zateplenie stropu prizemia polystyrenom

zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod ziletka » Str 27. Máj 2009 10:48:50

stare omietky zo stien som komplet osekal a povodne stropy nechavam. Kamarat mi doporucil dat na strop 5cm polystyren, sietku a omietku s tym ze polystyren to pekne vsetko vyrovna a zaroven trocha zatepli. Nad prizemim bude aj obytne poschodie. Dalsie plus by malo byt ze by to nemalo praskat. Keby som len omietol stary strop tak je vacsia pravdepodobnost praskania (pracovania) stareho stropu.
Je to dobre riesenie? Mozu s tym byt problemy?

Este otazka: Parozabrana pojde na steny. Staci ju potiahnut 10-15 cm na strop s tym ze polystyren bude tvorit akoby parozabranu na strope?

Dufam ze som nenapisal nejaku blbost
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod MiroM » Str 27. Máj 2009 11:10:50

Na toto sa tazko odpoveda, ked nepoznam tvoje skladby stien, stropu. Preco davas parozabranu na steny? Z coho je povodny strop? Moze byt problem s kotvenim. Myslis, ze je nutne tepelne oddelovat prizemie od poschodia? Jedine plus eps je, ze sa to da naozaj urobit rovno, strop bude pekne rovny. Len otazka je naozaj, ci sa bude mat kde kotvit, resp. lepit na vhodny podklad. 5cm eps je zbytocny, stacil by 3cm-ovy. 5cm-ovy eps jedine, ak by bol povodny strop brutalne krivy a aby sa dalo z coho brusit ;)

Este doplnim: EPS urcite neplni funkciu parozabrany, ale naco by ti na strope oddelujucom obyvane prizemie od obyvaneho poschodia obola parozabrana? Pri rovnakej teplote tam nema co kondenzovat.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod ziletka » Str 27. Máj 2009 12:11:18

Tak som to zhruba nacrtol:
Dom je Zrubova stavba. Hrube hnede kusy su tramy steny a vrchny je stropny tram. Stropne neboli priznane a ani nebudu. Fialovou je doska ktora je nabita na stropnych tramoch. Na tej doske su popribijane male dlhe hranolceky cca 1x1cm navzajom vzdialene dalsi 1cm od seba. Ciernou je povodna omietka na strope. Zltou je ten spominany polystyren na ktory by sla sietka a omietka. Na stene tenkou modrou je parozabrana (Krovar doporucil dat parozabranu aby sa vlhkost z domu nedostavala do dreva). Male hnede stvorce predstavuju rost v ktorom budu rozvody. Zelenou je OSB doska na ktoru pojde zas sietka a omietka.
Poznamka: cely dom bude zatepleny 20cm vlny
Prílohy
skladba stien a stropu.JPG
skladba stien a stropu.JPG (6.93 KiB) Zobrazené 2131 krát
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod MiroM » Štv 28. Máj 2009 8:16:20

Hmm, zaujimave. Ta povodna omietka je sudrzna, nie je popraskana? Ak je popraskana, asi by som ju zhodil a eps nalepil Ceresitom priamo na tie male hranolceky, pena na dreve drzi vyborne a zaroven by prenasala aj male pohyby krovu. Platne eps by som vsak este pre istotu kotvil hmozdinami do nosnych tramov.
Ak je vsak omietka pevna , sudrzna a nepopraskana, tak by sa to dalo lepit aj na nu(kotvenie vsak bude nutne). Resp. prichadza do uvahy dalsia alternativa a teda vyrovnat to dalsou vrstvou omietky (odstranit malbu, mozny problem s prilnavostou).
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod ziletka » Štv 28. Máj 2009 8:53:59

miestami to popraskane je, takze novu omietku na to nechcem davat prave kvoli tomu ze to s nou este viac zatazim a niekde to moze povolit. hlavna uloha toho polystyrenu mala byt vyrovnanie a ucelenie povrchu. tak stale neviem ci je to dobry napad alebo nie. kotvenie do tramov nie je problem.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod MiroM » Štv 28. Máj 2009 13:42:08

ziletka píše:miestami to popraskane je, takze novu omietku na to nechcem davat prave kvoli tomu ze to s nou este viac zatazim a niekde to moze povolit. hlavna uloha toho polystyrenu mala byt vyrovnanie a ucelenie povrchu. tak stale neviem ci je to dobry napad alebo nie. kotvenie do tramov nie je problem.


A nie je ta omietka este nadovazok miestami duta? Aby sa nestalo, ze eps drzia iba kotvy :o Ja by som ju predsa len otlkol a lepil eps na "cisty" podklad.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod ziletka » Pia 29. Máj 2009 7:23:34

skusim po nej potukat. na stenach ta omietka drzala celkom dobre. Ak nebude duta, tak ju tam asi necham, a ak bude, tak to obijem cele dolu. MiroM dik za rady
este poznamka: takze ak polystyren budem lepit na omietku tak lepidlom (akym?) a ak na drevo tak penou?
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: zateplenie stropu prizemia polystyrenom

Poslaťod MiroM » Pia 29. Máj 2009 7:46:16

ziletka píše:skusim po nej potukat. na stenach ta omietka drzala celkom dobre. Ak nebude duta, tak ju tam asi necham, a ak bude, tak to obijem cele dolu. MiroM dik za rady
este poznamka: takze ak polystyren budem lepit na omietku tak lepidlom (akym?) a ak na drevo tak penou?


Ano na drevo penou (ct84 a pod.). Spoju lepenemu penou na drevo verim viacej ako spoju lepidlo na omietku. Ja by som najskor vyskusal nalepit kocku eps na strop (povedzme Duocontact), a po par dnoch to skusil odtrhnut. Ak je ta omietka namalovana viacerymi vrstvami, moze sa stat, ze odtrhnes eps aj s farbou. Potom bude nutne dat farbu dolu. A ked uz davat farbu dolu, tak preco nedat dolu aj popraskanu omietku?
Ja osobne by som tu staru omietku otlkol, ktovie cim je za tie roky napachnuta.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron