závesný strop - drevený alebo sdk?

závesný strop - drevený alebo sdk?

Poslaťod beo_lysá » Str 17. Jún 2009 20:19:41

ahojte.

potreboval by som radu ohľadom zloženia závesného stropu. pre tento typ stropu už som rozhodnutý, no neviem, z akého materiálu ho urobiť.

projektant mi radí, aby som ho urobil z sdk - dvojitého. výhodou je cena, protipožiarna ochrana, nevýhodou možné praskanie.

keďže nie som veľkým fanúšikom sdk, chcel by som vo väčšej časti domu na strop dávať tatranec. len sa bojím, že ak strop bude čisto drevený, tak je tam veľké riziko požiaru - a neviem, čo na to napr. požiarnici pri kolaudácii (budem mať murovanú pec ako hlavný a jediný zdroj tepla).

dá sa použiť kombinácia týchto dvoch materiálov? t. j. rošt z cd profilov, na ňom sdk a na sdk nabitý tatranec? alebo je to blbosť?
beo_lysá
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 18:17:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: závesný strop - drevený alebo sdk?

Poslaťod sigma » Štv 18. Jún 2009 9:21:36

je to blbost. Ved nie je problem, ze sa ohen dostane dnu, ale to, ze stropy su z horlaveho materialu. Takze to SDK z vonkajsej strany bude mat maly vplyv na poziarnu bezpecnost. Ja mam tiez stropy z dreva. Drevo po case tak zoschne, ze ak by malo sancu, horelo by ako papier. Aj preto sa snazim pouzivat nizkoteplotne svetelne zdroje.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron