lepenie sdk namiesto omietok

lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod vb » Ned 10. Máj 2009 21:20:53

Dobry den
Mate niekto skusenosti z z lepenim sdk miesto omietok na tehlovu novostavbu
docital som sa ze dosky by mali byt na celu vysku miestnosti lenze ja mam v obyvacke sikmy strop az po kliestiny
vyska stien v najvysiom bode je 4,2 m a take dosky asi nevyrabaju riesil uz niekto nieco podobne?
vb
 




Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod Jecko » Pon 11. Máj 2009 14:21:37

Tak spojis dve dosky, spoj presietkujes, zasadrujes, prebrusis, kde je problem? Take dlhe dosky asi tazko zozenies a aj keby ano, nechcel by som s takou vahou pracovat.
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod bruno » Pon 11. Máj 2009 15:43:01

Ahoj ja som lepil SDK na komin lebo som ho daval do druhej miestnosti cez stenu aby mi nezavadzal za krbom. Pouzil som na to myslim RIFIX a lepilo sa to na terce ako polystyren. Islo to v pohode a poviel ti ked som potreboval trosku z toho dat dole koli dvierkam mal som problem dostat to dole zo steny.
bruno
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 12:26:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod toyboyxxl » Ned 21. Jún 2009 22:15:34

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na výhody / nevýhody riešenia sdk namiesto omietok, keďže momentálne stojím tiež pred rozhodnutím čo dať na tehlu zvnútra a zvažujem všetky alternatívy. Má tu niekto na fóre riešenú úpravu stien nalepením SDK, aké má praktické skúsenostim ? - napr. nepraskajú spoje po vytmelení, ďalšia povrchová úprava takejto steny, prípadné lepenie obkladov atď. Kde sa dá nájsť viacej info o tejto téme, porovnanie cena za m2, pracnosť.

Ďakujem za odpovede.
toyboyxxl
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob 14. Feb 2009 16:23:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod JurajT » Pon 22. Jún 2009 8:23:53

toyboyxxl píše:Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na výhody / nevýhody riešenia sdk namiesto omietok, keďže momentálne stojím tiež pred rozhodnutím čo dať na tehlu zvnútra a zvažujem všetky alternatívy. Má tu niekto na fóre riešenú úpravu stien nalepením SDK, aké má praktické skúsenostim ? - napr. nepraskajú spoje po vytmelení, ďalšia povrchová úprava takejto steny, prípadné lepenie obkladov atď. Kde sa dá nájsť viacej info o tejto téme, porovnanie cena za m2, pracnosť.

Ďakujem za odpovede.


Pomahal som svagrovi s lepenim SDK na tehlove steny. Jednou vetou - nikdy viac. Drina, bordel, nepresne steny (odchylka cca 1cm je uz dost) si vyzaduju opakovane prikladanie, meranie, rezanie, dobrusovanie, prikladanie... O casovej narocnosti ani nehovorim. Lepidla, resp. malty nedas vsade rovnako, vzniknu rozne vlny, spoje praskaju... Odporucam vyhnut sa
Jednoznacne omietky. Tiez som planoval na dom SDK, ale po tejto skusenosti som to zavrhol.
JurajT
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Uto 31. Mar 2009 6:49:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod Jookie » Pon 22. Jún 2009 8:47:24

JurajT, asi je to vsetko o tom, ake rovne steny su tie, na ktore ten sadrokarton ides davat. Jeden znamy mal steny rovne jak voda, a vnutorne omietky zo SDK mal za 2 dni nahodene komplet (mne na podobnom dome len hrube omietky robili 4 dni, jemne budu asi tiez tak). Vyhodou potom je rovna 'omietka', a steny su na dotyk teplejsie ako ked tam su normalne omietky. Ale zakladom su prave tie rovne steny - bez nich je to asi samovrazda.

(Ten znamy mal steny murovane z palenych tehal, ktore mu murari (rodicia) dobrusovali rucne (bruskou) tak, ze z nich robili vlastne 'profi' tehly, ktore su taketo rovne... No ale to zrejme bezni murari robit nebudu ani keby si ich do toho nutil).
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod JurajT » Pon 22. Jún 2009 11:00:12

Jookie píše:JurajT, asi je to vsetko o tom, ake rovne steny su tie, na ktore ten sadrokarton ides davat. Jeden znamy mal steny rovne jak voda, a vnutorne omietky zo SDK mal za 2 dni nahodene komplet (mne na podobnom dome len hrube omietky robili 4 dni, jemne budu asi tiez tak). Vyhodou potom je rovna 'omietka', a steny su na dotyk teplejsie ako ked tam su normalne omietky. Ale zakladom su prave tie rovne steny - bez nich je to asi samovrazda.

(Ten znamy mal steny murovane z palenych tehal, ktore mu murari (rodicia) dobrusovali rucne (bruskou) tak, ze z nich robili vlastne 'profi' tehly, ktore su taketo rovne... No ale to zrejme bezni murari robit nebudu ani keby si ich do toho nutil).


No svagor ma dom z brusenej profi tehly, spajanej lepidlom, takze steny boli na pomery tehlovych domov krasne rovne. Robili sme to 3ja az 4ria chlapi, trvalo nam to cca 14 dni po vikendoch. Spravit to za 2 dni si neviem predstavit - len vynosenie SDK na poschodie po standardnom schodisku zaberie pol dna, nejaky cas trva miesanie lepidla, rezanie, brusenie... zo svojej skusenosti neverim, ze moze mat znamy niekolkonasobne rovnejsie steny aby bol taky markantny rozdiel. Alebo ma rozmery presne na nasobky SDK dosiek a nemusel nic rezat :)
Ano, stena teplejsia na dotyk urcite je, ale uprimne - kolkokrat za den sa dotykas steny, aby si tuto vlastnost ocenil a vyuzil?
JurajT
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Uto 31. Mar 2009 6:49:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod Jookie » Pon 22. Jún 2009 12:46:07

JurajT píše:No svagor ma dom z brusenej profi tehly, spajanej lepidlom, takze steny boli na pomery tehlovych domov krasne rovne. Robili sme to 3ja az 4ria chlapi, trvalo nam to cca 14 dni po vikendoch. Spravit to za 2 dni si neviem predstavit - len vynosenie SDK na poschodie po standardnom schodisku zaberie pol dna, nejaky cas trva miesanie lepidla, rezanie, brusenie... zo svojej skusenosti neverim, ze moze mat znamy niekolkonasobne rovnejsie steny aby bol taky markantny rozdiel. Alebo ma rozmery presne na nasobky SDK dosiek a nemusel nic rezat :)


No, neviem, ved rezanie ide rychlo a lahko - tym odlamovacim nozikom. Dlzka lepenia potom este zalezi na ploche, ktoru treba urobit - ak ma svagor kastiel, tak to fakt mohlo byt zdhlave. Ten moj znamy ma dom s obytnou plochou cca 90 m2, a fakt to vraj zmakli za 2 dni, ale 2 dni naplno (kedze ten jeho otec makal len na tom). Takze ja len tolko viem povedat, co mi bolo povedane :)

JurajT píše:Ano, stena teplejsia na dotyk urcite je, ale uprimne - kolkokrat za den sa dotykas steny, aby si tuto vlastnost ocenil a vyuzil?


OK, je pravda ze po stene sa tak casto nevalam, ale na druhej strane - steny, ktore su menej chladne na dotyk zrejme aj menej ochladzuju vzduch, nie? Cize nie je to ista forma 'zateplenia'? :) (a teraz ma tu ludia ukamenuju za tieto opovazlive slova :), skoro akoby som povedal, ze idem zateplit s 5 cm EPS :) ).
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod jaseco » Pon 22. Jún 2009 12:52:39

Jookie píše:OK, je pravda ze po stene sa tak casto nevalam, ale na druhej strane - steny, ktore su menej chladne na dotyk zrejme aj menej ochladzuju vzduch, nie? Cize nie je to ista forma 'zateplenia'? :) (a teraz ma tu ludia ukamenuju za tieto opovazlive slova :), skoro akoby som povedal, ze idem zateplit s 5 cm EPS :) ).


Skôr lepšia forma akumulácie ... :)
jaseco
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:05:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod JurajT » Pon 22. Jún 2009 16:04:50

tak svagrov dom ma cca 80m2 x 2 poschodia, takze o nieco viac. Aj tak - ak to spravili za 2 dni, potom klobuk dolu, mali by sa tym zivit :)
JurajT
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Uto 31. Mar 2009 6:49:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod Jookie » Pon 22. Jún 2009 19:24:42

JurajT píše:tak svagrov dom ma cca 80m2 x 2 poschodia, takze o nieco viac. Aj tak - ak to spravili za 2 dni, potom klobuk dolu, mali by sa tym zivit :)


No, ved sa tym zivia ;) Jeho rodicia (otec aj mama) su profi stavbari :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod slovenka1 » Str 26. Máj 2010 3:53:16

citam, ako citam, nemozem sa na nasom fore docitat o materiali LEO a DEO, ktory je vhodny namiesto sadrokartonovych stropov. Ak mate niekto s tymito obkladmi skusenosti, podelte sa s nami ostatnymi, ktori chceme nieco ine ako sadros. Povedala mi o tom moja kolezanka, ze videla takto oblozene podkrovie a ze je to celkom pekne, vraj su aj rozne barvy a prevedenia. Vygooglila som cosi, ale experimentovat bez toho, aby niekto , kto to uz ma odporucil, alebo zavrhol sa obavam. Preto myslim, ze ak mate niejaku skusenost poradte.....
slovenka1
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 21:38:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod Gapson » Uto 27. Aug 2013 10:20:53

Mal by som jeden dotaz na použitie SDK na stenu v kúpelni a WC.
Mal som dvoch majstrov obkladačov, jeden tvrdil, že je lepšie omietať, druhý že kľudne môžem dať aj kartón. Máte niekto skúsenosť s použitím SDK v sprchovom kúte? Chcel by som sa totiž vyhnúť vlhkému procesu v dome(omietaniu) nakoľko ma tlačí čas.
Gapson
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob 16. Júl 2011 7:57:10
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod jezo » Uto 27. Aug 2013 12:25:51

Ak mas do vysky sprchovej zasteny obkladacky, tak je jedno, z coho bude ten kusok nad tym (teda ak sadrokarton bude zeleny).
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: lepenie sdk namiesto omietok

Poslaťod majko » Uto 27. Aug 2013 13:54:52

Ja mam v celom dome SDK omietky (dokonca lepene na PUR penu, http://www.youtube.com/watch?v=m-FP_dbL9iA), aj v kupelni a v sprchovom boxe. Samozrejme je zeleny a v kute je hydroizolacia az po vrch.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat




Ďalší

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron