v sikmine 28 cm, v strope 32 cm min. vaty) a pod tym klasicky rost s CD profilov na, ktory by som skrutkoval platne polystyrenu v rozmere 2x1 m hrubky 5 centimetrov a nasledne osietkoval + jemna omietka ako na okolitych stenach, v com moze byt hacik?, zvukovo izolacne vlastnosti tejto dvojkombinacie by mali byt v norme a kedze polystyren je paronepriepustnuňy tak aj minerlalna vlna by ,mala byt vystavena nizsej vlhkosti ako v pripade sadrokartonu, dakujem za odpovede
Naposledy upravil emkac dňa Uto 02. Dec 2008 23:26:35, celkovo upravené 1
Dôvod: Tema presunuta do inej sekcie.
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat




Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod Ludo » Uto 02. Dec 2008 22:52:49

No mna by zaujímalo, ako si predstavuješ to "skrutkovanie" eps na profil..........a podobne to robil môj švagor, dával to samorezkami cez tanieriky , lebo to chytal do dreveného roštu..........nechci vidiet, ako to unho dnes, po cca dvoch rokoch vyzerá....spraskaný skoro každý jeden spoj, opadaná omietka......je z toho na větvy.......a konečne uznal, že to bola takááá somarina, že až.......... no ale tebe to snáď vyjde, držím palce......apropó- a prečo nechceš dat SDK?........
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod sigma » Str 03. Dec 2008 8:34:37

Diskusia:
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=102557#text364.
Fotky:
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=34&i=1025 ... 4&poradi=1

Ta diskusia nabrala vsetky mozne smery, ale je tam vela dobrych skusenosti:-)
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod stevo79 » Str 03. Dec 2008 10:28:53

to Ludo:

-dakujem za upozornenie, este som len vo faze rozhodovania tak zhanam info
- nie som vyslovene proti sadrokartonu ale pri tomto rieseni by som mal jednotnu povrchovu upravu v celom podkrovi (mimo kupelne a schodiska) + dalsia vyhoda izolacia navyse
- nieco podobne som robil v rodicovskom dome na strope v izbe na prizemi, kde som na CD profily montoval polystyren hrubky 10 cm tiez rozmer 2x1m, sroby s podlozkami boli v rastry 50x50 cm zapustene a zastoplovane, z detailami sa vzdy rad vyhram, realizacia 3 roky dozadu a ziadne pukliny ani deformacie
- u mna v podkrovi by tych spojov (stycnych spar) bolo minimum, sikmina ma dlzku 2m, takze tam by som tie platne ukladal len vedla seba,cize 4 az 5 vertikalnych spar na izbu, stycne spary by som samozrejme niecim vhodnym lepil k sebe (paronepriepustny tmel) a podhlad este spekulujem ukoncit tatranskym profilom
- u tvojho brata povoluje polystyren od rostu a preto to puka, opadava? alebo ide len dole omietka, pripadne lepidlo so sietkou?, aka tam je hrubka polystyrenu?
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod stevo79 » Str 03. Dec 2008 10:29:50

to : Sigma

diki, vecer prestudujem ;)
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod mlaco » Str 03. Dec 2008 11:47:43

SDK ma zaroven protipoziarnu funkciu. Mozno kolaudacia to vyzaduje...
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod MiroM » Str 03. Dec 2008 12:18:39

To znamena, ze ty nechces pouzit parozabranu?
EPS v ziadnom pripade nie je paronepriepustny. Takisto sa vlhkost moze dostat medzi platnami, ktore urcite vodotesne neutesnis.
Az teraz som si precital, ze budes normalne robit rost pod SDK, tak preco tam teda nedat SDK a na to omietku? Ja som to tak urobil.
Aj cenovo vychadza ten SDK o trosicka lepsie ako 5cm eps. A samotny SDK ti tu konstrukciu lespie spevni ako dajake platne EPS, ktore by tam len symbolicky drzali na dajakych kotvach.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod stevo79 » Str 03. Dec 2008 13:52:08

to MiroM:

-parozabranu by som tam samozrejme dal, tou paronepriepustnostou polystyrenu som myslel, to , ze ta 5 cm platna by cez seba prepustila ovela menej pary ako sadrokarton
- s tou pevnostou mas pravdu
- cize ty si na sadrokarton klasicky natiahol jemmu omietku? to sa mi celkom pozdava..
- pre zhrunutie: po nasroubovani SDK si ho nahrubo pretmelil?, penetroval si?, daval si sietku do lepidla a potom finalka?
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod stevo79 » Str 03. Dec 2008 13:57:23

mlaco píše:SDK ma zaroven protipoziarnu funkciu. Mozno kolaudacia to vyzaduje...


a dreveny obklad v podkrovi splna "protipoziarnu funkciu" ?
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: podkrovie-zateplenie polystyrenom

Poslaťod MiroM » Str 03. Dec 2008 14:22:03

stevo79 píše:to MiroM:

-parozabranu by som tam samozrejme dal, tou paronepriepustnostou polystyrenu som myslel, to , ze ta 5 cm platna by cez seba prepustila ovela menej pary ako sadrokarton
- s tou pevnostou mas pravdu
- cize ty si na sadrokarton klasicky natiahol jemmu omietku? to sa mi celkom pozdava..
- pre zhrunutie: po nasroubovani SDK si ho nahrubo pretmelil?, penetroval si?, daval si sietku do lepidla a potom finalka?


Presne tak ako pises. Nahrubo som ho pretmelil, bez brusenia. Potom som celu plochu SDK aj so stenami napenetroval duvilaxom. Presietkoval som to lepidlom DBK-FAS, samozrejme sietka musi prechadzat medzi stenou a SDK. Na to isla jemna. Pohladam foto,mam to v inom archive a dam to sem.
Povodne som chcel robit len jednovrstvove omietky, ale kvoli tomu, ze som sietkoval aj SDK, tak som dal lepidlo do celeho domu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť