projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod k+k » Pon 01. Jún 2009 15:57:50

fabka2004 píše:2 k+k:

vizualizaciu - nemam teraz so sebou, takze prilozim ihned akonahle bude cas a priestor
uzka vstupna chodba - svojmu ucelu to postaci, sirku menit nemienim
okna v kychyni - viaceri pisete o nedostatocnom osvetleni kuchyne, zvacsim tam stavajuce okno co je na severe pri dreze
okno v pracovni - nad tym pouvazujem, povodny navrh mal okno na sever,
ale akosi som chcel trochu slnka aspon rano v pracovni tak som ho dal na vychod,
mozno ho dam spat na sever ale to si este premyslim
(2m od suseda mozem ist tak ci onak kedze dodrzim rozostupy 5m z jednej strany a 2m z druhej)
bitie dveri - toho som si vedomy hmm
presklenie v obyvacke dost velke - to bol ciel, ma to racionalne jadro a navyse je to esteticke a efektne

ano snaha a nielen snaha o NED tam je ...
symetricnost, doma mame dom symetricky, je to fayn,
ale tuto sa o to nesnazim ani nahodou


Ta moja narazka na NED bola hlavne v tom, ze zo severu okienka prcate, na juh obrovske. Moze to posobit trosku neproporcionalne. Ono, dom treba nielen zivit ale hlavne uzivat. :ano:
Preto je pre mna osobne dolezitejsie mat dobry pocit z miesta, kde stravim mozno zvysok zivota ako usetrit na kureni. Preto som zopar NEDov "zatrhol". My mame pozemok zapad <> vychod a tak bol velky problem NED zorientovat na nasom pozemku (bol problem s tym presklenim na juh).
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod esde » Pon 01. Jún 2009 16:22:08

Vidim znacnu snahu, tieto kompromisy urcite neboli bezbolestne :-).

1.
Presunutim okna z V na S mozte pravdepodobne ist blizsie ku susedovi alebo zvacsit sirku domu, kedze uz nebudete mat okna do obytnych miestnosti obratene ku susedovi.
2.
Okno v kuchyni urcite vacsie, mozno vznikne nutnost dat ho na zapad.
3.
Skuste vymenit sprchu a vanu (sprcha je hlucnejsia ako vana).

Ostatne veci uz boli spominane. Technicka chyba, asi sa vsetko do kupelne nepomesti, ku slovu dojde aj pojd.

Priecky z Ytongu asi nie, nedodrzite zvukovy utlm. Mozno skoncite pri SDK (trojite) alebo betonove prieckovky 10 cm.
atd...

Ako podstatnu vidim nutnost rozkreslit do "poslednej skrutky" predtym ako sa chyti do ruk krompac. Tento dom nedovoluje ziadnu volnost vymyslat a menit veci za pochodu.


Na symetriu sa mozte ..., nikto nebude pozerat zo S aj z J sucasne.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod k+k » Pon 01. Jún 2009 16:37:03

esde píše:Na symetriu sa mozte ..., nikto nebude pozerat zo S aj z J sucasne.


Staci sa postavit do vchodu do obyvacky :)
Vlavo velky otvor, vpredu vlavo 3 relativne velke okna, vpredu vpravo nic, vpravo kamrlik. Trosku neproporcne (ak si uz tu symetriu odmyslim).
Aj pohlad z gauca do kuchyne nebude podla mna buhvico :nie:

Osobne odporucam nakreslit v niecom ako 3D Home Architect / ArchiCad / SketchUp a virtualne sa poprechadzat po dome. Je to lacnejsie ako postavit a potom sa prechadzat. :yahoo
Aj ked, v nieco to evidentne kreslene je (podla toho podorysu netusim v com). Ta 3D prechadzka vela napovie ...
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod esde » Pon 01. Jún 2009 16:48:50

>Aj pohlad z gauca do kuchyne nebude podla mna buhvico

Zalezi od kuchyne a manzelky ;-). Okno je to posledne co ludi na kuchyni zaujima.
Uvedeny "kamrlik" zabera dost velke % celeho domu.
Gauc aj tak skonci na priecke, nakresleny stav je dlhodobo neudrzatelny.

Niekto podrebuje vizualizaciu, niekomu staci podorys.
Co smozrejme vizualizaciu nevylucuje ale doporucujem ju pouzivat hlavne na rozvody, omnoho skor sa zistia "nezrovnalosti".
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Pon 01. Jún 2009 17:28:40

2 koso:

dvere vchodove 90 cm a potom zadverové budu tym padom 90 cm

otvaranie dveri na WC ostane tak ako je, prave kvoli krizovaniu vstupnych dveri a dveri do WC

strecha sa mi paci valbova, A-cko nie, ak uz tak pultova, ale to manzelka nedovoli

okno do kucyhne bude vacsie


dakujem
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Pon 01. Jún 2009 17:34:14

2 esde:

1. nepomoze mi to, blizsie (ani sirsi dom) uz ist nemozem (nezavisle na tom ci tam bude ci nebdue okno)
asi to okno pojde na sever, este uvidim
2. okno do kuchyne urcite zvacsim
3. prehodenie sprchy a vane nedovoli manzelka ...
sprcha je sice hlucnejsia, ale aspon budem vediet kedy a ako dlho sa sprchuje

Pojd nechcem vyuzivat ani nahodou,
do kupelky sa musi zmestit RJ, bojler, pracka, vana, WC, sprcha, dve umyvadla a nejaka skrinka
ostatne veci budem skladovat v tej malej miestnosti ako su metlove hospodarstvo, mopy, vysavac, vedra a pod
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Pon 01. Jún 2009 17:38:30

KROV:
kedze plan je vnutorne priecky NEnosne, tak som nuteny dat vaznikovy krov,
rad by som teda debatu ubrat smerom ze ci vaznikovy krov, ak ano preco alebo preco nie a ako na krov


PRIECKY:
priecky este neviem z coho a to prave kvoli spominanemu "zvukovemu utlmu"
ist do sadrokartonovych priecok? alebo?
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod MiroM » Uto 02. Jún 2009 8:28:08

Necital som nazory ostatnych,tak mozno tieto pripomienky tu uz zazneli.
1. 10cm ytong urcite nie, je to malo, co sa utlmu tyka, na priecky by som pouzil ytong P4-600 12,5cm, tam je utlm ovela lepsi ako pri 10cm P2-500.
2. Je pekne, ze mas miestnost na odkladanie metly :) , ale kde je technicka miestnost?
3. Izby sa mi zdaju male. Nechcem byt osobny, ale nie je tych izieb nejako malo, neplanujes deti?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Uto 02. Jún 2009 8:59:52

MiroM píše:Necital som nazory ostatnych,tak mozno tieto pripomienky tu uz zazneli.
1. 10cm ytong urcite nie, je to malo, co sa utlmu tyka, na priecky by som pouzil ytong P4-600 12,5cm, tam je utlm ovela lepsi ako pri 10cm P2-500.
2. Je pekne, ze mas miestnost na odkladanie metly :) , ale kde je technicka miestnost?
3. Izby sa mi zdaju male. Nechcem byt osobny, ale nie je tych izieb nejako malo, neplanujes deti?


1. 10cm Ytong pravdepodobne nebude prave kvoli spominanemu zvukovemu utlmu,
este uvidim co pouzijem na vnutorne priecky ci SDK ci ...

2. technicka miestnost? ... nemam ... co by som do nej dal?
RJ takisto ako aj bojler budu v kupelke, ine ma nenapada
kotol nebude kedze kurenie bude elektricke (el. podlahovka, nie vodna)

3. izby su male, to ano, avsak splanju svoj ucel:
- spalna pre rodicov (mna a manz.) - 14,4 m2 co pre dvoch postacuje kedze okrem spania sa tam zdrziavat nemienim
- detska, resp druha spalna - 13,4 m2 co pre jedno dieta je dostatocny priestor ako na postel tak na 4m dlhy roldor a tiez stol
- hostovska, resp iny ucel - 9 m2 pre jedneho ako "nudzova detska", resp ako studovna, ako pracovňa, kniznica, satnik a pod postacuje
- kupelka - 9 m2 je OK
- kuchyna - 12 m2 je az az
- obyvacka - 25 m2 je az az

toto vsetko som zmestil do bungalovu o zastavanej ploche 130m2, vela priestoru zaberu steny a izolacia,
takze realna plocha na vykurovanie bude cca 105m2 pricom su tam tri spalne, obyvacko-jedalnno-kuchyna
a tiez kupelka, oddelene WC a mala bordel miestnost ...


izby niesu velke, pre niekoho sa mozu zdat male, ale neplanujem vykurovat velke prazdne miestnosti,
deti planujem, a preto je tam jedna detska a druha izba ako nudzova detska (ak budu dve deti) resp na ine ucely
Ak by som deti neplanoval tak by som tu izbu co som nazval office zrusil a lepsie to preorganizoval,
ale kedze deti planujem tak preto je tam nielen plnohodnotna detska, ale aj druha detska.

Ako pisem niekomu sa splana 14m2 resp detska 13m2 zdaju male kamrliky,
peniaze vsak nepustia ako pri vystavbe (investicne, fixne) tak pri uzivani (prevadzkove, variabilne naklady),
aj napriek tomu vsetkemu denna cast domu obyvacka a kuchyna ma skoro 40m2 a na juhu je cela presklena,
takze si myslim ze minimalne tato cast domu bude posobit vzdusne, pricom tam sa budem zdrziavat podstatnu cast ...
v spalni budem len spat, a v tych dvoch izbach sa bude spat, pracovat, studovat, sediet za netom, (deti hrat, aj to vonku) ...

rozpisal som sa na vysvetlenie ...

vo velmi vela veciach este nemam jasno, preto vitam kazdy nazor

dakujem za nazor cenim si ho, potreboval by som info preco technicku miestnost, co by som mal do nej dat

este raz dakujem
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod MiroM » Uto 02. Jún 2009 9:35:53

fabka2004 píše:2. technicka miestnost? ... nemam ... co by som do nej dal?
RJ takisto ako aj bojler budu v kupelke, ine ma nenapada
kotol nebude kedze kurenie bude elektricke (el. podlahovka, nie vodna)


Rekup. jednotku aj s bojlerom das do kupelne? Obavam sa potom, ze kupelnu uz mozes preklasifikovat na technicku miestnost. Ale je pravda, ze v tej tvojej dispozicii tam uz na spekulovanie vela nie je(co sa tech. miestnosti tyka).

Ja mam plnohodnotnu tech. miestnost. Je tam rekep. jedn., bojler, kotol,pracka a manzelka tam bude aj zehlit a dokonca tam bude aj susit pradlo. Bez tej miestnosti si dom neviem predstavit a keby staviam znova, tak by som ju urobil este vacsiu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod vladoh » Uto 02. Jún 2009 9:53:39

Technicka miestnost podla mna musi byt. U mna 260x200, skoro v strede domu - t.j. kratke rozvody vsetkeho
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Uto 02. Jún 2009 9:55:08

MiroM píše:
fabka2004 píše:2. technicka miestnost? ... nemam ... co by som do nej dal?
RJ takisto ako aj bojler budu v kupelke, ine ma nenapada
kotol nebude kedze kurenie bude elektricke (el. podlahovka, nie vodna)


Rekup. jednotku aj s bojlerom das do kupelne? Obavam sa potom, ze kupelnu uz mozes preklasifikovat na technicku miestnost. Ale je pravda, ze v tej tvojej dispozicii tam uz na spekulovanie vela nie je(co sa tech. miestnosti tyka).

Ja mam plnohodnotnu tech. miestnost. Je tam rekep. jedn., bojler, kotol,pracka a manzelka tam bude aj zehlit a dokonca tam bude aj susit pradlo. Bez tej miestnosti si dom neviem predstavit a keby staviam znova, tak by som ju urobil este vacsiu.


ano RJ bude tesne pri obvodovej stene hore v kute a pod nou chcem 120litr bojler,
v druhom rohu za dverami bude pracka
susenie pradla bude povacsinou vonku a ked dnu tak bude v kupelke (viem na to tam skoro nieje miesto)

suhlasim mat viacej penazi sirsi pozemok, tak by ... ale realita ma nepusti
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Uto 02. Jún 2009 10:11:33

vladoh píše:Technicka miestnost podla mna musi byt. U mna 260x200, skoro v strede domu - t.j. kratke rozvody vsetkeho

coho vsetkeho?
RJ bude v kupelke co ma najkratsie rozvody na odtah vzduchu z kupelky blizkeho WC a nedalekej kuchyne,
a takisto ma velmi blizko do troch spalni privadzat cerstvy vzduch a relativne nedaleko do obyvacky,
idealnejsie miesto by bolo jedine v chodbe v podhlade
Bojler bude dodavat teplu vodu prave a iba v kupelke kde sa spotrebuje vsetka TUV (OPV)
a len minimum teplej vody pojde do kuchyne a to sa nebude riesit cez bojler, ale cez maly ohrievac,
takze len rozvod studenej vody, teda idelanjesie miesto na bojler je prave kupelka
kurenie plan je elektr podlahove (nie vodne), takze rozvody odpadaju

ine ma nenapada, mozno sa nieco zabudam nieco nevidim ...

technicka miestnost je fayn ak tak viem dat pracku, a susenie pradla a zabezpecit tam zehlenie,
ale toto a este kde co ineho sa mi do 105m2 vnutornej plochy nezmesti,
a prave preto velmi velmi sopekulujem ze co kde ako a preco a ci ...

suhlasim technicka miestnost musi byt (v beznom RD je to nutnost), takisto ako spalna ci zadverie ... ,
avsak v mojom pripade nie, alebo nieco nevidim, nieco mi unika?

PS: malicka miestnost na metlove hospodarstvo, vedra, vysavac, mopy a spol tam je


dakujem
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod Miro Ke » Uto 02. Jún 2009 11:56:21

co sa tyka celkovej velkosti izieb, domu, priznam sa ani ja nemam nejake extremne velkosti, skor je to blizke k tvojmu rieseniu, lebo financie ani priestor nepustili, ale ked som robil kalkulaciu tak som urobil jednu chybu t.j. neuvedomil som si ze velka cast nakladov nesuvisi s velkostou izieb
- komin, kotol, ohrev TUV, RJ, ....
- terasa
- vybavenie kupelne, kuchyne, atd.
a ked to teraz spatne hodnotim je to dost velka polozka v celkovej hodnote domu. Inac povedane ak som zratal celkove naklady na dom, vybavenie a okolie domu tak cena na 1m2 je u mna podstatne vyssia ako keby som pridal 30-50m2 na ploche. Tym chcem povedat ze treba natiahnut plochu na maximum co sa da z pohladu pozemku a financie nejak pridu.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: projekt NEDu bungalov fabka2004 navrhy

Poslaťod fabka2004 » Uto 02. Jún 2009 17:31:41

Miro Ke píše:co sa tyka celkovej velkosti izieb, domu, priznam sa ani ja nemam nejake extremne velkosti, skor je to blizke k tvojmu rieseniu, lebo financie ani priestor nepustili, ale ked som robil kalkulaciu tak som urobil jednu chybu t.j. neuvedomil som si ze velka cast nakladov nesuvisi s velkostou izieb
- komin, kotol, ohrev TUV, RJ, ....
- terasa
- vybavenie kupelne, kuchyne, atd.
a ked to teraz spatne hodnotim je to dost velka polozka v celkovej hodnote domu. Inac povedane ak som zratal celkove naklady na dom, vybavenie a okolie domu tak cena na 1m2 je u mna podstatne vyssia ako keby som pridal 30-50m2 na ploche. Tym chcem povedat ze treba natiahnut plochu na maximum co sa da z pohladu pozemku a financie nejak pridu.

vseobecne suhlasim ze cena za meter stvorcovy klesa s velkostou domu, avsak na druhej strane absolutna vyska investicie stupa,
a ja som limitovany financnym stropom, a nieswom narocny na velkost izieb.
Spalna 14m2 pre dvoch postaci, detska pre jedno dieta je plne dostacujuca,
pracovna o 9m2 je slusna, obyvacka s kuchynou okolo 40m2 je dos velkorysa na vnutornu plochu celkovu okolo 105m2
na druhej strane priestoru nieje nikdy dost a ja nechem vykurovat prazdne velke izby tak preto tento kompromis
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron