Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod juro_b » Sob 29. Nov 2008 12:15:16

MiroM: tusim mas lepsiu sledovanost ako panelak :lol: je to super, prave prehodnocujem komplet izolaciu na mojej chalupke....mna hlavne zaujimaju detaily,co sa tyka montaze parozabrany...povodne som ju chcel davat medzi izolaciu,ale nie som presvedceny, ci je to najlepsie riesenie. :?:
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Ned 30. Nov 2008 1:32:20

juro_b píše:MiroM: tusim mas lepsiu sledovanost ako panelak :lol: je to super, prave prehodnocujem komplet izolaciu na mojej chalupke....mna hlavne zaujimaju detaily,co sa tyka montaze parozabrany...povodne som ju chcel davat medzi izolaciu,ale nie som presvedceny, ci je to najlepsie riesenie. :?:


Vydrz do pondelku ,bude na rade parozabrana. Teraz nie je cas a ani chut to sem davat ;)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Peter H. » Pon 01. Dec 2008 12:07:03

Dovolim si zneuzit Mirov copyright a dam sem obrazok, ktory posielal pred casom na ine forum :twisted:

Ako si sa s tymto vysporiadal? Asi mi nastane podobny problem, dlhsie krokvove zavesy som nenasiel a uz mam hotove omietky, takze obmurovanie pomurnice a nasledne doomietnutie by asi bolo vidiet :cry:

No, pri stavbe dalsieho domu si uz dam vacsi pozor na detaily :mrgreen:
Prílohy
krokvovy.gif
krokvovy.gif (7.96 KiB) Zobrazené 11013 krát
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Pon 01. Dec 2008 12:52:55

Peter H. píše:Dovolim si zneuzit Mirov copyright a dam sem obrazok, ktory posielal pred casom na ine forum :twisted:

Ako si sa s tymto vysporiadal? Asi mi nastane podobny problem, dlhsie krokvove zavesy som nenasiel a uz mam hotove omietky, takze obmurovanie pomurnice a nasledne doomietnutie by asi bolo vidiet :cry:

No, pri stavbe dalsieho domu si uz dam vacsi pozor na detaily :mrgreen:


Ten trojuholnik mi tam nevznikol. SDK doska sa presne oprela o ten roh na venci. SDK dosku som len naspodu zrezal podla uhla , aby to kopirovalo stenu.
Co vsak v tvojom pripade, ked mas omietky? Si si isty, ze ti tam ten maly trojuholnik vznikne? Ak by ti to vyslo ako mne, len by si to vyplnil akrylom ako po bokoch. Ale ak tam vznikne nejaky maly trojuholnik, maly na to, aby tam vosiel pas SDK dosky aj s profilom a velky na pretmelenie akrylom, tak to fakt neviem.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Peter H. » Pon 01. Dec 2008 12:58:35

Nevznikol by, ak by som krokvovy zaves vysunul 22 cm z krokvy, avšak zostavajucich 5 cm mi na uchytenie zavesu pripada malo. Alebo by to este slo?
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Fotoserial - ako som robil sadrokarton - cast 8

Poslaťod MiroM » Pon 01. Dec 2008 13:25:39

Posledne detaily v okoli vikiera, potom pridu na rad fotky z lepenia parozabrany.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Fotoserial - ako som robil sadrokarton - cast 9

Poslaťod MiroM » Pon 01. Dec 2008 14:04:56

Takze vata je osadena a ide sa na parozabranu. Ako som uz pisal, pokial sa pouziju krokvove zavesy parozabrana sa musi osadit az na CD profily. Pouzil som parozabranu Jutafol N140 Special - nehorlava. Javila sa mi ako dobra folia, s dobrym pomerom cena/vykon. Parozabrana nie je nejaka extremna polozka na stavbe, takze netreba na nej setrit. Uz som videl aj typkov, co davali parozabranu, ktora vyzerala ako igelit.
Na CD profily som najskor nalepil asi s odstupom 30cm pasiky obojstrannej pasky Jutafol Prof. Isla lepit dobre, len bol problem s odlepovanim krycej vrstvy. Ale manzelka mi s tym pomohla 8-) , kedze ma vacsie nechty. Taktiez mi pomahala aj s osadzanim parozabrany, kedze je nutne ju stale sponovat. Jeden sponuje a druhy pritlaca na CD profily. Obojstrannu pasku je potrebne dat aj na UD profily, aby folia dobre drzala pri kraji pri lepeni tmelom na stenu. Potom treba este par krat posuchat prstom na prilepenom mieste, aby to lepsie drzalo. Spoje parozabrany som lepil paskou Jutafol SP Al (konzultoval som to s technikom Juty Janom Ryplom a odporucal mi prave tuto pasku. Na steny som foliu lepil tmelom Jutafol Mastic a neskor tmelom DenBraven FolieFix. DenBraven bol jednoznacne lepsi, ale tazsie isiel dolu z prstov : :twisted:
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod joko » Pon 01. Dec 2008 19:21:18

Nedá mi to, musím Ti napísať, že môžeš byť na svoju prácu hrdý, lebo je to výborná pomôcka pre veľa "Tiež odborníkov". Snímam klobúk.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod krtho » Str 03. Dec 2008 11:40:55

miro,parozabranu a sadrokarton si montoval v kazdej miestnost samostatne?ja to chcem robit celoplosne len neviem ci to je dobry napad.mozes mi poradit?
krtho
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 20:13:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Str 03. Dec 2008 12:07:44

Aj ano aj nie. Ja mam v podkrovi nosne steny, ktore mi rozdeluju dom na 2 velke casti a jednu malu,ktora je zaroven aj miestnost. Tie velke casti sa delia este prieckami. SDK som osadzal v celosti v tychto velkych castiach. Ak by som nemal v podkrovi nosne steny, tak by som to robil v celosti, ale takto to inac neslo.
Ty to mozes kludne urobit v celosti.
Ja som priecky najskor domuroval iba 20cm pod buducu vysku stropu, potom som osadil SDK a priecky domuroval az k SDK. Medzery vypenil penou ako na prizemi pod stropom. Avsak ja som nanasal omietky aj na SDK. Ty mozes priecky vymurovat pod parozabranu a SDK platne osadit len v samotnych miestnostiach. Parozabranu vsak budes mat v celosti. Len si musis rozvrhnut rozlozenie CD profilov vzhladom na buduce priecky.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod matúš » Str 03. Dec 2008 18:30:02

to MiroM: pri montáži sadrokarónu sa skrutkou predierkuje aj parozábrana. Utesňoval si tieto diery nejako špeciálne alebo si to šruboval cez nejakú tesniacu pásku alebo ako? Dík.
matúš
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:35:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Štv 04. Dec 2008 8:58:45

matúš píše:to MiroM: pri montáži sadrokarónu sa skrutkou predierkuje aj parozábrana. Utesňoval si tieto diery nejako špeciálne alebo si to šruboval cez nejakú tesniacu pásku alebo ako? Dík.


Ano,samozrejme. Vyckaj 1-2 casti, uz mam pripravenu dalsiu sadu fotiek.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Fotoserial - ako som robil sadrokarton - cast 10

Poslaťod MiroM » Štv 04. Dec 2008 11:51:29

Este nejake fotecky detailov folie a potom pride na rad samotny sadrokarton.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Fotoserial - ako som robil sadrokarton - cast 11

Poslaťod MiroM » Štv 04. Dec 2008 12:10:24

A je na rade osadzanie SDK. Kedze dlzku sikmin mam okolo 2,45m, tak som pouzil 2,5m dlhe platne, aby bolo co najmenej spojov a odpadu. Tieto platne su uz pomerne velke a tazke, minimalne dvaja ludia su na to potrebni, najlepsie traja, dvaja drzia a jeden skrutkuje. Na spodnej casti sikminy som platne zrezal do sikma podla uhla medzi zvislou a sikmou plochou. V hornej casti som platnu nechal nezrezanu, k nej sa prirazila potom platna z vodorovnej casti stropu. Krajne skrutky som daval cca 2,5cm od kraja dosky a medzi ostatnimi mi potom vysla roztec 17cm. Mal som to presne vymerane, ani raz sa mi nestalo, ze by som zavrtal mimo CD profilu.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Havran » Štv 04. Dec 2008 23:28:20

Čo dodať, len že si urobil perfektý kus práce. Chcem vidieť tú firmu ktorá by toto robila. Najväčší problém je zohnať tie oblé kotvy.
Super.
Havran
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 23:23:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron