Ako vybavit pripojenie na elektrinu?

Ako vybavit pripojenie na elektrinu?

Poslaťod kenes111 » Uto 02. Jún 2009 21:01:57

Chcem na zahradu elektrinu. Viete mi prosim poradit ako postupovat, popripade ake su ceny zapojenia? El. stlp mam pred pozemkom.
Dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Štv 04. Jún 2009 22:40:29, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
kenes111
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 22:01:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Pripojenie na IS

Poslaťod Jookie » Uto 02. Jún 2009 23:44:37

1. Ist na kataster po kopiu listu vlastnictva k danemu pozemku (250 Sk kolok) a tiez pre kopiu katastralnej mapy (dalsi 250 Sk kolok - neviem kolko pytaju v Eurach)

2. Ist za projektantom elektroinstalacii, nech urobi projekt elektrickej pripojky - on s vami pravdepodobne pojde, pozrie sa, ako pozemok vyzera, kde je ten stlp, nakresli jednoduchy vykres a napise par teplych slov o tom ako to ma byt urobene. Bez papiera to bolo za 2500 Sk.

3. Date si do elektrarni ziadost o pripojenie odberneho miesta, a okrem vyplnenej ziadosti dodate kopiu listu vlastnictva, kopiu katastralnej mapy a spominany projekt elektrickej pripojky. Toto bolo zadarmo ;)

4. Podla toho, ci vase elektrarne (resp. spravne by to malo byt zrejme distribucna spolocnost elektrickej energie) - VSE, SSE, ZSE - ma momentalne nejaku super akciu na pripojenie zakaznika a vybudovanie pripojky za nejaky symbolicky (alebo ziadny) poplatok, tak to bud urobia oni, alebo skontaktujete nejakeho elektrikara, ktory robi (aj) pripojky, a on vam to zmasti. Ja mam elektricky stlp cca 5 metrov od hranice pozemku (v susedovej zahrade), vsetko som danemu elektrikarovi nechal vykopat (kopal Erik Lakatosovie za 600 Sk) a on robil len tu 'obdornu' robotu, a za tych cca 15 metrov kabla (lebo to ide po hranici mojho pozemku az na jeho kraj, kym to prechadza k susedovi do zahrady), rozvodnu skrinu a reviznu spravu zobral pred rokom (jar 2008) vtedajsich 17'000 Sk.

5. Nasledne dojdete s reviznou spravou znova do elektrarni a oni vam uz pridu namontovat elektromer do uz hotovej rozvodnej skrine - hned po tom, co uhradite pripojovaci poplatok 4920 Sk (platilo pred rokom pre VSE)

...takze celkovo ma to vyslo 25'520 Sk.

Teraz som si nie 100% isty, ci treba robit body takto (3,4,5), alebo to staci urobit v poradi 4, 3+5 naraz. Ja som to robil aj spolu s ostatnymi papierami potrebnymi na stavebne povolenie (cize ziadost o vyjadrenie sa k existencii sieti, ziadost o schvalenie pripojenia sa), cize ja som to robil tak ako som pisal (3,4,5). Kazdopadne ked vam ide len o pripojku, tak v bode c. 3 dojdete do elektrarni a popytate sa na upresnenie dalsieho postupu :)

Dalsia vec je, ze v ktoromkolvek uvedenom bode mozete mat nejake dalsie komplikacie - napr. ak nie ste priamo vlastnikom pozemku, kde chcete dat urobit pripojku, tak potrebujete nejaky dalsi papier, ak elektricky stlp stoji na susedovom pozemku (moj pripad), potrebujete pisomky suhlas suseda, ze cez jeho pozemok mozete tahat kabel a pripojit sa na jeho stlp, projektant aj remeselnik mozu mat nejake vyhrady voci takejto pripojke a moze ich teoreticky mat aj samotna distribucna spolocnost... Cize presny postup sa vam bude rysovat priebezne pre vas konkretny pripad :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron