Umiestnenie čistiacej tvarovky

Umiestnenie čistiacej tvarovky

Poslaťod mlaco » Sob 29. Nov 2008 19:30:09

Ahojte!

Uvazujem ci pouzit vo zvodnom odpadovom potrubi kanalizacie cistiacu tvarovku. Pre istotu.

V knihe "Voda a kanalizacia v dome a byte" od Grady som sa teraz docital ze "Cistiace tvarovky sa nesmu umiestnovat do miestnosti, kde sa skladuju potraviny, alebo do priestorov s elektrickym zariadenim."

Vedel by mi niekto rozviest tuto informaciu? To vari unikaju choroboplodne a vybusne plyny cez cistiacu tvarovku???

Zaujima ma to preto, ze cistiace tvarovky som planoval (nad ramec projektu) umiestnit do suterenu, jedna vychadza do spajze a druha do kotolne.
Takze teraz mam dilemu, ci sa tychto cistiacich tvaroviek radsej nevzdam, kvoli hore uvedenej vete.

Dakujem za objasnenie!
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Umiestnenie čistiacej tvarovky

Poslaťod deko » Sob 29. Nov 2008 22:43:57

na dovody si dosiel sam :) z kanalyzacie mozu unikat vybusne plyny (napr. metan). pripadny prievan s kominovym efektom moze "vytiahnut" z kanala rozne aerodisperzie, v ktorych by mohli byt rozne skodlive bakterie.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Umiestnenie čistiacej tvarovky

Poslaťod joko » Ned 30. Nov 2008 23:39:37

Čistiaci kus sa dáva na zvody - stupačky , a to 1m od podlahy prípadne každe druhé nadzemné podlažie z dôvodu opravy, čistenia kanalizácie. Pokiaľ je možné daj aspoň na prvé možné podlažie, aby si v prípade potreby mohol čistiť ležaté potrubie. Čistiaci kus je tesnený gumeným tesnením, ale je dimenzovaný na max tlak 1 atm. a tak nezaručuje únik bioplynov a ani tesnosť pri pretlaku, / tlak vody v dažďovej kanalizácii / preto potraviny a elektrika.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron