Ochrana pred pavukmi

Ochrana pred pavukmi

Poslaťod Jookie » Sob 06. Jún 2009 1:43:13

Zdar,

tak ako predmet naznacuje, irituju ma pavuky v ludskych pribytkoch :) Viac teda vadia mojej priatelke, ktora z nich ma histericky strach (plac, triaska, atd.) a potom robi cirkus po dome a ja tu haved proste musim likvidovat. Nejaky ten kosec / pokutnik by nevadil, kedze on ma take tie tenke nenapadne nohy, v dome kde sucasne byva priatelka (u jej rodicov, cca 35 rocna stavba robena kadejako) sa vsak vyskytuju take mohutnejsie kusky (neviem odkial sa beru) a tiez su velmi invencni - objavia sa vo vani, pri vodovodnej baterii (cize priatelka ich zbada az po priblizeni ruky ked ide pustit vodu, co uz je skoro infarktova situacia).

Otazka znie, ako tomuto zabranit? Ako sa zbavit pavukov? :) Je mi jasne, ze v tomto starsom dome, kde je kopec haraburdia, potrubia (kurenie, kanalizacia, ...) je vedena mimo steny, samotne prechody potrubi do stien maju diery vydlabane akoby kladivom, okna netesnia, dvere netesnia, to uz bude asi tazke - jedine vyhodit vsetko nepotrebne, vsetko brutalne vycistit, skary upchat, haved vyvrazdit... Cize nerealne. Ale kedze ja staviam novy dom a tam by som chcel dosiahnut stav s co najmenej pavukmi, chcel by som od vas nejake prakticke rady, co robit a co nerobit, aby som to dosiahol :)

Prikladam fotku jedinca, ktoreho som prave zbavil zivota vo vani - od konca nohy k protilahlej nohe mal cca 5 cm.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod miro » Sob 06. Jún 2009 7:00:28

nuž, ak tvoja priateľka vychytá všetky muchy, čo tie pavúky, tak má nárok. ináč pavúky sú veľmi užitočné tvory, permanentne vychytávajú rôzny obtiažny hmyz. nauč sa ich chytať na noviny a vyhadzovať von oknom. tak to robím aj ja, pretože moja žena ich tiež nemusí... a je to konieckoncov lepšie, ako pretierať tmavé fľaky po nebohých pavúkoch na stene.
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod Jookie » Ned 07. Jún 2009 23:33:04

No, to je sice pekne prirovnanie, ale to je ako keby som povedal, ze by drevorubac nemal vyrubat strom, kym nevyprdi tolko kyslika kolko by ten strom vyrobil :) Skor som cakal nejaku konkretnejsiu ranu - ako a co mozno utesnit, akym jedom co nastriekat, atd.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod miro » Pon 08. Jún 2009 9:21:50

nuž, keď to berieš doslovne, tak by som ti povedal, že ten drevorubač dávno vydýchal toľko co2, ktoré spotrebuje ten strom...
pavúky sú dravce, takže utesni dom pred muchami, komármi a spol. a oni odídu aj samé, ale utesniť starý dom? načisto donkichotská práca... sú veľmi prispôsobivé, na rozdiel od ľudí, takže sa ich nezbavíš, vždy sa vrátia resp. prídu nové. a novostavby ich zdá sa priťahujú, zrejme tam vidia nové príležitosti :D
naučte sa s nimi žiť, vyhadzovať von oknom, žiaden jed ti neporadím.
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod emkac » Pon 08. Jún 2009 9:31:31

Ja pavuky pekne chytam do zavaracich poharov a vyhadzujem von. Jednako
- povazujem pavuky za dolezite
- nebudem ucit moje deti cokolvek zbytocne zabijat
- aj mne je proti srsti cokolvek zbytocne zabijat

A to ma pritom moja zena panicky strach z pavukov. Ale ani ona pavuka nezabije.

A na margo otazky: mam novostavbu a kazdy tyzden vyhodim z domu v priemere 3-5 pavukov. Jednoducho ked sa im u nas paci, tak im vstup do domu nezahatam. ;)

Ziadna chemia, ziadne utesnovanie, nic nepomoze. Pridu tak ci tak.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod Jookie » Pon 08. Jún 2009 10:01:21

Tak dik za nazory, ale dokelu, s pavukmi to potom vobec nevyzera dobre... Nuz, uvidim co s tymi potvorami jedneho dna urobim. Na stary dom uz kaslat, tam nech si pavuky byvaju, ale v novom nech aspon platia najomne ked uz nechcu ist prec! :-D

Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod deko » Pon 08. Jún 2009 11:06:33

Jookie píše: nech aspon platia najomne ked uz nechcu ist prec! :-D

Miro


ale oni najomne platia. vychytavaju muchy a kadejaky hmyz...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod ziletka » Str 24. Jún 2009 7:33:24

u brata v izbe so mminule zbadal pavuka pekne si lebedit na pavucine. povedal som to bratovi a on na to ze: uz aj tu je jeden? no super. a ukazal mi dalsieho v inom rohu izby. Potom povedal: zabijat ich nebudem a vyhadzovat tiez nie. Tak som ich zacal chovat :D
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Ochrana pred pavukmi

Poslaťod Jecko » Str 24. Jún 2009 8:21:14

emkac, nevyhadzujes stale toho isteho pavuka? :yahoo
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť