podomietkovy sifon pre drez?

podomietkovy sifon pre drez?

Poslaťod deko » Ned 28. Jún 2009 0:04:28

ahojte, idem v dome menit komplet kanalizaciu a vodu a este aj kuch. linku. a napadla mi taka jedna vec - mohol by som drez pripojit na podomietkovy sifon, aky sa pouziva pre pracky? usetril by som v linke dost vela priestoru... prepojit by som to mohol tou harmonikovou hadicou, ktora sa zvycajne pouziva na vytvorenie sifonu, ale nespravil by som ten sifonovy ohyb...

vdaka :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: podomietkovy sifon pre drez?

Poslaťod joko » Ned 28. Jún 2009 9:47:40

Servus Deko: Obávam sa , že koleduješ o zbytočné problémy. Samozrejme spraviť sa to dá, no nezabudni na maličkosť, že najviac nečistoty ti ide z kuchynského drezu, myslím mechanických nečistôt pri umývaní riadu, pri príprave jedál, atd. Pre niektoré sifóny pre drez výrobcovia odporúčajú odpad až 50 mm a nie menej. Nevylúčiš, aby do drezu nedostali tuky, zalievaná káva, a problém bude na svete, resp v tvojom sifóne. Podomietkové sifóny pre pračku - myčku sú stavané na kalnú vodu, bez mechanických nečisťôt. v odoch spotrebičoch voda ide cez sitko, a pod tlakom. Zápachová uzávierka je v niektorých modeloch zaistená pomocou guličky a pružiny, ktorá tú guličku pritláča.
Ako druhý podomietkový sifón mi napadá, sifóm z pisoáru, tam by to možno fungovalo, dalo by sa zapojiť priamo rúrou, bez flexyhadice, tam by to mohlo byť spoľahlivejšie, no ako prioritný problém by ostalo čistenie sifónu.
Ja by som do týchto experimentov nešiel. :ano:

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
RomFE
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron