Ako ste zakladali komin Qatro? (alebo obdobny "low cost")

Ako ste zakladali komin Qatro? (alebo obdobny "low cost")

Poslaťod pretorianm » Štv 07. Máj 2009 21:42:36

Zdravim,

mate niekto nafotene ako ste zakladali komin qatro alebo nieco obdobne co nema tie novodobe kondenzove misky a pod.?
dumam ako to cele spravit. komin ma na jednej strane nosnej steny a odpad na druhej, cili ju musim neako prevtrat
co ste pouzili na ten odvod? kanal. trubku napr 40 alebo len neaku hadicu (zahradnu?)

diky moc za podelenie sa o skusenosti. :ano:
Naposledy upravil emkac dňa Štv 07. Máj 2009 23:44:32, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Ako ste zakladali komin Qatro? (alebo obdobny "low cost")

Poslaťod Ferdo » Sob 09. Máj 2009 10:00:05

Mám v komíne originál misku aj s medenou trubkou. Dnes by som to už robil inak - lacnejšie. Do spodnej tvárnice by som vyvŕtal dieru na trubku vo výške cca 20 cm( podľa výšky budúcej podlahy +5 až 10cm). Do tejto tvárnice by som nalial betón a osadil tubku tak, aby trubka aj betón boli do spádu. Nakoniec by som to ešte napenetroval kôli nepretečeniu kondenzu ( aj keď si myslím, že by to bolo dobré aj bez)
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako ste zakladali komin Qatro? (alebo obdobny "low cost")

Poslaťod Rubbi » Pia 15. Máj 2009 11:21:42

Kam je dobre potom odvadzat kondenz ? mozem ho napojit k odvodu kondenzu s kondenzacneho kotla nejakou hadicou a viest v betonovej podlahe ?
Rubbi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 01. Máj 2009 21:12:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako ste zakladali komin Qatro? (alebo obdobny "low cost")

Poslaťod vincent » Pon 22. Jún 2009 16:22:47

Zakladal som jeden Qatro http://qatro.sk/postupK3K4.htm, tak ako je v návode. A druhý som skúsil inak: prvú tvárnicu som posadil do baukleberu (tak ako píše Qatro) a rovno do nej som nakidal do 3/4 betónu a kým bol ešte čerstvý tak som do neho otlačil jednu komínovú vložku. Keď betón stuhol, tak som do tej starej drážky vlepil prvú vložku, celé to podvŕtal, vložil som hadičku a finiš. Jeden problém to má, že mám čistiace dvierka o 15cm vyššie, ale to mi neva. :ano:
vincent
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia 24. Apr 2009 21:31:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron