dilatacia pri pristavbe

dilatacia pri pristavbe

Poslaťod martin1 » Pon 22. Jún 2009 10:59:04

Zdravim, prisiel som v stavbe do stadia, kedy musim pri pristavbe spojit povodny objekt s pristavbou a to v mieste deka nad prizemim, ide o to, ze stropne nosniky na chodbe dlhe len 2,2 metra nemam kam polozit a tak bude jedna ich stran sediet na stene pristavby a druha na stene povodnej stravby. Doteraz som zaklady a steny dilatoval. Ake moze mat dosledky to ze teraz ten strop spojim? Zaklady som spravil poctivo, verim ze pristavba nebude velmi sadat. Ale inak strecha tak ci tak bude spolocna. No snad to velmi nesadne a ak tak kedy? Vdaka za nazory
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: dilatacia pri pristavbe

Poslaťod sigma » Pon 22. Jún 2009 12:26:59

Sadanie je jedna vec = rovnomerny, casovo ohraniceny pohyb jednym smerom.
Ale dilatacia = opakovany pohyb sem a tam je vec druha. Nepredpokladam, ze by to mohlo spadnut, ale overte si nosnost venca na starej stavbe. Mozno si vase riesenie vyzaduje ulozenie na nejaku klznu podlozku.
Ak sa uplne vykaslete ne konstrukcne detaily, tak aspon urobte dilataciu v omietke, ale to aj tak nezaruci, ze to nebude robit pukliny inde.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: dilatacia pri pristavbe

Poslaťod martin1 » Pon 22. Jún 2009 20:27:07

sigma píše:Sadanie je jedna vec = rovnomerny, casovo ohraniceny pohyb jednym smerom.
Ale dilatacia = opakovany pohyb sem a tam je vec druha. Nepredpokladam, ze by to mohlo spadnut, ale overte si nosnost venca na starej stavbe. Mozno si vase riesenie vyzaduje ulozenie na nejaku klznu podlozku.
Ak sa uplne vykaslete ne konstrukcne detaily, tak aspon urobte dilataciu v omietke, ale to aj tak nezaruci, ze to nebude robit pukliny inde.

veniec na starej stavbe idem robit novy, a bude to spolocny veniec pre obe stavbem, teda bude to chytene nielen dekou ale aj vencom, tym zakladom verim, nic ine mi uz asi nezostava. pri muroch dilataciu zachovam a len pri venci a deku to spojim a potom samozrejme aj hore pri streche, ale tam drevu pohyb par mm nespravi snad galibu.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: dilatacia pri pristavbe

Poslaťod sigma » Uto 23. Jún 2009 9:17:05

Prerusenie dilatacie ma za nasledok trhliny v najslabsom moznom mieste. Tzn. veniec bude jedinym prvkom, ktory bude premostovat rozdielne zaklady a rozdielne mury. Pomurnica tiez, ale ta vydrzi (v relativnej miere) dynamicke namahanie.
martin1 píše:No snad to velmi nesadne a ak tak kedy?
Na jar, ked povolia mrazy.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: dilatacia pri pristavbe

Poslaťod MiroM » Uto 23. Jún 2009 12:33:17

Neviem, niekedy sa stym sadanim domu asi prehana. Ja som si dal pri murovani stien na dom znacku, ktoru som preniesol na inu stavbu postavenu cca 30 rokov. Pred zateplovanim (asi 2 roky od robenia zakladov) som to znova premeral. Cakal som , ze tam bude nejaky pokles ako som vsade cital vselijake vymysly, ze dom sadne aj 5 cm. Nenameral som vsak ziadny pokles, teda 0mm. Zakldy som zhutnoval, pasy mam dostatocne siroke. Teda ak sa tam nic neodr*e, tak nejake sadanie by tam nemalo byt. Predsa taky bezny RD nie je nejako prehnane tazky objekt.

Teraz vsak nechapem, ze zaklady si oddilatovaval a vencom to zviazes? Mal si podla mna teda previazat aj zaklady.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: dilatacia pri pristavbe

Poslaťod martin1 » Uto 23. Jún 2009 13:27:56

zase ale pod zakladovami pasmi mam dobry podklad, frakcia 33 - 64 a dobre pozabovane, predpokladam ze tiez sa to nepohne, teraz viem ze som nemusel robit na stenach dilataciu, ked to teraz vencom zviazem, co uz
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron